Asikurtlar©

Figen Yüksekdağ’dan PKK ya destek

Figen Yüksekdağ’dan PKK ya destek
06 Temmuz 2016 - 20:07 'de eklendi ve 5234 kez görüntülendi.

 

 

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Adana’daki Bayram etkinliğinde konuştu. Öldürülen PKK’lı teröristleri hatırlatan Yüksekdağ “Kendisini adayanları, demokrasi şehitlerini unutmayalım. Biz onların mücadelesinin eseriyiz” dedi.

Teröre örgütüne destek vermek suçlamasıyla hakkında fezleke hazırlanan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, bir kez daha PKK’lı teröristleri savundu.

Adana’da Ramazan Bayramı etkinliğinde konuşan Yüksekdağ, güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları ile öldürülen teröristleri andı.

“Bu bayram gününde kendisini adayanları, demokrasi şehitlerini unutmayalım” diyen HDP Eşbaşkanı, “Biz onların mücadelesinin eseriyiz” ifadelerini kullandı.

Yüksekdağ hakkında , Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaptığı “Biz sırtımızı YPJ’ye, YPG’ye ve PYD’ye yaslıyoruz, bunu söylemekte ve savunmakta hiçbir sakınca görmüyoruz.” sözleri nedeniyle fezleke hazırlanmıştı.

Bu konuşmadan dolayı “Terör örgütüne destek” ve “terör örgütü propagandası yapma” suçlarından hakkında fezleke hazırlanan Yüksekdağ’ın dosyası Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığı’na gönderildi.

 

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER