SON DAKİKA

SEKTER GİT AHMET HAKAN

Gündem Yazıları

Hep “Ben” Diyen Başbakan’ın Akp’si Çöküyor !

Bu haber 14 Kasım 2013 - 9:45 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi.

Yıldıray Çiçek

AKP içinde yaşananlar göstermiştir ki , artık bu kantar bu yükü taşıyamamaktadır. Ülkenin çivisini her yerde çıkaran AKP şimdi kendi içinde bölünmeyi ve kavgaları tartışmaktadır. Recep Tayyip Erdoğan’ın iflah olmaz egosu, toplumu kutuplaştıran politikaları ve zikzaklı siyaset anlayışı en yakınındakilerle bile arasını açmayı sağlamıştır. AKP’de içinde yaşananlar ise tek kelime ile tarif edilecek olursa bunun adı “Güç” kavgasıdır. Bunun sonucu olarak da “çözülme” kendiliğinden başlamıştır.

Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül, Bülent Arınç ve malum cemaat arasında yaşananlar şuan AKP’nin genelini kaplamış ve AKP’nin bölünüp içinden yeni bir partinin kurulacağı noktasına kadar gelmiştir. Recep Tayyip Erdoğan ve cemaat arasında son yıllarda başlayan ve süren kavga, Çankaya köşkü için Abdullah Gül ile girişilen rekabet ve Bülent Arınç’ı ters köşe yaptıktan sonra kamuoyu önünde karşılıklı birbirlerine mesajlar verilmesi AKP’nin artık karanlık tünele girdiğini göstermektedir.

Gezi olaylarında Abdullah Gül’ün , Bülent Arınç’ın ve cemaatin yaşananlara demokrasi vurgusu yaparak toleranslı yaklaşması ve bunun karşısında Recep Tayyip Erdoğan’ında adeta kendi halkına savaş ilan etmesi ve rezil olduğunu bile bile her olayı istismara kalkışması , yanan kavga fitilini daha da çok ateşlemiştir.

Öğrenci evleri olaylarında Recep Tayyip Erdoğan tarafından ters köşe edilen Bülent Arınç artık küsler kervanına katılmıştır. Bülent Arınç’ın “Ben sadece bakan değilim, benim bir özgül ağırlığım var, benim yıpranmamam lazım.” diyerek köşesine çekilmesi ve “Başbakanın çelişkilerinden ben sorumlu değilim” açıklamasını yapması freni patlayan AKP’den bir fotoğraftır.

Recep Tayyip Erdoğan’ın gözüne girmeye çalışanlarda Bülent Arınç’a laf yetiştirmeye çalışmaktadır. Hele bunlardan biri var ki evlere şenlik , AKP’ye katılmadan önce Recep Tayyip Erdoğan hakkında demediğini bırakmayan Numan Kurtulmuş Bülent Arınç’a yönelik “Bazen maksadını aşan sözler sarf edilir, büyütülmemeli.” demiş…

Bülent Arınç AKP’yi kuran dört ana beyinden birisidir. Abdullah Gül, Recep Tayyip Erdoğan, Abdüllatif Şener’de diğer isimler…Biliyorsunuz Abdüllatif Şener gemiyi ilk terk edenler oldu. Ayrıldığı günden bugüne sürekli Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ve İsrail hesabına çalıştığını vurguluyor. AKP’nin vatana ihanetlerini anlatıyor. AKP’den kopma noktasında olan Bülent Arınç’tan Abdüllatif Şener tavrını elbette beklemiyoruz. Çünkü birçok ihanet politikasında zaten Bülent Arınç’ın da onayı vardır.

Bülent Arınç ota-çiçeğe ağlayan duygusal bir adam olduğu için , Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini rezil etmesinin duygusallığında hareket edecektir. AKP’yi mi böler , cemaatle parti mi kurar, yoksa AKP’de kalıp Recep Tayyip Erdoğan ile mücadele mi eder? Orasını zaman gösterecek..

Ama şu bir gerçek ki, AKP artık eskisi gibi olmayacaktır. Abdullah Gül, Bülent Arınç ve cemaat dengesi kendi gücünü oluşturarak, Başbakan Erdoğan’ın egosu karşısında savaşmaya devam edecektir.

Başbakan Erdoğan’da AKP içinde bu çatırdamayı gördüğü için ,ABD ve İsrail desteğini arkasına daha çok almak için ,her türlü tavizi vermeye ,ihanet politikasını gerçekleştirmeye hazırdır. ABD ve İsrail eğer bugün “Kürdistan’ın kuruluşunu sen açıklayacaksın” desin…Bugün açıklayacak haldedir. PKK’nın hamisi Barzani’yi Diyarbakır’da ağırlaması ,PKK’lı sözde sanatçılara konser verdirmesi bunun ön hazırlığıdır.

AKP içindeki aldatılmış,kandırılmış ama vicdanı olan kişiler bu manzarayı görmelidir. Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin her yerine dinamit yerleştirmiş Başbakandır, Türkiye’yi havaya uçurmadan durdurulmalıdır.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığını korumak ve Cumhurbaşkanı olabilmek için yapmayacağı yoktur.AKP’yi kurduğu yol arkadaşlarıyla bile kavgaya tutuşması bunu gösteriyor.

AKP parçalandığında Recep Tayyip Erdoğan’ın ne sırları ortaya dökülecek hepsini merakla bekliyoruz. Bunu heyecanlı kılanda ona en yakın olanların bunu yapacak olmasıdır.

Yıldıray Cicekyildiraycicek@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.