Asikurtlar©

Erdoğan referandum taslağını onayladı

Erdoğan referandum taslağını onayladı
10 Şubat 2017 - 13:47 'de eklendi ve 3397 kez görüntülendi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Afyon ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayladığı yeni Anayasa değişikliği teklifiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Numan Kurtulmuş, referandumun güçlü bir ihtimalle 16 Nisan’da yapılacağını açıkladı. İşte Numan Kurtulmuş’un açıklmasından satır başları…

Sandığın gücüne inanırız. Türkiye’de inşaallah 16 Nisan’da olacağı hesaplanan halk oylaması ile birlikte egemenlik kayıtsız şartsız tam anlamıyla milletin olacaktır. Ümit ederim ki seçim kampanyası Türkiye demokrasinin olgunluğuna yaraşır şekilde devam edecektir. Herkes açık seçim kampanyasının tarafı olacak. Bu siyasi parti kampanyası değildir. Biz bu öneriye halkımızın büyük çoğunluğunun evet diyeceğine inanıyoruz.

“REJİMİN MAHİYETİYLE İLGİLİ BİR OYLAMA DEĞİLDİR”

Anayasa değişiklik paketiyle ilgili oylama, rejimin mahiyetiyle ilgili bir oylama değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin rejimi bellidir, Cumhuriyet’tir. Cumhuriyet konusunda en ufak bir tartışma söz konusu değildir. Dolayısıyla sadece bir yönetim sistemi değişikliğine gidilecek. Halkımız bu konuda karar vereceği kanaatindeyiz. Seçim kampanyası bir şenlik havasında geçsin. Herkes haddini aşan, maksadını aşan şeyler söylemeden bu kampanyayı yürütelim. Ben milletimize hayırlı, uğurlu olsun diyorum. Yeni bir yönetim sistemiyle etkin ve hızlı bir yürütme mekanizmasına kavuşacaktır.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER