SON DAKİKA

SEKTER GİT AHMET HAKAN

Gündem Yazıları

Doğu Perinçek : Bu Yürüyüş CHP’nin Bonzaisidir

Bu haber 04 Temmuz 2017 - 23:44 'de eklendi ve 3.358 kez görüntülendi.

Vatan Partisi Genel başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal’da yazar Rafet Ballı’nın gündemle ilgili sorularını yanıtladı.

Perinçek Çıkış yolu programında önemli açıklamalarda bulundu. İşte Perinçek’in konuşmasından satırbaşları…

Doğu Perinçek: Öncelikle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin gerekçeli kararına değinmek istiyorum. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi soykırımdan söz edebilmek için bir yerel mahkeme kararı gereklidir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Ermeni soykırımı yoktur diyen Doğu Perinçek’i mahkum eden İsviçre mahkemesinin kararını bozdu. Çünkü Ermeni soykırımı ile ilgili bir mahkeme kararı yoktur’ dedi. Mahkeme kararı olmadığı için soykırımdan bahsedilemez dedi. Mahkeme kararı yok. Soykırım da yok.

Bunun üzerine İsviçre de bizi mahkum eden yasayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin verdiği karara paralel olarak değiştirme çalışmasına başladı. Yani İsviçre’de Ermeni soykırımı yoktur demek artık yasak olmayacak.

Rafet Ballı CHP ‘mühürsüz oylar geçerlidir kararı’ Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine gidiyor.

Doğu Perinçek: Biz bu konuyu ilk defa Anayasa Mahkemesine götürdük. Ancak biz sonuç ne çıkarsa çıksın Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne gitmeyeceğiz.

Ancak AİHM’sine gitmek için önce iç hukuk yollarının tüketilmesi gerekir. Bu yapılmadığı zaman dava geri döner. Ancak her halukarda AİHM’sinin referandumu iptal etme yetkisi yoktur. Mahkeme CHP’yi haklı bulursa AİHM’si hükümete bildirimde bulunur. ‘Bu yapılan uygulamanın şurası hukuka aykıdır’ der. Ancak referandumu iptal edemez. CHP’nin dilekçesinde tazminat talebi varsa bunu verebilir.

Rafet Ballı: CHP’nin yürüyüşüne Kandıra Cezaevi önünde HDP’liler katıldı. Bunun için ne diyorsunuz.

BU YÜRÜYÜŞ CHP’NİN BONZAİSİDİR

Doğu Perinçek: Bu yürüyüş CHP ile HDP’nin bir seçim ittifakı yürüyüşüdür. Bu yürüyüş CHP’nin Bonzaisidir. Bakın bu yürüyüşte bulunan insanları PKK’nın üst düzey yöneticileri yollamıştır. Sorun bunu inkar edemezler. Buradan tekrar söylüyorum. HDP yürünecek bir parti değil, kapatılacak bir partidir. Terör örgütüne lojistik destek veriyor. İnsan kaynağı sağlıyor. Çok açık söylüyorum. CHP Duran Kalkanlarla, Cemil Bayıklarla yürüyor. Bunlarla iktidara yürünmez. Çukura yürüyor. CHP bu yürüyüşle alıştırılıyor. Neye alıştırılıyor? Onlarla birlikte yürüyüşe alıştırılıyor. Bonzai gibi. Uyuştura uyuştura alıştırmaya çalışıyorlar. HDP’yi meclise sokan CHP bu şekilde AKP’yi düşürme planı yaptı. Ancak bunun olmayacağı belli. Onlara söyledik PKK’ya değil, MHP’ye gidin diye. Bizi dinlemediler. Bakın dün CHP PKK ile yürüdükten sonra yüzde 49 yüzde 19’a düşmüştür. Burdan ne çıkar? ABD’nin projesi çıkar.

Rafet Ballı: Referandum sürecinde Tayyip Erdoğan CHP’li neyle suçladı. HDP ile işbirliği yapıyorsunuz diye suçladı. İkincisi Gezi’de HDP bayrakları meydanın bir yerine asıldı. Siz o zaman burada PKK var HDP var diye gençleri oradan çektiniz?

Doğu Perinçek: İçeride 70 tutuklu var. FETÖ’cüler ve PKK’lılar var. Bu yürüyüş bunları içerden çıkarmak için yapılıyor. Adalet aranırken vergi adaleti aranmıyor. Bu yürüyüşe işçi kalıtıyor mu? HDP katılıyor. Bu yürüyüşe biz katılsak orada kavga çıkar. Çünkü yürüyüşün rengi belli olmuştur. Gezi ve referandumun temelinde bir haklılık vardı. Burada bir haklılık yok. Burada Türk bayrağı var ama bayrağı kaldırdığınız zaman kim çıkıyor? HDP çıkıyor. Cemil Bayık çıkıyor. Duran Kalkan çıkıyor. Onlar zaten desteklediklerini söyledi. Adamlarını gönderdi. Onlar çıkıyor. PKK ve CHP’nin işbirliği ortada.

YOLLAR AŞINMIYOR CHP’DEKİ VATANSEVERLİK AŞINIYOR

CHP, BOP Eşbaşkanlığını AKP’nin elinden kapma başarısını göstermiştir. Yeni Eşbaşkan ABD’ye hayırlı olsun. CHP’nin HDP/PKK ile kola kola yürüyüşü, FETÖ yanında HDP/PKK’yı kurtarmak içindir. Türkiye sahipsiz değildir. Vatan Partisi artık Türkiye için biricik çözümdür ve görevinin başındadır. Yollar aşınmıyor ama CHP’deki vatanseverlik aşınıyor. CHP örgütlerine ve tabana bir tür uyuşturucu verilmektedir. Yürüyüş, gerçek yüzünü gösterdi. En sonunda planlandığı gibi CHP yönetimi HDP/PKK’ya kavuştu.

Gelin Mehmetçiğimizin, polisimizin yanındayız diye yürüyelim. Cumhurbaşkanlığı seçimine CHP ve HDP’nin beraber girmesi planlanıyor. Bu yürüyüşte yer almak utançtır. Bu yürüyüş haklı bir zeminde değil. CHP, sözde ‘Kürdistan’ bayrağına tavır almadı. Türkiye’nin altına mayın döşeyenlerle, Mehmetçik’e kurşun sıkanlarla kucaklaştılar; Yürüyorlar!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.