Asikurtlar©

Eski Bir Türkiye Vardı…

Eski Bir Türkiye Vardı…
28 Eylül 2015 - 22:15 'de eklendi ve 4164 kez görüntülendi.

Bizim bir eski Türkiye’miz vardı… Düştüğü zaman kalkmasını da başaran, iyi kötü yol alan, her şeye rağmen Anadolu’da var olmayı becerebilen bir ülkeydi. Şimdikine Yeni Türkiye diyorlar. Çok acayip bir yer, çok değişik bir coğrafya. Aklımız eskisinde kaldığından olsa gerek, bu Yeni Türkiye’ye bir türlü alışamadık gitti. Laf aramızda pek alışılacak bir yer de değil aslında…

Örneğin Eski Türkiye’de en kötü din adamı muska yazardı, Yeni Türkiye’de en meşhurları hırsızlık fetvaları veriyorlar.

Eski Türkiye’de bir polis hırsızı yakaladı mı, birkaç maaş ikramiye verilir, en azından amirlerinden bir teşekkür belgesi alırdı. Yeni Türkiye’de bir polis hırsızı yakaladı mı, yakaladığı hırsızın yerine ceza evinde yatmakta ona düşüyor.

Eski Türkiye’de en namlı hırsız lüks araba çalardı, Yeni Türkiye’de hırsızlar kravat taktılar şimdi milyar dolarlar çalıyorlar.

Eski Türkiye’de bir yanlışı açığa çıkan adamlar insan içine çıkmaya utanırlardı, Yeni Türkiye’de hırsızlığa bulaşmayanlar başları önde yürüyorlar.

Mesela Eski Türkiye’de hepimiz Türk Milletiydik, Yeni Türkiye’de Türkiyeli Millet olduk. Adımıza “Bu” milleti dediler.

Hey gidi eski Türkiye. Biliyor musunuz Terörist olmak bir suçtu Eski Türkiye’de, Yeni Türkiye’de ise teröristlere anıt mezarlar, heykeller dikiyorlar.

Eskisinde bir tane bayrağımız vardı mesela, Yeni Türkiye’nin bazı belediyeleri önlerine PKK paçavrası asıyorlar.

Eski Türkiye’de Antalya yine turizm beldesi idi lakin Antalya Belediyesi Camii’nin yanında açılacak pavyona ruhsat vermezdi, geçenlerde gördüm Yeni Türkiye’nin, Yeni Antalya Belediyesi Camii’nin yanına açılan pavyona ruhsatı verivermiş.

Yine Eski Türkiye’de milliyetçilik bir erdemdi, Yeni Türkiye’de ki gibi ayaklar altına alınmazdı hiç.

Eski Türkiye kendisine yeten sayılı ülkelerden biriydi, Yeni Türkiye gibi samanı bile ithal etmezdi.

Eski Türkiye terörler mücadele ederdi, Yeni Türkiye müzakere ediyor.

Uzun lafın kısası; bazılarımız yeni ev, yeni araba peşinde koşarken Türkiye yenileşti. Bilmem bunun farkındalar mı? Her insan gibi ben de yeni bir saat, yeni bir kıyafet belki yeni bir kitap sahibi olunca mutlu olurdum ama bu Türkiye’nin yenisine bir türlü alışamadım…

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER