SON DAKİKA

Evet, Yine Bahçeli…

Gündem Yazıları

Yenikapı Ruhu….

Gündem Yazıları

EN REZİL DİKTATÖRLER BİLE…

Bu haber 16 Eylül 2015 - 10:26 'de eklendi ve 18 kez görüntülendi.

AKP’nin unvanlı unvansız bütün trolleri, 1 Kasım’da almayı umdukları haram oylarla 276’yı geçebilmek için tarihi bir rezalete imza atıyorlar!

Evvela: Marksist devrim teorisinin kıvrak oryantal figürlerle yarattığı kanlı etnik terörün kandil güdümlü temsilcisi olan HDP’yi rahat vurulacak bir siyasi hedef olarak görüyorlar.

Patlayan her PKK mayını, vurulan her polis, yakılan her vasıta HDP’nin üretmeye çalıştığı “Türkiye partisi” imajını baltalıyor.

Son 13 yılda AKP tarafından uygulanan yanlış politikalar yüzünden aritmetik kuvveti % 13,5’a çıkmış olan HDP’nin barajı aşarak AKP iktidarına son verdiği düşüncesi, AKP’nin 1 Kasım siyasetine yön veriyor.

AKP, devletin kınında paslanmaya yüz tutan kılıcını bir hayli gecikmeli olarak çekiyor ve Kandil’i vuruyor.

Kandil vurulunca PKK, yerden asker polis vurmaya, barış sürecinde kazandığı stratejik avantajları sergilemeye başlıyor. Hatta bir gün arayla, Dağlıca, Iğdır gibi, “algı kırıcı, rey değiştirici” eylemlere yöneliyor.

Patronların borsayı takip etmesi gibi AKP kurmayları kamuoyu araştırmalarını, HDP’nin düştüğü oy seviyesini takip ediyor.

Bu kirli ve kanlı 1 Kasım oyunu, kendi ikiz kulelerini vurarak binlerce Amerikalıyı öldürdükten sonra Irak ve Afganistan’a alkışlarla giren Amerikan Neo-conlarının tarzına benziyor.

Tarihi taklitçiliğimiz herkesin malumu olduğu için bu kovboy taklidi iktidar oyunları kolayca anlaşılabiliyor.

Gizli ajandalı 13 yıllık AKP iktidarının siyaset ahlakını bozan, gözünü karartan başka “mantıklı”

nedenler de var!

Mesela: “Çözüm sürecinin sorumluları” hakkında MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman tarafından açılan davanın adaletle sonuçlanabilmesi için “meclis salt çoğunluğuna” ihtiyaç var.

Yine halen görevine devam eden seçilmişler ve atanmışlar hakkında açılacak olan yolsuzluk ve vatana ihanet davalarının selameti, meclis aritmetiğine bağlı…

Türkiye’nin 7 Haziran’dan 45 gün sonra 20 Temmuz akşamından itibaren yaşadığı vibrasyon, AKP kurmaylarındaki titremenin siyasi bir yansıması olarak kendini gösteriyor.

AKP açısından HDP cephesi, ideolojik propaganda açısından kolay lokma; ancak operasyonel açıdan bir hayli masraflı… Oysa MHP’ye cephe açarken AKP, işin ucuzuna kaçıyor ve bunun tam tersini yapıyor.

MHP’nin ideolojik duruşu, siyasi söylemleri ve bu söylemlerin haklı çıkması, AKP’nin MHP’ye karşı fikir ve söylem savaşı vermesini engelliyor.

Böyle olunca da AKP üst aklı, işin kolayına kaçıyor. MHP’yi, “kolay lokma” HDP’ye eşleştirerek bu gerçek rakipten kurtulmanın kestirme yollarına sapıyor.

Türkiye’de kardeşliğin en güçlü teminatı olan ve disiplinli duruşuyla olası bir iç savaşı engelleyen MHP’ye iftira atıyor!..

Son günlerde PKK’nın tahrik edici eylemleri karşısında kendiliğinden oluşan kontrolsüz sokak gösterilerinin MHP’ye mal edilmesinin anlamı budur.

Bu rezalet ve cehalet eseri düz mantığa göre: “Kürt Milliyetçileriyle Türk Milliyetçileri HDP-MHP ekseninde karşı karşıya geliyor. AKP olmasa iç savaşın çıkması an meselesi gibi görünüyor!”

Yani “AKP cici… Öbürleri kaka!..”

276’yı aşmak için her türlü rezilliği yapabilen bu gizli ajandalı Türkiye Neo-conları, gerçek cepheleşmeye yol açacak çok tehlikeli bir oyun oynuyor.

1 Kasım’a doğru oy avına çıkarken oltanın ucuna “MHP doğuda yok, HDP batıda yok, biz ise her yerdeyiz; Türkiye partisiyiz!” yemini takmaya çalışıyor.

MHP gibi “sokaklar karanlık” şiarıyla hareket eden bir milli olgunluk hareketini, PKK terörünün kanlı bir meyvesi olan etnik ajitasyon partisiyle aynı kefeye koymayı Türkiye tarihinin en rezil yalanı olarak buraya kaydediyorum.

MHP’nin milletin tanımında tercih ettiği herhangi bir etnik kimlik yoktur. Bizim “Türk” tanımımız Misak-ı Milli’nin 1. Maddesini, Lozan Antlaşmasının azınlıkları tarif eden 39-41. Maddelerini, Anayasaları ve ilgili kanunları referans alır.

Bu kaynak kurucu metinlerin hiçbirinde Kürtler ayrı bir millet veya azınlık olarak görülmez ve gösterilmez.

Bu durumda Türkiye’de iki ayrı millet varmış gibi nasıl iki ayrı Milliyetçiliğin varlığına hükmedilebilir? HDP ile MHP nasıl yan yana getirilebilir?

AKP’nin, 1 Kasım’da yargı tehdidinden kurtulmak için Türkiye’de bir etnik grubu millet seviyesine çıkarmaya veya şanlı bir milleti etnik grup seviyesine düşürmeye ne hakkı vardır?

Ortadoğu’da ve dünyanın pek çok yerinde diktatörler, iktidarda kalabilmek için çeşitli sabotajlar yapar, yangınlar çıkarırlar. Bunlar arasında kendi ülkesini yakıp yıkanlar, çöle kaçanlar, dağa çıkanlar bile görülmüştür.

Ama en rezil diktatörler bile “milletinin bin yıllık kardeşliğini” böyle dinamitlememiştir!..

ŞÜKRÜ ALNIAÇIK

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.