Asikurtlar©

Hakan Fidan gidiyor

Hakan Fidan gidiyor
22 Şubat 2016 - 19:00 'de eklendi ve 5598 kez görüntülendi.

 

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın Tokyo’ya Büyükelçi olacağı, yerine ise Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın geleceği ileri sürüldü.

 

Sözcü gazetesi yazarı Zeynep Gürcanlı, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın Tokyo’ya Büyükelçi olacağının, yerine ise Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın gelmesinin konuşulduğunu yazdı.

 

Ankara saldırısı sonrası istihbarat zaafiyetinin konuşulmaya başlandığını da hatırlatan Gürcanlı, ancak Fidan’ın yerine gelecek isim için büyük bir sürpriz de olabileceğini belirterek “Ergenekon’da adı geçen birinin MİT Müsteşarı yapılması olmasın” ifadelerini kullandı.

 

Ankara’da bu aralar gündemdeki isim Hakan Fidan…

 

Türkiye’nin başkentine 4 ay arayla gerçekleştirilen iki terör saldırısının engellenememesi, kamuoyunda MİT için “Milli İstirahat Teşkilatı” yakıştırmalarını başlattı. MİT’in başındaki Hakan Fidan’ı da hedef tahtasına oturttu.

 

Fidan’ın önümüzdeki günlerde MİT’in başından alınacağı, büyükelçi olarak yurtdışına atanacağı konuşuluyor. Hatta bir ülke telaffuz edilmeye bile başlandı… Hakan Fidan’ın Tokyo’ya Büyükelçi olacağı fısıltısı kulisleri sarmış durumda.

 

Fidan’ın gidişi kadar, yerine gelecek isim de konuşuluyor Ankara’da. Öne çıkan, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın adı. Ancak çok büyük bir sürpriz olabileceğinden de bahsediliyor.

 

Ne olabilir bu sürpriz? Ergenekon’da adı geçen birinin MİT Müsteşarı yapılması olmasın!

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER