SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Haçlı boyasına, İslam makyajı…

Bu haber 23 Nisan 2013 - 13:37 'de eklendi ve 9 kez görüntülendi.

“Hepsi Türk olmayanlar” Türklüğü kazımakla meşguller.

Kimisi ele geçirdikleri devlet imkânlarıyla tabelalarda, TC’yi kaldırıyor. Kimisi köşelerinde atıp tutuyor. Kimisi “akil” olmuş aval aval dolaşıyor. Kimisi fildişi kulelerinden atıyor. Kimisi gözyaşları içinde ağlıyor. Kimisi ofluyor, pufluyor, kimisi üflüyor.

Herkes büyük uğraş içinde! …

Türklüğü temelinden kazımak için…

“Kazı babam kazı”,

Ne bulacaklar, dersiniz?..

Daha doğrusu, ne arıyorlar? Tabi ki, Haç arıyorlar.

Türklük boyası kalktıktan sonra, Haç’a ulaşmayı düşlüyorlar. Yıllardır ülkemizde kazılar yaparak; taşın, toprağın altında çanak, çömlek aradılar.

Şimdi taşeronları vasıtasıyla, kazıyı insanımızın itikadı üzerinde yapıyorlar. Dinlerarası Diyalog faaliyetleri ile önce dinleri eşitlediler. Sonra İslam’ı kimliklerde sildiler. Kimliklerde din hanesini boş bıraktırarak…

İslamsız bir kimlik veya kimliksiz bir İslam…

Bir başka ifade ile kemiksiz İslam veya ılımlı İslam… Attıkları ilk adımlar bunlar oldu.

Tabelalarda Türk ibaresini kaldıranlarla, kimliklerde din hanesini kaldıranlar aynı ekip… Demek ki, asıl meseleleri Türklüğü kaldırmak değil. Türklüğün özü olan İslam’ı kaldırmak. “Ben Türk değilim” şovları ile “ben İslam değilim veya ben Müslüman değilim” dönüşümlerini, sağlamak.

İslam’ın Ehl-i Beyt anlayışı ile “Hepimiz Türk’üz” inancının yerini “hepimiz ecnebiyiz” inancı ile doldurmak. Böylelikle de aradıkları Haç’a kavuşmak…

Hünkâr Hacı Bektaş Veli Hazretleri; bu milletin hamurunu, Tevhit mayasıyla, Ehl-i Beyt leğeninde öylesine yoğurmuş ve aşk fırınında öylesine pişirmiş ki, ne yapsalar birlik harcını bozamıyor ve içerisinden Haç çıkartamıyorlar.

Gerçi Cemaat halinde, Haç’a Hak diyen ve teslise tevhit diyen “Nursuzlar” ve uğursuzlar yok değil… Ama yinede beklentilerinin tam karşılığı olduğu söylenemez.

Türk milletinden Haçlı olmaz ve olmayacak Allah’ın izniyle… Allah onlara askerlik görevi vermiş bir kere… Her ne kadar nöbet yerini terk etse de dönmesi yakın…

Siyaset ve Cemaat’in; Haç’ta Cem olarak, oluşturdukları parçalı ve şartlı koalisyon, Türk milletini İslam dünyasının karşısında ve Haç’lının yanında tutmuştur.

Milletin vekâlet verdikleri yol bilmeyince, böyle oluyormuş. Vatandaş soruyor “Babam bu yol nere gider?” diye, yolun nereye gittiğini söylemeden “durmak yok yola devam” diyorlar. Yolun bölünmeye, parçalanmaya ve ayrılmaya gittiğini böyle gizliyorlar.

Çünkü gittikleri yol, çok BOP’tan bir yol. Ama bu yolda öyle ayetler, hadisler okuyarak yürüyenler var ki, vatandaşın aklı duruyor. Bu da, kısmi körlüğe götürüyor insanları…

Geçenlerde “akilgillerden” birisi köşesinde ayet ve hadislerle Türklüğün ırkçılık olduğunu anlatıyor. Yani Türklüğün et ve kemik olduğunu, bunun bir üstünlük aracı olmadığını, iddia ediyor. Kendisi sadece et ve kemikten, zannediyor ki, Türklük de öyle…

“Sadece benim ırkım üstündür diyen Yahudiler Siyonist’tir” diye de, ekliyor. Doğru… Ama bunun Türklükle ilgisi nedir?

Siyonizm’le, Türklüğü karıştırıyor. Yahu, rahmetli amcam Abuzer’in eşeği bile arpa ile samanı karıştırmazdı.

Türklük “sadece benim ırkım üstündür” anlayışı değil, “sadece benim dinim Hak’tır” anlayışıdır. Yani “sadece İslam Hak’tır” inancı, Türklüktür. Türkiye’de ne kadar Türklük karşıtı varsa, hemen hemen hepsi tevhit inancına da karşılar. Ama kendilerini Türk milliyetçiliğine karşıymış gibi gösteriyorlar.

Hâlbuki onlar din milliyetçiliğine karşılar. Yani sadece İslam’ın Hak olduğu inancına… Zaten bunu gizlemiyorlar bile…

“Sadece benim dinim Hak’tır inancı ırkçı bir anlayış ve en büyük dinsizliktir” diyen diyanetten sorumlu, ilahiyatçı Bakanlar gördük.

Bir kısmı da Türklüğe karşı, kendilerini ümmetçi olarak gösteriyorlar. Üzerlerinde ki Haçlı boyalarına, İslam makyajı çekmek için… Suriyeli isyancıları desteklerken, ümmetçi bir anlayış göremezsiniz. Ama söz konusu Türklük olunca, ümmetçi kesilirler. Ümmetçi değil, bunlardan dömbelekçi bile olmaz….

Yusuf KARACA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.