SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

HER “AÇILIM” ÖNCESİ AYNI TERANE : ”ÖNÜMÜZ AÇILACAK!”

Bu haber 12 Nisan 2010 - 16:53 'de eklendi ve 36 kez görüntülendi.

Başlığı, siz “Önümüzü açtılar, sıra ardımızda” diye de okuyabilirsiniz.

Dikkat ettiniz mi hiç, AKP 8 yıldır her açılım öncesinde, “Bunu yaparsak, Türkiye’nin önü açılacak, dünya devi olacağız, lider ülke olacağız…”

Mesela, bir “Hayvancılık açılımı” yapıyorlar, taa AB besicileri ihya oluyor. Eti şu an 30 liraya yediriyorlar, farkında mısınız bilmem?

Mesela bir “Tarım açılımı” yapıyorlar, taa AB çiftçileri ihya oluyor. Haa, haklarını yemeyelim şimdi. Bi “Mısır açılımı” yaptılar, sadece AB çiftçileri ihya olmadı, bizden de birkaç kişi ihya oldu. (Maliye vekâletinin prensi ve avenesi). Bi “Tavuk Gribi” açılımı yaptılar, AB tavukçuları bayram etti. 40 senelik köylü yumurtayı marketten almaya başladı. Haa, faydası olmadı mı “Bize”?. Oldu tabi. “Pastörize Yumurta”, bizim midemize, birtakım prensin de cebine bayram ettirdi. Afiyet olsun.

Öteki “Açılımlara” da kısa bi göz atalım .

AB’den 2004 yılında müzakere görüşmelerinin başlangıç tarihini belirlemek için tarih alınca “önümüz açıldıydı!” Önümüz daha iyi açılsın diye gündüz gözü havai fişekler bile patlatmıştık.

“PKK Açılımı” yapınca hiçbir engel kalmayacak, önümüz açılacaktı.

Ermenistan’ın her dediğini yapıp sınırları açınca önümüz açılacaktı.

Kıbrıs’ta “Yes be annem” deyince, Annan planına evet deyince önümüz açılacaktı.

Tekel’i, Telekom’u, Demir Çelik’i… satınca önümüz açılacaktı.

Elektrik santrallerini, kömür madenlerini, gölleri, nehirleri satınca önümüz açılacaktı.

Rumlara, limanlarımızı, havayollarımızı açınca önümüz açılacaktı.

Bu örneklerden anlaşılacağı üzere, Türkiye’yi karış karış pazarlayıp adım adım “Türksüz Türkiye” projesi hedeflendiği çok belli de, neremizin açıldığını siz bulun gayrı.

Şimdi ne diyor muhterem AKP’li büyük şahsiyetler?

“Bu anayasa gerçekleşirse, Türkiye’nin önünde kimse duramaz, önümüz açılır, gelişir zenginleşiriz, Dünya devler ligine gireriz…”

Hatta bununla da yetinmiyorlar, diyorlar ki, “Bu Anayasa gerçekleşirse, Osmanlı gibi yine 3 kıtaya hakim oluruz, …”

Breh, breh, breh…

Gördünüz mü “Psikolojik harekâtı?”.

Bu AKP anayasası şayet gerçekleşirse, önümüzü bilmem de, ardımız sonuna kadar açılacak, ondan eminim.

Baktılar, açılımları tek tek yapınca “Türksüz Türkiye projesi” gecikiyor, bu meseleyi kökünden halletmek için “Anayasayı, diledikleri kıvama getirmek” lazım.

Şimdi onu yapmaya çalışıyorlar. Aralara da birkaç muz, havuç, yağlı kemik filan serpeliyorlar ki, maymun, şebek, tavşan ve kurt kırması mahlûkat da desteklesin.

“Eski Ülkücü, Eski MHP’li” filan pozlarıyla destek açıklamaları yapanlara bakın, ne dediğimi anlarsınız.

***

Not: Bir önceki yazımda, “Yusufiyeli Ülkücüler” hakkında yazmıştım.

Merkezi Samsunda bulunan “Yusufiyeliler Teşkilatı” resmi internet sitelerinde (www.yutes.net) bir açıklama yaparak, bir Türk Milliyetçisinin AKP anayasasına destek vermesinin mümkün olmadığını, kendine “Yusufiyeli, eski ülkücü, eski MHP’li” sıfatlarını takıp AKP Anayasasına destek verdiklerini açıklayanlarla alakalarının olmadığını belirten bir açıklama yapmışlardır. Benim yazım, merkezi Ankara’da olduğu söylenen Yusufiyeliler derneği (www.yusufiye.net) hakkında idi. İki internet sitesinden de AKP anayasası hakkında düşüncelerini beyan ettikleri bildiri halen yayındadır. İsteyen oradan bakabilir.

Ben ilgili yazıyı yazdığımda, (www.yutes.net) konu hakkında tavrını henüz açıklamadığından,www.yusufiyeliler.net’in yaptığı açıklamaya göre yazmıştım. www.yutes.net’in yaptığı açıklamada, AKP Anayasasını desteklemediklerini, destek açıklayanların da yusufiyeli değil, sanal sahtekarlar oldukları ifade edilmiştir.

Demek ki, her şeyin fasonu olduğu gibi, yusufiyeli ülkücünün de fasonu tedavüle çıkmış. www.yutes.net’de yapılan açıklama için ilgililere teşekkür ederim.

Ötekiler ise, bilmem kaç yıl yattıklarından filan dem vurup “hareket içerisinde statü” kazanmaya, AKP işbirlikçiliklerine kılıf yapmaya çalışıyor.

Ne diyelim, değil 11 yıl, 111 yıl mapusta kalsan, olmayınca olmuyor demekki.

Ne demiş Mevlana. “Bir testiyi koy çeşme başına, kırk yıl dolası değil.”{jcomments on}

Suleyman Celiksbs@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.