SON DAKİKA

GAZOZ KAPAĞI!

KÖŞE YAZILARI

BİR BEN KALSAM…

KÖŞE YAZILARI

Gençliğe Hitabe Ve İstiklal Marşı Ne Zaman Yasaklanacak?

Bu haber 10 Ekim 2013 - 10:14 'de eklendi ve 20 kez görüntülendi.

AKP’liler “Türk, Türklük, Türk milleti, Atatürk, Cumhuriyet ” gibi kavram ve sembollerinin adı geçtiği her şeyle düşman derecesinde kavgalılar. Takıntıları sadece şimdi kaldırdıkları andımızla ilgili değil ki… Daha öncede “Gençliğe Hitabe’yi” kaldırmayı Türkiye’ye tartıştıran bunlardı. Hatta AKP’nin sevimsiz simalarından biri olan, herşeye laf yetiştirmeyi marifet sayan Hüseyin Çelik , “Gençliğe Hitabe’nin” kaldırılması konusunun tartışılması gerektiğini söylemiş ve “Bunlar ayet mi?” diye sormuştu.

Türklüğü ilgilendiren konularda “Bunlar ayet mi?” diye akıllarınca din üzerinden istismar yapan bunlar, kendi partilerinin adını “AK Parti” olarak değil de, “AKP” olarak ananlara yönelik adeta köpürüyor ve sinir krizleri geçiriyorlardı. Hatta Recep Tayyip Erdoğan, “AK Parti” değil de “AKP” diyenlere “Edepsiz” diye hitap ediyordu. Bunlarda işte böyle bir mantık vardır.

Mustafa Kemal Atatürk yazdığı Gençliğe Hitabe içinde yeralan “Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.” ifadelerinden AKP’liler rahatsız olmasında, kim olsun? Gençliğe Hitabe’nin tamamı zaten AKP zihniyetine vurulmuş darbedir.

20 Ekim 1927 tarihinde yazılan “Gençliğe Hitabe” sanki bugünlerde yaşananları işaret ediyor. Ve Gençliğe Hitabe’nin bitiş cümlesi olan “Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!” sözü ise AKP’lileri düşmanlık yapma konusunda daha çok kamçılıyor!

Sıra elbette Gençliğe Hitabe’ye daha sonrada İstiklal Marşına gelecektir. AKP’li yöneticiler ve PKK’lılar andımızın kaldırılması karşısında zevkten dört köşe olmuş durumdadır. Ama AKP’ye oy vermiş birçok insanımız andımızın kaldırılmasından ve PKK’nın taleplerinin bir bir yerine getirilmesinden son derece rahatsızdır. Bunun bedelini yerel seçimlerde ödeyeceklerdir.

AKP milli değerlere ve sembollere düşmanlıklarını şimdi garip garip, tuhaf tuhaf açıklamalarla örtbas etmeye çalışıyorlar. Her sabah çocuklarımızın okuduğu andımızı kaldırdılar. Gerek Başbakan gerek ise Milli Eğitim Bakanı bunu “Çocuklar üşüyordu” gibi bir garabet açıklama ile savunma yapmaya çalışıyorlar.

Bu garip gerekçeler İstiklal Marşı içinde geçerli olabilir. Çünkü İstiklal Marşı yeri geliyor yağmurda, karda, soğuk havalarda okunuyor ve her şeyden önemli AKP zihniyetine göre Irkçı(!) ifadeler taşıyor. Yakın bir zamanda hem “çocuklar üşüyor” ,hem de “İstiklal Marşı ayet değildir” gibi abuk sabuk açıklamalarla İstiklal Marşı’na yönelmeleri mümkün görünmektedir.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’de zaten İstanbul’da yüzbinlerce vatanseverin katılımı ile gerçekleşen mitingte buna işaret ederek “Bundan sonda Başbakan için bir tek hedef kalmıştır ki, o da bağımsızlığımızın manzum eseri olan İstiklal Marşımızdır. “Kahraman ırkıma bir gül, ne bu şiddet, bu celâl?” Ya da “Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl” gibi ifadeler güçlü ihtimaldir ki, Başbakan’ın ve demokrasi borazancılarının uykularını kaçırmaktadır. Başbakan sürprizleri sevdiğine göre, paketleri sürpriz yumurta gibi gördüğüne göre, İstiklal Marşımıza neşter vurması olmayacak şey değildir.” şeklinde konuşma yapmıştır.

Türk milletinin düşmanlarıyla kolkola girerek, milletimizin kimliğini ortadan kaldırmaya çalışan AKP’ye bir an önce millet iradesi dur demezse, AKP bu ülkede Türklük adı geçen herşeyi ortadan kaldıracaktır. AKP’nin kuruluş sebebi ve bugüne kadar ayakta tutulmasının sebebi budur.

Andımızı, Gençliğe Hitabeyi ve İstiklal Marşını gür sesle okumaya devam etmek için, PKK ile beraber yol yürüyen AKP’den kurtulmak öncelikli görevimizdir.

YILDIRAY ÇİÇEK

Yıldıray Cicekyildiraycicek@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.