SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Ey Tayyip, İstiklal Marşı İle Senin Alakan Ne Olabilir?

Bu haber 06 Ağustos 2014 - 10:36 'de eklendi ve 66 kez görüntülendi.

Yıldıray Çiçek

Türkiye’de İstiklal Marşı’nın okunmasını yasaklayacak tek güç kim derseniz “AKP” cevabı dışında başka bir cevap alır mısınız?

Çünkü ,Türkiye’de İstiklal Marşı’ndan rahatsız olacak tek zihniyet AKP zihniyetidir.

Çünkü “Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alan iktidarız” diyen bir zihniyetin adıdır AKP !

Çünkü “Türküm, doğruyum, çalışkanım,Yasam; küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir” şeklindeki öğrenci andımızı kaldıran zihniyet “Kahraman ırkıma bir gül, ne bu şiddet, bu celâl?” Ya da “Ebediyyen sana yok, ırkıma yok izmihlâl” dizlerinin yer aldığı İstiklal Marşı’ndan “AKP rahatsız olmaz” diyebilmek için herhalde idrak özürlü olmak gerekiyor?

“Türk milleti diye bir şey yok” diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk milletinin İstiklal Marşı ile ne işi olabilir?

“Türkiye Türklerindir demek ahlaksızlık ve hayasızlıktır” diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın İstiklal Marşı ile ne ilgisi olabilir?

Şehitlerimize “Kelle” diyen, “PKK Düşman Değil” diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bastığın yerleri ”toprak!” diyerek geçme, tanı! /Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı./ Sen şehid oğlusun, incitme, yazıktır, atanı:/Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.” dizelerinin yer aldığı İstiklal Marşı ile bir bağı olabilir mi?

“Türkiye’den de toprak parçası alarak büyük Kürdistan’ı kuracağız” diyen Barzani’nin kafasını konuk ettiği Diyarbakır’da temizleyen, onun yanından “Kürdistan’a selam olsun” diyen Recep Tayyip Erdoğan’ın “Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın; Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.” dizelerinin yeraldığı İstiklal Marşı ile ne alakası olabilir?

“Türk Bayrağının adı değişsin” diyen Hilal Kaplan isimli kadını “Akil Adam” yapan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;/ Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak./O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;/ O benimdir, o benim milletimindir ancak.” dizelerinin yer aldığı İstiklal Marşı, Recep Tayyip Erdoğan için ne ifade eder?

ABD’nin BOP projelerinde Eşbaşkanlık yapan, Müslüman kıyımı yapan ABD askerlerine dua eden Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım./ Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım! ” dizeleriyle alakası olabilir mi?

Bu konuda o kadar somut örneğimiz var ki, AKP zihniyetinin , Recep Tayyip Erdoğan’ın bir tane davranışı, İstiklal Marşı’nın bir kelimesiyle, ruhuyla uyumlu değildir.

İstiklal Marşı, Recep Tayyip Erdoğan için promterdan oy kazanmak için okuduğu (Camdan okuduğu halde yanlış okuyor) sıradan bir şiirdir, İstiklal Marşı Recep Tayyip Erdoğan için reklam filmlerinde kullandığı oy malzemesidir. Onun gözünde İstiklal Marşının hiçbir değeri ve önemi yoktur.

Barzani ve Öcalan’ı yol ve dava arkadaşı yapmış AKP, Ekmeleddin İhsanoğlu’na İstiklal Marşı üzerinden saldırıyor. Sebebi ne?

“Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?

Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda!

Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda,

Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.” dizelerinin “Çanakkale şehitlerine ithaf” dediği için?

Bu dizelerde Çanakkale yok mu beyinsizler? Çanakkale’den Şüheda fışkırmıyor mu?

“Sayın Abdullah Öcalan Düşüncelerinin Değil Almış Olduğu Kellelerin (Burda Aziz Şehitlerimiz Kastediliyor) Hesabını Veriyor” diyen Recep Tayyip Erdoğan Çanakkale’yi ne bilir, İstiklal Marşı’nı ne bilir, şühedayı ne bilir?

“Türkoğlu Türküm” diyen Ekmeleddin İhsanoğlu ile “Türk milleti diye bir şey yok” ve ” Türk diye bir ırk yok” diyen zihniyetin sahibi Recep Tayyip Erdoğan’ın İstiklal Marşına bakışını anlayacak olanda “beyin var” denilebilir.

Recep Tayyip Erdoğan bugüne kadar yaptıklarıyla Cumhurbaşkanı olduğunda da İstiklal Marşını aynı Öğrenci andı gibi yasaklayacak zihniyete sahiptir. Çünkü Türk,Türklük,Türk milleti dendiğinde duyduğu alerji bunun teminatıdır.

Yıldıray Cicekyildiraycicek@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.