Asikurtlar©

Eylemleri Yapan PKK’lılar Pişmanlık Yasasından Faydalanmış

Eylemleri Yapan PKK’lılar Pişmanlık Yasasından Faydalanmış
06 Eylül 2015 - 13:27 'de eklendi ve 4253 kez görüntülendi.

PKK’nın dağa çıkardığı 10 bin gençten 2 bin 190’ının, aldıkları eğitimin ardından çözüm sürecinde çıkarılan Pişmanlık Yasası’ndan faydalanıp şehirlere yerleştiği ortaya çıktı.

Teslim olduktan sonra yasa gereği “saldırılara katılmadıkları” gerekçesiyle serbest bırakılan PKK’lıların bugün gerçekleşen eylemlerde aktif rol aldıkları tespit edildi.

Çözüm Süreci yerini mayına, bombaya ve kalleş pusuya bıraktı. Terör örgütünün güvenlik güçlerine yaptığı kalleş saldırılarda hergün yeni yeni ocaklara ateş düşerken, PKK’nın Hükümet’in çözüm Süreci döneminde uygulamaya koyduğu Pişmanlık Yasası’nı da lehine kullandığı ortaya çıktı.

10 BİN KİŞİ EĞİTİLİP…

Edinilen bilgilere göre, terör örgütü çözüm sürecinde 10 bine yakın genci çeşitli yollarla dağa çıkararak eğitime aldı. Buralarda siyasi, legal ve şehir çatışmaları konularında ayrı ayrı eğitilenler daha sonra alanlarına göre şehirlere indirildi. Teslim olduktan sonra “saldırılara katılmadıkları” gerekçesiyle savcıların serbest bıraktıkları milisler şehirlere yerleşti. İstihbarat birimleri PKK’nın şehir saldırılarında da sözde pişmanlıktan yararlanan 2 bin 190 kişiyi tespit etti. Tek tek fotoğraflanan ve arşiv bilgileri bulunan bu kişilerin doğrudan Kandil’den emir aldıkları, şehirleri kan gölüne döndüren eylemleri yönettikleri tespit edildi.

Vahdet

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER