SON DAKİKA

GAZOZ KAPAĞI!

KÖŞE YAZILARI

BİR BEN KALSAM…

KÖŞE YAZILARI

Devlet Ülkücüleri Kullandı Mı ……

Bu haber 06 Ekim 2013 - 14:22 'de eklendi ve 14 kez görüntülendi.

Ertuğrul KALAFAT

Son günler de ”Devlet bizi kullandı.Cezaevine girdikten sonra ideolojiyi terkedip islam’a döndüm” diyen sözde bazı Ülkücü dangalaklara rastlamaktayım.

Geçmişiyle içinde bulunduğu zaman arasında muhakeme yapamayan ve mensubu olduğu fikri iyi anlayıp kavrayamadığı için abuk sapuk konuşan sözde ”eski Ülkücü” sıfatlı döneklere ‘Dangalak” dediğim için de kimse kusuruma bakmasın Sakın…

Bunlar zaten Ülkücü hareketin”Allah’ın rızasını kazanmak” olduğunu hiç idrak edemedikleri için Ülkücüleri de dindan,imandan haberi olmayan,onun,bunun piyonu olarak zannediyorlar. ”Bayrak inmez,Ezan dinmez” diyerek destanımsı bir mücadele veren ve bu uğurda Beşbin Ülküdaşını kara toğrağa nikahlaamış Ülkücü hareketin yiğit neferleri hakkında ahlaksızca ileri geri konuşmaktan geri durmazlar:

Neymiş efendim.” Devlet Ülkücüleri kirli işler de ve gizli operasyonlar da kullanmış”mış..Akli muvazenesi yerinde olanlar hatırlar ki, Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ 1980 öncesinde Ülkücü gençlere hemen hemen her ortamda ”Gençler sakın ha,benim bilgim ve emrim olmadan hiç bir olaya karışmayınız.Sizin vatansever duygularınızı istismar etmek isteyenler olabilir,Sakın olaki bu tür oyunlara gelmeyiniz ‘ şeklinde defalarca uyarılar da bulunmuştur.

Hatta ”Ükücüden mafya olmaz.Ülkücü imanlı ve ahlaklı insandır.Sizler bu ülkeyi gelecekte yönetecek temiz ve liyakatlı kadrolarsınız.Size emanet ettiğim bayrağa asla leke düşürmeyiniz” demiştir.

Ancak Başbuğumuzun sözlerini unutup aldatılan ve kandırılan bazı ülküdaşlarımız olmuştur.Cezaevine düştükten sonra bazı cemaat ve tarikatlar ülkücülere yardım ve yakınlık göstererek kendi saflarına çekmeyi başarmışlardır. Bu arkadaşlarımızın pek çoğu”Ben yanlış yolda mücadele etmişim.Şimdi hidayete erdim” diyerek maalesef mensup olduğu fikre düşman hale getirildiler.

Yine ülkücü hareket içinde isim yapmış bazı Ülküdaşlarımız da, Devletin derin istihbarat örgütleri tarafından”Devletin size ihtiyacı var”denilerek bazı olaylar da kullanılmış ve suç makinesi haline getirilmiştir.Bu olaylar kişilerin tamamen kendi tasarrufunda gerçekleşmiştir.MHP ve ülkücü hareket kurumsal olarak bu olayların asla içerisinde yer almamıştır.

Ülkücü Devletin değil, Milletin fedaisi olur.Bizim anlayışımız budur.Geçmişte yaşanan derin ilişkiler de Ülkücülerin içerisnde bulunduğu zor ve çetin şartlardan istifade ederek onları kirli işler de kullandıranlar varsa” vardır” Onlar yaptıkları işlerden dolayı hem dünya da,hem ilahi mahşer de bu yaptıklarının hesabını mutlaka vereceklerdir.

Ülkücü hareketin 1980 öncesinde Kominizme karşı verdiği şerefli mücadele ile ihtilal sonrasında kendi insiyatifiyle bazı yanlış işlere bulaşan ve ‘Ben artık hidayete erdim” diyerek ülkücü harekete düşman olan ve bugün de açılım sürecini destekleyen dangalakları birbirine karıştırmayınız iütfen..

Bozkurt her zaman Bozkurt,Çakal ise her zaman çakaldır…..

Ertugrul Kalafatertugrul@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.