Asikurtlar©

GAZİANTEP’DE POLİS MERKEZİNE SALDIRI

GAZİANTEP’DE POLİS MERKEZİNE SALDIRI
26 Ağustos 2015 - 21:34 'de eklendi ve 4457 kez görüntülendi.

“Gaziantep’te 25 Aralık Polis Merkezi’ne silahlı saldırı gerçekleştirildi. Bayan giysileri giyen ve Vatan Mahallesi’ne doğru kaçan 3 teröristin çembere alındığı, bölgeye çok sayıda akrep, zırhlı araç ve toma sevk edildiği öğrenildi.

 

 

Gaziantep İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren de saldırının hemen ardından olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. ”

Gaziantep’te 25 Aralık Polis Merkezi’ne silahlı saldırı gerçekleştirildi. Bayan giysileri giyen 3 teröristin Vatan Mahallesi’ne doğru kaçtıkları ve çembere alınan bölgede operasyonun sürdüğü öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre, Ocaklar Mahallesi’ndeki 25 Aralık Polis Merkezi’ne bayan giysileri giyen 3 terörist tarafından uzun namlululu silahlarla ateş açıldı. Pollisin anında karşılık vermesi üzerine kaçan teröristler daha sonra polis merkezinin karşısında bulunan sokaktaki araçları da ateşe vererek Vatan Mahallesi’ne doğru kaçtı. Kundaklanan araçlarda çıkan yangını söndürmek için çok sayıda itfaiye olay yerine geldi.

Ayrıca araçlarda bomba olma ihtimaline karşılık bomba uzman ekipleri de olay yerine geldi. Ekiplerin yaptığı incelemelerde bir araçta el yapımı bomba ile kaleşnikof silah ele geçirildi. Gaziantep İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren de saldırının hemen ardından olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.
Kaçan teröristlerin yakalanması için olay yerine çok sayıda akrep, zırhlı araç ve toma sevk edildi. Vatan Mahallesi’ne kaçan teröristlerin abluka altına alındığı ve operasyonun sürdüğü bildirildi. Şehrin giriş çıkışları kapatılırken bölge abluka altına alındı.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER