SON DAKİKA

Evet, Yine Bahçeli…

Gündem Yazıları

Yenikapı Ruhu….

Gündem Yazıları

Her Şeyin Bir Vakti Vardır

Bu haber 17 Şubat 2016 - 19:50 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi.

PYD’ye desteğe giden Peşmerge’ye Türkiye’den geçiş izni veren AKP o günün şartlarında PYD’nin darbukasını çalmaktaydı. O gün PYD’nin darbukasını çalanlar, şimdi savaş tamtamları çalıyorlar. Peşmerge’ye Kobani’ye Türkiye üzerinden koridor açıldığında, kime şirin görünmek için bilmem Ahmet Davutoğlu Kobani’ye selam gönderiyordu, oradakilerin alnından öpüyordu. Beyler Allah aşkına bunlar hepimizin gözü önünde söylendi.
Davutoğlu bunları yaparken, PYD’ye aşkını ilan eden Davutoğluna nazire yaparcasına Erdoğan PYD’ye yapılan yardım yolu, yöntemi için, “Peşmergelerin Ayn El Arab’a yani Kobani’ye geçişiyle ilgili olarak Sayın Obama ile yaptığımız telefon görüşmesinde kendilerine bu teklifi zaten ben yapmıştım” dediğine, haberlerde hemen her kanalda bütün Türkiye beraberce şahit olmadık mı?
Davutoğlu, “Salih Müslim’i Türkiye’ye getiriyoruz. Bakın kaç jest arka arkaya. Bir anlamda “meşru görüyorum seni” diyoruz” diye o kanal senin bu kanal benim diyerek geziniyor ve çok önemli bir şey yapmış gibi şişiniyordu. Hatırlayın o günleri, hoş MHP “Hatırla” diye unutmaman gereken birçok şeyi 7 Hazan’da ve 1 Kasım’da hatırlattı. Ey millet; ancak sen unutmak istedin ve unuttun.
PYD’yle olan aşklarını o gün kardeşlik koridoru adı altında pazarlayanlar, hiç geri adaım atmadılar. Amerikayla bir oldular yardım eli uzattılar. Eğit, donatla militanları eğittiler. Allah rızası için bu ve benzeri daha bir çok olay, sanal kahramanlıklar, yolsuzluk hırsızlık değildir demeler hepsi hepimizin gözü önünde cereyan etmedi mi? Bu ve benzerlerini bizler gördükte, sizler nasıl göremediniz kardeşim?
Onun için, olanları MHP anlatamıyor, anlatamadı, iyi muhalefet yapmadı diyenler, sizlere sesleniyorum bu söylediklerinize siz inanıyor musunuz? Ne sanıyorsunuz bu insanların anlayacağı ne gibi bir dil bulacaksınız? Yarım metre sakalı, 2 metre cübbesi olan, din adamı, alimi diye gezinen insanlar, Allah’tan korkmadan, çekinmeden adeta kula kul oluyorlar ve bunca yalana, dolana, hileye rağmen AKP’yi destekliyorlarsa siz kimden ne anlatmasını bekliyorsunuz?
IŞİD korkusundan Süleyman Şah türbesini PYD’nin kontrolündeki topraklara, PYD çaputunun göndere çekili olduğu yere nasıl komşu olarak getirdiler? Bunlar yalan mıydı?
Efendiler, bugün ülke olarak kan kaybetmemizin nedeni, AKP yetkililerinin de itiraf ettikleri gibi PKK’ya tanıdıkları insiyatiften, kanunları çiğnemesine gösterdikleri hoşgörüden kaynaklanmaktadır. Efendiler bunu görmüyor musunuz? Ya, bu ülkede hırsızlık yapanlar, yapmadık diyor bunu bile bile bir kısım vatandaş hala bunların peşinden gidiyor.
Bir din adamı, tarikat şeyhi, cemaat lideri kendilerine dokunacak diye harama haram demiyor, diyemiyor. Kutsal mekanlarda siyaset yapmanın yanlışlığından söz etmiyor, Dini argümanları yalan yanlış kullanmalarına bir şey demiyor. Biri çıkıp da Allah rızası için Cumalarda okunmasını yasak ettiğiniz “Allah indinde tek hak din İslam’dır” (Ali İmran-19) ayeti kerimesini nasııl yasaklarsın, nasıl görmezden gelirsin, yabancılar istiyor diye nasıl olur da perdelersin demiyor.
Her şeyin zamanı var deniyor ya, gerçekten öyle. Onur Öymen’in “Demokrasiden Diktatörlüğe” kitabında bizim bugün yaşadıklarımızı, çektiklerimizi 15 yıl-20 yıl çeken devletlerden söz ediyor. Ancak zamanı geldiğine yıkılıp gidiyorlar. Halk zamanı geldiğinde uyanıyor.
Sen, millet arınmadan, doğruyu bilmeden, iman eden bir insanın, yalnız Allah’tan korkması gerektiğini ve her şeyin Allah’ın izniyle olduğunu kabul etmeden kendini ya da AKP haricindeki partileri suçlayarak bir yerlere varacağını sanıyorsan, yanılıyorsun demektir. Sen yine azimle çalış, milleti bilgilendirmenin yollarını ara, uyuyanları uyandırmaya çalış, bu uyanma senin katkınla sağlanacak. Ancak şunu bilin ki: “Şüphesiz, inkâr edenleri uyarsan da, uyarmasan da, onlar için fark etmez; inanmazlar.
Allah, onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir; gözlerinin üzerinde perdeler vardır. Büyük azab onlar içindir.” (Bakara/6-7) diye buyurmuştur.
Kimse ama hiç kimse, Koca Yunus’un dediğini unutmasın:
“Olsun be aldırma Yaradan yardır
Sanmaki zalimin ettiği kârdır
Mazlumun ahı indirir şâhı
Her şeyin bir vakti vardır”
Sağlıcakla kalın!

 

Fikri Atılbaz

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.