Asikurtlar©

Esad Konusunda da AKP U Dönüşe Hazırlanıyor

Esad Konusunda da AKP U Dönüşe Hazırlanıyor
01 Temmuz 2016 - 21:38 'de eklendi ve 7844 kez görüntülendi.

Türkiye, İsrail ve Rusya politikalarında U dönüşünden sonra şimdi de Suriye konusunda 180 derece dönmeye hazırlanıyor. İşaret fişeğini önce Perinçek, bugün de Dışişleri Bakanı verdi. Türkiye, Suriye’de Rusya ile koordineli çalışacakmış

Rusya Dışişleri Sergey Lavrov ile Türkiye Dışişleri Mevlüt Çavuşoğlu Soçi’de bir araya geldi. Görüşmede Çavuşoğlu, Türkiye’nin Suriye’de Rusya ile koordineli çalışacağını söyledi.

 

Lavrov ve Çavuşoğlu, Karadeniz Ekonomik İşbirliği 36. Bakanlar Konseyi’ne ev sahipliği yapan Rusya’nın Soçi kentinde görüştü.

 

TÜRKİYE, SURİYE POLİTİKASINDA U DÖNÜŞÜ MÜ YAPIYOR?

 

İki bakanın bir araya gelmesi, Su-24 tipi Rus uçağının Türk F-16’ları tarafından düşürülmesinin ardından yapılan Rusya ile Türkiye arasında yapılan en üst düzey yüzyüze görüşme. Grüşmede Çavuşoğlu, Türkiye’nin Suriye’de Rusya ile koordineli çalışacağını söyledi.

 

 

 

ÇAVUŞOĞLU: ÇOK YAPICI BİR GÖRÜŞME

 

Çavuşoğlu görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “İki tarafta da ilişkileri kriz öncesine dönüştürme isteği var. Çok yapıcı ve olumlu bir görüşmeyi gerçekleştirdik.

 

TÜRKİYE, SURİYE’DE RUSYA İLE KOORDİNELİ ÇALIŞACAKMIŞ

 

Bakan Çavuşoğlu, İsrail ve Rusya ile ilişkilerin normalleşmesinin ardından Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile de normalleşme sürecinin başlayabileceği mesajını vererek, “Suriye’de siyasi çözüm en iyi çözümdür. Geçmişte Rusya ile Esad’ın kalması, gitmesi konusunda farklı görüşlerimiz oldu. Şimdi de aynı fikirdeyiz demek zor olabilir ama farklı fikirleri görüşebiliriz. Tekrar masaya dönüldüğü için her konuyu görüşebiliriz” ifadesini kullandı.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER