SON DAKİKA

ŞAHİT OL ANKARA!

KÖŞE YAZILARI

Hayal Kurmak Bedava…

Gündem Yazıları

Gözler Kararmış, Akıl Gitmiş Yandaş Medyada!

Bu haber 30 Haziran 2015 - 9:48 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

“Tan Yeri Ağarınca Hırsızın Gözü Kararır” diye bir atasözü vardır.

Tercümesi de “Doğru olmayan yollara başvurarak çıkar sağlayan, gizli kapaklı işler çeviren kişi, bu kirli ve karanlık işleri çevirmesine imkân sağlayan şartlar ortadan kalkınca şaşırır; ne yapacağını bilemez olur, iş yapamaz hâle gelir.” şeklindedir.

AKP’nin havuz ve yandaş medyası için bu atasözü her zaman yakışıyor ama 7 Haziran seçimleri sonrası tek başına iktidarı kaybettikten sonra ortaya koydukları propagandalara bakınca bu atasözü onları tarifte tam yerli yerine oturmaktadır. Öyle bir haldeler ki, ne kendileri olabiliyorlar, ne bir başkası… Ölçü yok, izan yok, omurga yok, çizgi yok… Dün ne yazdılar, bugün ne yazıyorlar dönüp bir bakmıyorlar.

“Biz dün bunu savunuyorduk, şimdi tam tersini savunursak rezil oluruz” diye hiçbir kaygı duymuyorlar ve zerre öyle bir düşünce taşımıyorlar. Toplumun zekâsıyla öyle bir dalga geçiyorlar ki, eminim kendi aralarında bile bunu “Enayilerle nasıl dalga geçiyoruz” diye yine dalga konusu ediyorlar.

Bu konulara vereceğimiz o kadar örnek var ki, şu seçim öncesi ve sonrası yaşananlar bile bunların hem zekâsını, hem karakterini ölçmeye yetecektir.

Seçimlerden dört ay önce AKP ve PKK’nın siyasi uzantısı HDP Dolmabahçe’de buluşup Öcalan’ın hazırladığı 10 maddelik mesajları okuduğunda sevinç çığlıkları atan AKP medyası şimdi sanki bunları yapan kendileri değilmiş gibi davranmaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan Kobani’deki terör örgütü PYD ve YPG’ye yardım götürülmesi için “Peşmergelerin Ayn El Arab’a yani Kobani’ye geçişiyle ilgili olarak Sayın Obama’yla yaptığımız telefon görüşmesinde kendilerine bu teklifi zaten ben yapmıştım” diyerek koridor açtığında, bunu o günlerde “Kardeşlik koridoru” diye manşetten verenler şimdi PYD’nin terör örgütü olduğunu vurguluyor.

PKK’yı, HDP’yi, PYD’yi, Öcalan’ı yerden yere vuruyorlar, dün kendilerini uyardığımız konuları pişkince şimdi bizlere yöneltiyorlar.

Star isminde kime ait olduğu belli olmayan ortalık malı bir gazete var ve orada da ne içip yazı yazdıkları belli olmayan yazarları var.

Bunlardan birisi de Nuh Albayrak isminde bir yazardır. Geçtiğimiz günlerde “Alayına hayır=Kürdistan’a evet!..” başlıklı bir yazı yazdı ve orada aynen şu cümleyi kullandı: Sayın Bahçeli, bütün çözümlere burun kıvırarak sadece “Büyük Kürdistan” değirmenine can suyu taşıdığınızın farkında mısınız?..”

Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı dışına çıkamayan bir gazete, MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi “Büyük Kürdistan’ı kurmaya yardım etmekle” suçluyor.

AKP’yi kurduğu ilk yıllarda Talabani’nin yüzüne “Irak ve Kürdistan’dan gelen haberler bizi mutlu ediyor” diyen, “Irak’tan, Suriye’den, İran’dan ve Türkiye’den toprak parçası alarak Büyük Kürdistan’ı kuracağız” diyen Barzani’yi 2013 yılında Diyarbakır’a getirip, onun önünde “Kürdistan’a selam olsun” diye haykıran Recep Tayyip Erdoğan iken, Nuh Albayrak aslında kimi eleştirdiğinin farkında mıdır?

“Kürdistan kuracağız” diyen Barzani’ye silah yardımını yapan Recep Tayyip Erdoğan iken, tüm mücadelesi Kürdistan’ı kurdurmama, Türkiye’yi böldürmeme olan MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin alayına karşı çıkmasının temel sebebi “Kürdistan” isteyenlere karşı çıkmak iken Nuh Albayrak şu mübarek günlerde ne içip de bu tür yazılar yazabiliyor?

AKP’nin varlık sebebi Kürdistan’ı kurmak olduğunu bilmiyorsan niye AKP’yi savunuyorsun Nuh Albayrak?

“Ben özellikle Diyarbakır’a çok farklı bakıyorum. Ben istiyorum ki, hani şu anda Amerika’nın da düşündüğü ‘Büyük Ortadoğu Projesi’ var ya ‘Genişletilmiş Ortadoğu’, yani bu proje içerisinde Diyarbakır bir yıldız olabilir, bir merkez olabilir. Bunu başarmamız lazım”. diyenin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu bilmiyorsan niye onun gazetesinde yazı yazıyorsun Nuh Albayrak?

Aynı gazetenin birde Murat Çiçek isminde yazarı var, o da AKP’nin neler söylediğini, neler yaptığını unutarak yazdığı şu cümleler var : Öcalan’ı sanki düşünce suçlusu, demokrasi fedaisi gibi gösterme çabaların, onun binlerce onbinlerce masumu katletmesi gerçeğini ortadan kaldırmaz. Bu suçun karşılığı da idam olmadığı için müebbettir ve şu an suçunun karşılığını çekiyor. Öcalan’ın serbest bırakılmasını isterken, girişimlerde bulunacağız derken alman basınını adres seçmen pek manidar ama işe yaramaz be Selocan.”

***

Murat Çiçek sende mi Nuh Albayrak’la aynı kafa yapan içeceklerden içiyorsun?

Teröristbaşı Öcalan’a bunları yazan Murat Çiçek senin hafızan, şuurun yerinde mi?

O halde şunları diyenler kim oluyor?

Recep Tayyip Erdoğan: ”Öcalan hidayete mi erdi de ne oldu bir anda?” sorusuna verdiği cevap ”Kimsenin hidayetinin kapalı olduğunu kimse söyleyemez.”

Yalçın Akdoğan: Öcalan’ın olayları okuma kabiliyeti ve tecrübesi var. Mesajları sürecin geleceğini düşünen bir hassasiyeti yansıtıyor.

Mehmet Metiner: Öcalan’ın durduğu yer, Türkiye’nin demokratikleşme sürecine katkı sağlayan bir yer. İmralı’da çok anlamlı, çok değerli şeyler söylüyor.

Yiğit Bulut: Abdullah Öcalan Ortadoğu’da Türkiye’nin önünü açıyor.

Yasin Aktay: Öcalan, dünyanın geleceğini iyi okuyup Kürtler’in, PKK’nın önüne yeni hedef koymuştur. Şartlarının iyileştirilmesi talepleri var. Bu talepler normaldir, meşrudur.

Beşir Atalay: Abdullah Öcalan Kürtler’in lideridir.

Bülent Arınç: “Sayın Öcalan demek, PKK’nın kendine ait bayrağını elinde taşımak, Öcalan’ın posterini taşımak suç olmaktan çıktı. Türkiye’nin sitemi böyle olmalıdır. Eyaletler ve demokratik özerklikler olmalı demek bunların hiçbirisi suç değil, geçmişte bu suçlamalarla cezaevinde yatanların hepsi çıktı. Artık bundan dolayı dava açılmıyor”

Sadullah Ergin: Öcalan bölgenin ve Türkiye’nin reel politiğini daha sağlıklı değerlendiriyor.

Nihal Bengisu Karaca: Bebek katili denen bu kişi çıktı Nevruz’da gerçekten kapsayıcı, insanlara geleceği gösteren ve helalleşme teklifi sunan bir konuşma yaptı.

Mehmet Barlas: Abdullah Öcalan bile zamanın ruhunu yakalamışken…

Hilal Kaplan: Bir zamanlar “Ölmeye hazırım” diyen Öcalan, şimdi “Yaşatmaya hazırım” diyor.

Abdulkadir Selvi: Öcalan bu süreçte sorumluluk bilinciyle hareket ediyor. İlerleyen aşamalarda Öcalan’ın konumunu Türkiye artık tartışmalı.

Hüseyin Yayman: Toplum Öcalan’ın İmralı’dan çıkarılmasına hazır.

Orhan Miroğlu: Öcalan’ı dışarıda bırakan bir çözümden söz etmek, insanların aklıyla alay etmekten farksızdır.

Kurtuluş Tayiz: Öcalan, devletin elindeki bir oyuncak değil, Kürt hareketinin kurucusu ve önderi konumundaki siyasi bir aktördür.

Hakan Fidan: Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile önderiniz Öcalan ülkeye ve bölgeye vizyon olarak %95 aynı şeyleri düşünüyor.

Etyen Mahçupyan: İdeolojik olarak gerçekten bir rehber ve lider. Abdullah Öcalan’a bir şey verilmesine gerek yok, o alıyor zaten. Kendisini karizmatik hale getiriyor”

***

Sizi okuyanların Allah yardımcısı olsun. Bu kadar pervane gibi dönenleri okumak adamı ruh hastası yapar. Neyi savundukları, neye karşı oldukları bile belli olmayan adamlar medyada “yazarım” diye köşe kapmış…

“Tan Yeri Ağarınca Hırsızın Gözü Kararır” atasözünü, AKP medyasına bakıp da göremeyecek var mı?

 

Yıldıray Cicekyildiraycicek@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.