SON DAKİKA

Evet, Yine Bahçeli…

Gündem Yazıları

Fezlekeler

Bu haber 25 Şubat 2016 - 10:29 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi.

Sayın Cumhurbaşkanının millet sırtından muhtarlara verdiği saltanat yemeğinde yaptığı konuşmada bir defa daha gördük ki, AKP adına her konuşma 14 yıllık sicilin acı bir itirafı olmaktan ileri gidemiyor. Bir yerleri suçlayarak sorumluluğu birilerine yüklemeye çabalarken, ülkeyi ne hale getirdiklerini ayrıntılı biçimde anlatıyorlar.

YENİ TÜRKİYE!
“Türkiye’nin birliği ve beraberliği konusunda olumsuz düşünenlerin hepsinin geçmişinde ya da zihin dünyasında bir arıza vardır.” Diyor, sayın Cumhurbaşkanı. Evet, Türkiye’nin birliği ve beraberliğinde yaşanan tarihin en büyük olumsuzluğunun altında, tam da Sayın Cumhurbaşkanının söylediği gibi zihin dünyasındaki arızalar yatmaktadır. “Yeni Türkiye” diyerek, devletle, Cumhuriyetle, geçmişle hesaplaşma gayretlerinin her şeyin önüne geçirilmesinin vardığı yer, yine kendi itiraflarıyla ateş çemberine alınmak, kuşatılmak ve terörle kavrulmak olmuştur. 11’nci Cumhurbaşkanımız sayın Abdullah Gül, “Türkiye büyük tehditlerle karşı karşıya. Cumhuriyet tarihinin en zor günlerinden geçiyoruz. Çok acılı günler yaşıyoruz.” Diyor. Aslında bu kısa cümleler, AKP’nin 14 yıllık sicilinin özetidir.

14 YILIN ÖZETİ
Devam ediyor sayın Cumhurbaşkanı: “Ankara’daki alçak eylemi yapan teröristin cenazesinde boy gösteriyorlar. Böyle siyasetçilik olmaz. Dünyanın hiçbir yerinde terör eylemlerine sahip çıkan siyasi parti, milletvekili göremezsiniz. Terör örgütünün her eyleminde ön safta yer alan milletvekili teröristin ta kendisidir. Meclisimize gönderilen bu fezlekeler karşılığını bulmalıdır diye düşünüyorum. Artık milletimizin buna tahammülü kalmamıştır.”
İşte size 14 yıllık tek başına AKP iktidarının bir başka türlü özeti. Sayın Cumhurbaşkanı, milletvekili kılıklı hainler terörist cenazelerinde boy gösterme cüretini nereden buldular?AKP öncesinde kimse böyle bir şeye cüret edemiyordu, edenler de hak ettikleri karşılığı buluyorlardı. Böyle siyasetçilik yapanlarla masa kurmalar, Dolmabahçe’de çektirilen fotoğraflar, bebek katiline yapılan güzellemeler, hangi partinin, hangi milletvekillerinin sicilinde yer alıyor? Terör örgütünün eylemlerinde ön safta yer alan milletvekili teröristtir, de o teröristlerle masaya oturup çözülme süreci yönetenler, bunun talimatlarını verenleri nereye koyacağız? MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu sözde milletvekillerini yok saydığını, fulü gördüğünü söylerken, bunun millet iradesini hiçe saymak olduğunu iddia ederek, ortalığı ayağa kaldıranlar kimlerdi? Mecliste bu fezlekelerin karşılığını bulması için bir talimatınızın yeterli olduğunu bilmeyen mi var?
O talimat bir türlü neden verilmiyor? Aziz milletimizin buna tahammülünün kalmadığını anlamak için terörün TBMM’nin dibine kadar gelip, 29 canımızı birden alması, ülkenin her yerinin cenaze evine dönmesi mi gerekiyordu? Çok daha önemlisi, bütün bunlar olurken, bu hainler bu kalleşlikleri yaparken, bu silahlar depolanırken, bu bombalar döşenirken, hendekler kazılırken, çukurlar açılırken hükümet kimdi? Ülkeyi yönetme sorumluluğu taşıyanlar neredeydi ve ne yapıyordu?

İŞTE SİZE HASSASİYET
Meselenin özü olan ve defalarca sorduğumuz bu sorular her ne hikmetse duymazdan, görmezden geliniyor. Sayın Cumhurbaşkanı bir milletvekili suç olacak bir tutum içerisindeyse elbette gereği yapılmalıdır. Milletimizin yüreğini burkan bu tür görüntüler karşısında siyasi partilerin ne yaptığını, bütün millet görüyor ve izliyor. Sizin bu konuşmayı yapmanızdan 24 saat önce MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli, hassasiyet göstermekle kalmadı, yapılması gerekenleri de açık, net ve kararlı biçimde sıraladı ve parti olarak her türlü desteğe hazır olduklarını ilan etti.Fezlekeleritozlu raflarda bekleten mecliste çoğunluğu elinde tutan ve TBMM Başkanlık görevini yürütenlerdir. Ve herkes çok iyi biliyor ki, istenirse o fezlekeler bugün meclisin önüne getirilir ve gereği yapılır. Ama AKP içindeki hesaplaşmalar, çatışmalar ve dehşet dengeleri buna müsaade eder mi, hep birlikte göreceğiz.

YAPILMASI GEREKENLER
Sayın Cumhurbaşkanı, terör örgütlerinin yuvalandığı her yerde Türkiye’nin operasyon yapma hakkı olduğunu söylediniz. Bu sözün gereği yapılmalıdır. Nitekim, MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli, bu sözünüz üzerine bir çağrıda bulunarak yapılması gerekenleri sıralamıştır. Türk milletinin hislerine tercüman olan bu çağrıyı bir defa daha hatırlatalım:
AKP hükümetine çağrıda bulunuyorum: Türkiye’nin milli güvenliğini kim tehdit ediyor, Türk milletine kim husumet besliyor ve insanımıza kim kurşun sıkıyorsa aranıp bulunarak derhal cezalandırılmalıdır.Gerekirse Kandil’e gidin, gerekirse orayı taş üstünde taş bırakmayacak derecede yakın; gerekirse de Suriye’nin kuzeyine yıldırım gibi saplanın.YPG’ye top atışlarını durdurun diyen, PYD’yi müttefikliğe terfi ettiren ABD’ye aldırmadan, Rusya’nın provokasyonlarına takılmadan Türkiye’nin gücünü dosta da düşmana da gösterin.TBMM’de terörü kınamaktan, üç partinin hazırladığı metne imza atmaktan dahi imtina eden PKK şubesi HDP’li sözde milletvekillerinin dokunulmazlıkları başta olmak üzere, her caydırıcı önlemi aşama aşama alın.

TEMİNAT TÜRK MİLLETİDİR
Ve de zihni, fikri, dili kapkara kesilen aydın müsveddelerinin hazırladıkları ihanet bildirilerini de başlarına geçirin.Milliyetçi Hareket Partisi bunları yaparsanız demokratik eleştirileri saklı kalmak kaydıyla her zaman destekçiniz, her daim arkanızdadır.Bilinsin ki, milli bekamızı yıkmaya, tarihi haklarımızı imha etmeye kalkışan fitne kampanyasına karşı her fedakârlığı yapmaya hazırız.
Biz Türk milletinin yanındayız. Biz Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatma konusunda yeminliyiz.Türk milleti sizden cesur, kararlı, atılgan ve yürekli adımlar beklemektedir.Bu ateş çukurundan, bu tehlikeli girdaptan Türk milletini çekin çıkarın.Türkiye’yi hiç kimse Suriye’ye çeviremeyecek, Irak yapamayacaktır.Teminat Türk milletidir. Çok şükür bu millet de henüz ölmemiştir.

Orhan Karataş

Orhan Karatasorhan@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.