SON DAKİKA

Eşimin Kanı Ankara’ya Sıçradı

Bu haber 17 Nisan 2014 - 6:58 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

Tun­ce­li­’nin Ova­cık il­çe­si­n­de iki yıl ön­ce PKK’­lı te­rö­rist­le­rin si­lah­lı sal­dı­rı­sın­da şe­hit olan Cum­hu­ri­yet Baş­sav­cı­sı Mu­rat Uzu­n’­la il­gi­li da­va sü­re­ci tı­kan­dı.

Şe­hi­din eşi Ci­han Uzu­n’­un olay­da ih­ma­li olan ka­mu gö­rev­li­le­ri­nin tes­pit edi­lip ce­za­lan­dı­rıl­ma­sı için yap­tı­ğı suç du­yu­ru­su İçiş­le­ri Ba­kan­lı­ğı­’na ta­kıl­dı. İçiş­le­ri Ba­ka­nı Mu­am­mer Gü­ler im­za­sıy­la 16 Ara­lık 2013’te sav­cı­lı­ğa gön­de­ri­len ya­zıy­la 10 ka­mu gö­rev­li­si hak­kın­da so­ruş­tur­ma iz­ni ve­ril­me­di. 6 ka­mu gö­rev­li­si hak­kın­da da ön in­ce­le­me­ye ge­rek du­yul­ma­dı. Şe­hit eşi Ci­han Uzun, “Ne­den so­rum­lu­la­rı hu­kuk ye­ri­ne ba­kan­lık ak­lı­yor? Ne­den so­ruş­tur­ma­ya bi­le izin ve­ril­mi­yor? Kim ki­mi ko­ru­yor? Bu ka­rar­la şe­hit eşi­min ka­nı An­ka­ra­’nın üze­ri­ne sıç­ra­mış­tı­r” de­di.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.