SON DAKİKA

Evet, Yine Bahçeli…

Gündem Yazıları

HDP’yi Yok Saymanın Nedenleri

Bu haber 18 Haziran 2015 - 9:11 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

Balyoz Davasındaki meşhur ıslak imza-kuru imza olayının kahramanı Emekli Albay Dursun Çiçek, AKP’yi muhalefette bırakacak bir CHP-MHP koalisyonu için “MHP’nin HDP’ye olan tavrını düzeltmesi gerektiğini” söylemiş.

CHP’nin çiçeği burnunda İstanbul Milletvekili, Çiçek’in bu çıkışı, cephede, kışlada, havada ve karada birer aslan olan subaylarımızın sivil siyasete ne kadar yabancı olduğunun birgöstergesi…

Anlıyorum, AKP’nin iktidara gelmesini istemiyor. Belli ki o da bizim gibi “hesap sormak”tan yana… Muhtemelen haklı bir “özel hesap dosyası” da var.

Ancak bu güçlü tutku, onun binlerce silah arkadaşının katili olan PKK’yı “Türkiye’nin egemen gücü” yapacak kadar gözünü karartmış olmalı…

Demirtaş’ın cahil marabaları kandırmasıyla, lezbiyen-geyleri kandırmasıyla,mahmur imam hatiplileri kandırmasıyla, Harbiyelileri ve Ülkücüleri kandırmasının farklı şeyler olduğunugözden kaçıracak kadar da gözünü hırs bürümüş kanaatimce…

Dursun Çiçek üzerinden bütün subaylara cehalet veya duygusallık isnat edecek değilim; ancak sivil siyasetin, hele de devrim stratejilerinin hileleri konusunda bizim kadar bilgili olduklarını da asla teslim etmem! Neticede pek çoğu, bu işleri kurs saatleri nispetindeöğrenmişlerdir.

Demirtaş, sinsi karşı devrimci AKP’nin temsil ettiği iktidar gücünün “naylon devlet” olduğunun farkındadır.Bu Öcalan kuryesi, varlığını sivil siyasette CHP’ye ve MHP’ye, askeri alanda da Genel Kurmaya kabul ettirdiği zaman gerçek anlamda “meşruiyet kazanacağını”çok iyi bilmektedir.

HDP, evet teorik olarak anayasa ve seçim kanunu çerçevesinde siyaset yapan bir legal müessesedir. Ancak AKP’nin sakat birmantıkla,oytoplamak için başlattığı “ihanetsüreci”nde HDP, PKK’nın güdümünde siyaset yapmış ve oylarının çoğunu örgüt baskısıyla almıştır.

PKK’nın siyasallaşması ve HDP’ninbu şekilde büyümesi, “Tezkere Krizi”ylebaşlayıp “Çuval Olayı”yla devam eden; Ergenekon ve Balyoz davalarını da ihtiva eden “Türkiye’ninpençelerini sökme” operasyonundan bağımsız düşünülemez.

Yani birisi bize bu büyükkumpasla içeri alınan bir istihbarat subayının,dışarı çıkar çıkmaz süreci veHDP’nin meşruiyetini pekiştirme yönünde bir adım atacağını söylese güler geçer veya bunun bir istihbarat oyunu olduğunu düşünürdük.

Nasıl bir oyun bu? Albayımızdiyor ki”AKP’yi bir indirelim sonra eşkıyanın çaresine bakarız!”

Pekâlâ, AKP’yi indirdin ve HDP desteğiyle CHP-MHP hükümetini kurdun. Bakanlıklar bölüşüldü. İçişleri MHP’de Dışişleri CHP’de, Milli Savunma MHP’de Adalet CHP’de…

Bakanları aldın, güvenoyu için HDP’nin önüne gittin… Daha giderken yolda Sırrı Süreyya dedi ki; “İçişleri, MHP’de olursameclise gelmeyiz!..”

Gerisin geri partiye döndün!..Konya yolu senin Eskişehir yolu benim koşturdun. İçişlerini aldın; Dışişlerini verdin. Kızılay’a inerken Kandil’den açıklama geldi. “Gençgerillalar rahatsız!..”

Neyse kulaklarınızı tıkadınız geldiniz tam meclis kavşağınıdönerken İmralı’dan Öcalan konuştu: “Demokratik özerklik sürecidevam etmezse, hükümet düşer!..”

Haydaa sağa çektin durdun!.. Neyse gerekli revizyon yapıldı; bu arada iş ertesi güne kaldı. Havuz medyası “sizin yüzünüzden ülkede PKK’nınhükümet olduğunu” yazıp çizmeye başladı!..

İşte böyle, yılanla çuvala girip de bir süre “yedi başlı” ejderhanın elinde maskara olduktan sonra ilk güven oylamasında koalisyon hükümeti düştü ve madara olmuş bir şekilde erken seçime gittin!..

Peki bil bakalım sonuç ne olur? AKP’den MHP’ye gitmiş olan oylar geri döner. HDP’ye gitmiş oylar rahatça yeni yerinde kalır ve biraz tereddütlü olduğu için CHP’de kalmış Alevi ve Kürt solcularını da elinle HDP’ye hediye etmiş olursun!.. Sonucu şimdiden ben size söyleyeyim:

AKP % 45, CHP % 20, MHP % 14, HDP % 16… Yani iki aylığına hükümet olacağım derken şu anda zaten düşmüş olan AKP’yi geri getirmiş olursun ve bir daha da iktidarın adınıağzınaalamazsın!..

“PKK’yı iktidara ortak etmenin” yükünü de yaşadığın sürece omuzlarında taşırsın!..

Sayın Devlet Bahçeli’nin, sizin “tavır” dediğiniz “HDP’yi yok sayma” söyleminin arkasında yatan sebeplerden bazıları bunlardır.

HDP, meşru partnerlik için güven veren iradeli bir siyasi yapı değildir.Yani gerçekte “yok”tur!

MHP’yle ilgili konuşurken de öncesiyaset alanında bir iki doktora daha yapmanızda yarar vardır.

Aslında belki dehiç konuşmamanızda…

Herkese hayırlı Ramazanlar…

 

ŞÜKRÜ ALNIAÇIK

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.