Asikurtlar©

GÜNEYDOĞU ÜZERİNDEN “CİZRE” ÖRNEĞİ

GÜNEYDOĞU ÜZERİNDEN “CİZRE” ÖRNEĞİ
14 Eylül 2015 - 18:49 'de eklendi ve 3937 kez görüntülendi.

Bilindiği üzere Şanlıurfa Suruç’ta yaşanan terör olayının ardından Şanlıurfa’da evinde istirahatte olan iki polis memurunun evlerine girilerek şehit edilmesinin ardından başlayan çatışma süreci hız kesmeden devam ediyor.

 
Muş Varto, Hakkari Yüksekova ve Diyarbakır Suriçi ilçelerimiz başta olmak üzere bazı ilçelerde yaşanan hadiselerin son bulması ve kamu otoritesinin sağlanması amacıyla sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bugünlerde ise en yoğun gündem olarak “Cizre” örneği gündemimizdedir.

 
Cizre’de 4 Eylül 2015 günü saat 20:00 ile 12 Eylül 2015 günü saat 07:00 arası sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş ve uygulanmıştır. Cizre örneği ile ilgili en göze çarpan örnek ise Cizre Belediye Başkanı Leyla İmret’in İngiliz Vica News isimli haber ajansına yaptığı “Bir söz vardır, barış olacaksa Cizre’den başlayacaktır ve savaş da olacaksa o da Cizre’den başlayacaktır.

 

Türkiye’de bir iç savaş yürüttüğümüzü söyleyebiliriz” açıklaması çok dikkat edilmesi ve üzerinde kafa yorulması gereken bir açıklamadır. Cizre’de bir iç savaştan bahsetmektedir.

 

 
Ayrıca ufak bir not olarak Cizre Cumhuriyet Başsavcılığının açtığı soruşturma üzerine 11 Eylül 2015 günü İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alınan Leyla İmret öyle rast gele aday belirlemede seçilerek aday gösterilmiş birisi değildir. 1987 Cizre doğumlu olan Leyla İmret daha sonra önce Mersin’e daha sonra Almanya’da yaşamış ve öğrenim hayatını da Almanya’da yürütmüştür.

 

Almanya tarafından Cizre Belediyesi’ne yapılan yardımlar, Cizre’nin Kardeş İlçe İlan Edilmesi, Alman Vakıflarının Cizre’deki faaliyetleri ve Almanya’nın bölge ile ilgili, Suriye ve Irak ile ilgili politikaları da iyi incelenmelidir. Hepsi birbiriyle ilintili ve ilişkilidir. Almanlar Peşmergelerede eğitim vermektedir.

 

 

Gelelim Cizre’de neler olduğuna. Daha bundan 9-10 ay öncesine. Yine ülke gündemine Cizre bomba gibi düşmüştü. Ana haberlerde son dakika haberi olarak girilen haberlerde Şırnak ilinin Cizre ilçesinde yaşananlar dile getiriliyor ve PKK Hizbullah arasında yaşanan çatışmalar dile getiriliyordu.

 

 

Bölgede iki gurup arasında çıkan çatışmalarda olaya emniyet güçlerinin müdahalesi gerekli hale geldiğinde bölgeye intikal eden emniyet güçlerinin karşısına iş makinaları ile kazılmış büyük hendekler engel oluyordu. Bölgeye emniyet güçlerinin girmemesi için belediyenin iş makinaları ile hendekler kazılmıştı.

 

 
Malumunuz üzere havuz medyası olarak bilinen yazılı ve görsel medyada 20 Temmuz 2015 günü başlayan çatışmalı süreçten sonra itiraf gibi açıklamalar manşetler ardı ardına gelmeye başlamıştı. Bölge cephaneliğe döndürülmüştü.

 

 

Bu konu ile ilgili en son itiraf ise bölgede yaşanan ve adına çözüm süreci denilen çözülme sürecinin mimarı ve dönemin Başbakanı olan Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’da Dağlıca’da şehit haberlerinin geldiği günün akşamında çıktığı televizyon programında bölgenin cephanelik haline getirildiği itirafını yapıyordu.

 

 

Cizre PKK için bir deneme deney düzeneği olarak kullanılmak adına faaliyetlerde at başı gitmektedir. Adına YDG-H adı verilen PKK’nın gençlik yapılanması olan örgütün bundan birkaç yıl evvel Cizre ilçesi sınırları içerisinde siyah tişörtlü yüzleri kapalı yaptıkları törenler kamerelara yansımış ve kamuoyuyla paylaşılmıştı.

 

 

Bu adı YDG-H olan gurup ile Türkiye Cumhuriyeti Devletinin güvenlik güçleri bölgede 4 Eylül ile 12 Eylül günleri arasında etkin mücadele içerisine girmiştir. Bu yapılanma diğer yerlerde olduğu gibi burada da PKK kamplarında eğitim alarak tekrar ilçeye gelerek ilçe merkezini silahlandırmayı ve bölgeyi silah deposu haline getirmişlerdir.

 
AKP tarafından iş başına getirilen Seçim Hükümetinin İçişleri Bakanı tarafından yapılan açıklamalarda ilçede 800 kg. patlayıcı ele geçirilmiştir. Bu rakamlar çok ciddi rakamlardır. Daha ele geçirilen silah mühimmat roketatar başlığı vs. daha saymıyoruz.

 
Suriye’nin kuzeyinde kanton bölge oluşturan ve adını Suriye’de YPG olarak değiştiren PKK Suriye’de IŞİD’e karşı verdiği mücadele ile birlikte batılı devletlerin de şirinesi görünümündedir. Şirine olarak o bölgede Batılı Ülkelerin kucağına oturup kendini sevdirmektedir (!).

 

 
Şırnak Cizre ise Mardin Nusaybin ile birlikte Suriye’de kurulu bulunan Cizire kantonu adı verilen bölgede Suriye Kamışlı’ya sıfır noktada bulunmaktadır. Şırnak Cizre’de başlanılarak özerklik ele geçirilecek devamında Cizre’nin yanı başında bulunan Nusaybin’de özerklik ele geçirilecektir oradan da Nusaybin’in karşısında bulunan ve Suriye’de kurulu bulunan Cezire kantonu içinde bulunan Kamışlı ile birleşilecektir.

 

 

Anlatılan peri masalı budur.
PKK Terör örgütü Suriye’de kır çatışmasından şehir çatışmasına geçip profesyonelleşmesinin ardından dağların yerine mahalleleri saklanacakları ormanlık arazi yerine izbe binaları mesken edip tecrübe kazanması ile birlikte aynı denemeyi Türkiye’de ise Cizre’de denemeye başlamıştır. Burada tutarsa diğer ilçelerde de mantar gibi patlatarak geçirgenliğini hissettirmek istemektedir.

 

 

Yaşanan çatışmalar bir ders olmalıdır ve buzdolabına konulduğu iddia edilen Çözüm Süreci bir an önce ya buzdolabının fişi çekilerek imha edilmeli yada buzdolabından çıkartılarak direk çöpe atılmalıdır. Yoksa buzdolabından çıkartılıp fırına sokulup tekrar bu milletin önüne getirildiğinde işte o gün asıl bu millete baldıran zehiri içirilecektir.

 

 

Yapılması gereken ve anlaşılması, idrak edilmesi gereken şu bir gerçektir ki bölge PKK’ya mahkum değildir, PKK Kürtlerin temsilcisi, İmralı’daki cani Abdullah Öcalan’da Kürtlerin Lideri değildir.
Dağdaki ve şehirdeki PKK unsurları adına ne derseniz deyin HPG’dir YDG/H’tır, KCK’dır. En küçük terörist biriminden Kandil’deki Kandillilere kadar alayı temizlenmelidir.

 
Bölgede cirit atan yabancı basın mensubu görünümlü ajan provakatörlerde çok hızlı ve ivedi bir şekilde tespit edilerek yurt dışına çıkarılmalıdırlar. Yazının kaleme alındığı saatlerde Türkiye’de bir yabancı haber servisi yurtdışı telefon numaraları vererek direk olarak Cizre ilçesi ile ilgili haber toplama kampanyası başlatarak geçtiğimiz günlerde Kandilde Mankenlik Kursu (!) açıldığı izlenimi veren ve teröristlerin eline ayna vererek pozlar çeken belgeselinin ardından da bölücü örgüt mensupları tarafından uydurulan kara propagandayı dünyaya gerçek habercilik olarak paketleyerek sunacaktır. Bu hususların da ayrıca altının çizilmesi gerekmektedir.

 

 

Mahallelere sokaklara hendekler kazarak mahallelerin girişlerine çarşaf çekerek sokaklarda etek giyerek gezen bölücü mihraklar siz nereye giderseniz gidin bu millet elbet sizi tükmüğüyle boğacaktır. Bugün elleri kınalı askere giden ana kuzuları al bayraklı tabutlara sarılıp gelmektedir. Polisimiz hain pusularda can vermektedir.

 

 

Sanmayın ki Suriye’de gerçekleştirilen Türkiye’de gerçekleştirilir. 90’lı yıllar korkusu yaratmaya çalışıyorsunuz. Bu devlet 90’lı yıllarda nasıl terörü sıfıra indirip minimize ettiyse 2010’lu yıllarda da terörü minimize etmeye kadir bir devlettir bunu unutmayın.

 

 

Güneydoğunun bir çok yeri terörist mezarıyla doludur bir an önce aklınızı başınıza alın yoksa sizin de gideceğiniz yer o terörist mezarlarının yanında kendinize yeni mezarlar kazmaktır.

Sezer YOZGAT

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER