Asikurtlar©

Erdoğan’a şok eleştiri!

Erdoğan’a şok eleştiri!
11 Mart 2016 - 20:22 'de eklendi ve 4416 kez görüntülendi.

 

 

ABD’nin önde gelen dış politika dergilerinden Atlantic, ABD Başkanı Barack Obama’nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında ağır sözler kullandığını yazdı.

 

ABD dış politikasının yönünü belirleyici etkisiyle tanınan Atlantic dergisinden Jeffrey Goldberg, sorularını cevaplayan Obama’nın, Erdoğan’ı, ‘beceriksiz’ ve ‘otoriter’ olarak tanımladığını yazdı. Obama, röportajda en çok canını sıkan liderlerden birinin İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, ötekinin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

 

Derginin internet sitesinde de yayınlanan röportajda, Goldberg ABD Başkanı Barack Obama’nın, Cumhurbaşkanı önceleri ılımlı bir Müslüman ve Doğu ile Batı arasındaki uçuruma köprü olabilecek bir kişi olarak, şimdi ise ‘beceriksiz’ ve ‘otoriter’ olarak gördüğünü yazdı. Obama’nın, 7 yılı aşan ABD başkanlığı dönemini değerlendirdiği ve ‘Obama Manifestosu’ başlığı ile yayınlanan röportajdaki açıklamalar, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın düzenlediği basın toplantısında da gündeme geldi.

Obama’nın röportajda söylemiş olduğu öne sürülen sözleri inkar etmeyen ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, “Röportajın farkındayız. Çok geniş kapsamlı konuları içeren bir röportaj. Obama’nın ne dediği ya da demediği konularında konuşmayacağım. Şurası açık ki Türkiye ile birlikte çalışmayı sürdüreceğiz” dedi. Öte yandan Atlantic dergisinin Obama röportajını çarpıttığı iddia edildi.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER