Asikurtlar©

Gazi Üniversitesi Öğrenci Topluluklarını Çağın Gereklerine Göre Dev Yapılandırma

Gazi Üniversitesi Öğrenci Topluluklarını Çağın Gereklerine Göre Dev Yapılandırma
01 Aralık 2015 - 9:00 'de eklendi ve 4296 kez görüntülendi.

“ Gazi Üniversitesi öğrenci Toplulukları sayesinde, “Gazili olmak ayrıcalıktır” sözü slogandan öte bir hal alarak; içi dolu faal bir söylem niteliği taşımaya başlamıştır. „

Gazi üniversitesi öğrenci toplulukları;

Gazi üniversitesinin vizyon ve misyonunu yükseltmeyi amaçlayan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşabilmeyi şiar edinen 150 topluğa bağlı 40 bin öğrenci meydana gelerek ile Türkiye’ye örnek olmuştur.

Her topluluk kendi eksenin de 3 yabancı dil etkinlik planı yaparak; uluslar arası arenada faaliyet yapma imkânına sahiptir.

Türkiye de üniversiteler arası gelişmişlik farkını eşitleyecek bir yapılanma biçimidir.

Öğrencileri zararlı faaliyetlerden koruyan otokontrollü bir sistemdir.

Bünyesinde bulundurduğu 150 topluluk ile çok çeşitli projeler yapılmış, gezi gözlem faaliyetleri gerçekleşmiş, yüzlerce konferans,panel ve bilgi şölenleri ortaya konularak gerek üniversitede faaliyet gösteren öğrencilerin ufku genişletilmiş; gerekse topluluk bünyesinde faaliyet gösteren öğrencilere ; öz güven kazanmak başta olmak üzere liderlik ve takım çalışması ile gelecekle ilgili önemli kazanımlar edindirilmiştir.

 

ahmet_safak_gazi_universitesi

***

Gazi Üniversitesi öğrenci toplulukları Prof. Dr. Emin KURU Beyin üstün gayret ve çabaları ile 21. yüzyıla damgasını vurmuştur.

Öğrenci topluluklarının yeniden yapılandırılmasını değerlendirmek ve başka üniversitelere örnek oluşunu ortaya koymak, modern topluluk nasıldır ve nasıl olmalıdır sorusunu araştırmak , gelişen Türkiye şartları da ortaya koymak elzem hale gelmiştir.

Tam da bu noktada Gazi Üniversitesini örnek alarak atılacak adımların hangi doğrultuda olması gerektiği Türkiye’nin gelişmesi adına zaruridir.

Önceki yıllara bakarak öğrenci topluluklarının tam anlamıyla tanınmadığı aşikârdır. Şimdilerde ise ellerini taşın altına koyarak çalışan gecesini gündüzüne katan Prof. Dr. Emin KURU Bey toplulukların web sitesi sayesinde modern şekilde tanınmasını sağlamış, Ankara’nın farklı üniversitelerinde faaliyet gösteren öğrenci topluluklarına büyük bir fark atarak farkı ortaya koymuştur.

Bu manada; “Gazili olmak ayrıcalıktır” sözü slogandan öte bir hal alarak; içi dolu faal bir söylem niteliği taşımaya başlamıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER