SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Ergenekondan Çıkmak Ve İhanete Dur Demek İçin…

Bu haber 23 Kasım 2013 - 12:28 'de eklendi ve 34 kez görüntülendi.

Yalakalıkta ve satılmışta sınır tanımayan Tayyip Medyasının kalemşörleri zeka dağarcıklarındaki bilgi kırıntılarıyla ”Bu topraklara Osmanlı’da Kürdistan” deniliyordu.Hatta Atatürk’te o bölgenin milletvekillerine Kürdistan mebusu gibi ifadeler kullanmıştır” diyorlar.

Behey ahmak sürüsü..Osmanlı’nın toprakları üç kıtaya yayılmış, içerisinde onlarca farklı etnik kimlik ve milleti barındırmış ve bütün bunların hepsi de kendilerini Devleti’Ali’nin yani Osmanlı ‘nın bir tebası olarak görüyorlardı.

Yoksa Türk Türklüğünü,Arap araplığını,Kürt Kürtlüğünü,Laz lazlığını,arnavut Arnavutluğunu,Ermeni ermeniliğini yine söylüyordu.Hatta Osmanlı’da Anzavur paşa,Arnavut paşa,Boşnak nazır gibi etnik kimlikleriyle bile anılan Osmanlı yöneticileri vardı.

Osmanlılık üst kimliği ve Adalet anlayışının hakim olduğu o dönemler de eyaletler ve sancaklarla idare edilen Devlet’i Ali’de etnik kimliklerin anlam ve önemi de yoktu.Çünkü İlahi kelimetullah ve Nizamı Alem davasını kendisine düstur edinmiş Osmanlı Devleti’nin yegane amacı İslamın bayraktarlığını yapmak ve Allah(c.c)ın adını gidebildiği yere kadar yaymaktı.

Bu nedenle Kürtlerin bulunduğu yere ”Coğrafi anlamda” Kürdistan,Arapların yaşadığı yere Arabistan,Lazların yaşadığı yere Lazistan gibi kelimelerin kullanılmasında bir sakınca yoktu.Çünkü bu bölgelerin tamamı Osmanlının tebası olarak sadakat ve bağlılıklarını her ortamda ifade ediyorlardı.

Bugün bile Cezayir ve Libya gibi bölgeler de hala Sultan Abdülhamitin halife kabul edilip adına hutbeler okutulduğu gerçektir.Ancak Osmanlı’nın insanlığa sunmuş olduğu Adalet ve hoşgörü esasına dayanan bu yönetim ve anlayışını kurucu unsur olan TÜRKLER yıkıp ortadan kaldırmadı.1789 fransız ihtilali ile başlayan milliyetçi rüzgarların peşine takılıp giden Osmanlı’nın tebasındaki etnik unsurlar ve halklar emperyalizmin de kışkırtıcılığı ile Osmanlı’ya başkaldırmış ve teker teker bağımsızlıklarını ilan etmişlerdir.

Osmanlı’da Ulusal ve bağımsız Devleti’nin kuran en son Millet yine Türkler olmuştur.Türkler son dakikaya kadar Osmalı’nın içtimai birliğinin devam etmesi için Trablusgarp’a,Yemen’e,Suriye,Irak cephelerine binlerce Anadolu yiğidini göndermiş ve o bölgeleri işgal eden İngiliz,Fransız ve İtalyanlara karşı çok çetin ve amansız savaşlar yapmıştır.

İstanbul’da padişahın açtığı Hilafet sancağına rağmen Osmanlıyı yeniden ayağa kaldırmak ve yaşatnmak için hiç bir çaba gösterilmemiştir.Hepsi de Osmanlı’dan ayrılmıştır ama hepsi de mutsuz ve huzursuzdur.Çünkü Sultan Abdülhamit HAN”inşallah sizler de tesbih taneleri gibi dağılır ve gün yüzü görmezsiniz” diye beddua etmiştir.

Şimdi Sayın Başbakan tarihte hiç bir zaman devleti, bayrağı olmamış Kürt vatandaşlarımızla federasyon ve özerkliğin yolunu açabilecek Açılım sürecini başlatmakta ve bunu yaparken de kurucu unsur olan Türk’ü aşağılamaya ve Türklüğü potansiyel bir suçlu olarak göstermeye çalışmaktadır.

O ve havarilerine göre Türkler Anadolu’da sadece bir etnik gruptan ibarettir.Maalesef Türkler bağırlarına bastığı bazı Gürcü,Abazalardan da işte böyle kalleşçe hareketlere maruz kalmıştır.TÜRK’ün varlığını ispat ermek için yeniden Anadolu’yu fethetmek ve Türkliğü yeniden şaha kaldırmak gerekiyor.

Sultan Alparslan vurduğu mühürü sağlamlaştırmak Türk Milliyetçilerinin boynuna borçtur.

Bozkurt’un önderliğinde yeniden Ergenekon’dan çıkmalı TÜRKLER……

Ertuğrul KALAFAT

Ertugrul Kalafatertugrul@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.