SON DAKİKA

SEKTER GİT AHMET HAKAN

Gündem Yazıları

Güneş Moteli Tarzı Ahlaksız Tekliflerle Başbakan’ın Uğraşması Doğru Değildir’

Bu haber 24 Ağustos 2015 - 14:20 'de eklendi ve 15 kez görüntülendi.

MHP’li Oktay Vural, Davutoğlu’na kuracağı kabine ile ilgili önerilerde bulundu. “Hazine ve memur maaşlarından sorumlu bakan Sarraf olsun.” dedi. HDP’li Önder için de önerisi var.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, hükümeti kurma ile ilgili bir tüyo aldıysa Başbakan Ahmet Davutoğlu’na kuracağı kabine ile ilgili önerilerde bulundu. Türkiye’de ekonominin sıkıntıda olduğunu, doların arttığını; ekonomi, hazine ve memur maaşlarından sorumlu devlet bakanı olarak Reza Sarraf’a görev verilebileceğini belirten Vural, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti milli devleti ve üniter devleti yıkımından sorumlu bakan olarak Beşir Atalay’ı atayabilirsiniz. Havuz ve ihale bakanı Binali Yıldırım. Diyanet İşlerinden Sorumlu devlet bakanı hakara makaracı Egemen Bağış. Gemicikcilerden ve Denizcilikten sorumlu devlet bakanı Burak Erdoğan. Çözüm sürecinin filmini çekmek üzere kültür ve sinemadan sorumlu devlet bakanı Sırrı Süreyya Önder. Hislerden ve fallardan sorumlu devlet Bakanı Fikri Işık bakanlığını korumalı. Dolmabahçe ve bilumum saraylardan terörist başının mektuplarının okunmasından sorumlu devlet bakanı ayrıca özerk bölgelerden sorumlu devlet bakanı Yalçın Akdoğan. Yandaş akraba ve taallukatı torpille işe yerleştirmeden sorumlu devlet bakanı Mehmet Metiner. Çözüm sürecinden sorumlu eş başkan Murat Karayılan.” diye konuştu.

“KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARACAKLARMIŞ, OSLO’DA GÖRÜŞEN KİMDİ?”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) basın toplantısı düzenlendi.

Cumhuriyet Savcılarının Kandil’deki yöneticiler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirten Vural, “Vay, vay, vay. Günaydın, günaydın. Sabri Ok, Mustafa Karasu, şu, bu diye suç duyurusunda bulunuyor, kırmızı bülten çıkaracakmış. Yeni mi aklınıza geldi? Bunlarla Oslo’da görüşenler kimlerdi? Ne iş yapıyorlardı bunlar? Bu konuda MHP Genel Başkanı’nın 2013 yılında PKK terör örgütünü meşrulaştıran, silahlarıyla kalmasını sağlayan PKK terör örgütünü aklayan PKK’nın güçlendirilmesine vesile olanlarla ilgili suç duyurusunda bulunmuştu. Ne yaptınız bununla ilgili ne yaptınız? İşte suç duyurusu. Ne yaptılar biliyor musunuz? Takipsizlik kararı verdiler. Şimdi bunlarla ilgili suç duyurusunda bulunuyorlarmış. Kırmızı bülten çıkaracaklarmış, yeşil pasaport verdiniz siz, yeşil pasaport verenler bunlar, bu sorumlular nerede? Bunlar at koştururken devleti yönetenler nerede?” diye konuştu.

“DAVUTOĞLU’NUN KURACAĞI HÜKÜMET, MHP’YE HAYIR DEDİĞİ 4 TEMEL İLKENİN TEMELİNDE KURULACAK”

Türkiye Büyük Millet Meclisi iradesine dayalı bir hükümet kurma görevi yerine Türkiye’yi bir seçime götürme iradesi doğrultusunda adım atan Ahmet Davutoğlu’nun yeniden hükümet kurma görevi çalışmalarına başladığını anlatan Vural, “Meclise karşı hükümet kurmasını beceremeyen Davutoğlu şimdi Saray hükümetini kurma görevi almış gibi demeçler veriyor. Saray hükümeti kurulacağına göre herşeyden önce Davutoğlu ve Saray’ın kuracağı hükümet 4 temel ekseninde bunların hep 4’ü vardı ya. O zaman bu hükümetin oluşacağı siyasi temel ve bakanlar şu siyasi duruşu ifade etmeliler. Bir; milli ve üniter devleti yok sayan, iki; PKK terör örgütünün siyasi amaçlarına temin edecek çözüm sürecini devam ettiren, üç; 17-25 aralık rüşvet ve yolsuzluk sürecini aklayan, dört; Saray’ın vesayetini kabul eden bir iradenin tecelligahı olacaktır.” diye konuştu.

“HALKSIZ TEKLİFİ KABUL EDECEK KİMSE ÇIKMAZ”

Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı hükümetin MHP’ye hayır dediği 4 temel ilkenin temelinde kurulacağını anlatan Vural, “Siyasi irade budur. MHP’ye neden “hayır” dediğini gösterecek en güzel tablo bu kabinede beraber birlikte olacaklarıdır. Tabi bu hükümet kurma çalışmalarıyla ilgili gerçekten Güneş Motel taktikleriyle kurmayı düşünecek gerçekten bunlar izandan kopmuş vaziyette. Siyasi çürümüşlük ve çaresizlik. Anayasamıza göre bir seçim hükümetinde partilere düşer bakanlıklar. Bakanlıklarla ilgili partilerin bir siyasi iradesi olduğuna göre bununla ilgili hiçbir inisiyatif kullanamamasına rağmen işi gücü fitne-fesat, nasıl karıştırırız ortalığı diyecek kadar hayra yormayan. Bir gün olsun hayır düşünün. Niyetiniz hayır olsa, akıbetiniz de hayır olacak ama niyetiniz hayır değil. MHP’li milletvekillerine böylesine ahlaksız teklifi kabul edecek kimse çıkmayacaktır.”

“JÖLELİ YİĞİT BULUT SARAY YIKAMA YAĞLAMADAN SORUMLU DEVLET BAKANI”

Ahmet Davutoğlu eğer hükümeti kurma ile ilgili bir tüyo aldıysa kendisine bu kabinenin oluşturacağı siyasi temellere uygun önerilerde bulunabileceğini vurgulayan Vural şunları söyledi:

“Muhtemelen görüşüyorsundur tabiatıyla. Milli devleti, üniter devleti yok sayan PKK’yı güzelleyen, güçlendiren çözüm sürecine sahip çıkan, rüşvet ve yolsuzluk mimarı, ehli insanlarla sarayın vesayetini kabul edenlerle çok güzel bir kabine kurabilirsin. Mesela gerçekten Türkiye’de ekonomi sıkıntıda dolar almış başını gidiyor. Ekonomi, hazine ve memur maaşlarından sorumlu devlet Bakanı Reza Sarraf hemen. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milli devleti ve üniter devletin yıkımından sorumlu bakan olarak Beşir Atalay’ı atayabilirsiniz. Havuz ve ihale bakanı Binali Yıldırım. Diyanet İşlerinden sorumlu devlet bakanı hakara makaracı Egemen Bağış. Gemicikcilerden ve denizcilikten sorumlu devlet bakanı Burak Erdoğan. Çözüm sürecinin filmini çekmek üzere kültür ve sinemadan sorumlu devlet bakanı Sırrı Süreyya Önder. Hislerden ve fallardan sorumlu devlet bakanı Fikri Işık bakanlığını korumalı. Dolmabahçe ve bilumum saraylardan terörist başının mektuplarının okunmasından sorumlu devlet bakanı ayrıca özerk bölgelerden sorumlu devlet bakanı Yalçın Akdoğan. Yandaş akraba ve taallukatı torpille işe yerleştirmeden sorumlu devlet bakanı Mehmet Metiner. Çözüm sürecinden sorumlu eş başkan Murat Karayılan. İki silahı, yüzlerce mermisiyle cumhurbaşkanını korumak gibi bir yeteneğe sahip jöleli Yiğit Bulut, Saray yıkama yağlamadan sorumlu devlet bakanı. Sınırlarımızdan elini kolunu sallaya sallaya ağır silahlarla girip çıkan PKK’nın terörist başından sonra en çok görüşülen ismi olan Sabri Ok gümrüklerden sorumlu bakan. Okul müdürlerini toplayarak vali, milli eğitim müdürleri ile birlikte eğitim üzerine toplantılar yapma kudretini elinde tutan Bilal Erdoğan milli eğitim bakanı. TRT, RTÜK ve sansürden sorumlu devlet bakanı Fatih Saraç, nam-ı diğer Alo Fatih. Gençlik, spor ve dağcılık bakanı Cemil Bayık. Aile işlerinden sorumlu bakan Berat Albayrak.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.