SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Devlet Bahçeli Eleştirisi Ne Anlama Geliyor

Bu haber 15 Ağustos 2014 - 9:28 'de eklendi ve 25 kez görüntülendi.

Doç.Dr.Ruhi ERSOY

Olumlu veya olumsuz eleştiri ve farklı görüşlerin ortaya konulması hayatın her alanında, düşünen bir insanın en doğal hakkıdır. Eleştiri ve sorgulamayı haktan da öte doğrunun ortaya konulabilmesi için zaruri bir durum olarak da ifade edebiliriz. Ancak siyaset bağlamı söz konusu olduğunda kişi eksenli yapılan eleştiriler yalnızca kişiyle sınırlı olmayıp o kişinin temsil ettiği değerler ve düşünceleri de kapsamaktadır. MHP lideri Devlet Bahçeli’ye yönelik yapılan eleştirileri ve malum gazetecinin istifa çağrısını böyle okumamız gerekmektedir. Gazeteci, istifa edecek misiniz sorusunu, kozmopolit AKP, Recep Tayyip Erdoğan ve diğer bütün yapı bozumcular adına sormuştur.

Bugün artık açıkça görülmektedir ki profesyonel bir projenin ürünü olan AKP ve Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de üniter devleti esnetmek ve temel değerlerinden kopartarak kimliksiz bir Ortadoğu devletine dönüştürmekle görevlidir. On yılı aşkın süredir Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini atomlarına ayırmakla meşgul olan AKP zihniyeti, bu süreçte Türk milleti ve Türk devleti adına çizgisinden geri atmayan MHP ve onun lideri Devlet Bahçeli’yi hedef almaya devam etmektedir. AKP kendi içerisindeki kargaşayı bastırmak için her zamanki gibi dikkatleri başka yöne çekmeye çalışmaktadır. Türk milleti adına tavır sergileyen MHP ve Devlet Bahçeli bu dikkatlerin odağı konumundadır.

Devlet Bahçeli, ülkücü gelenek açısından temel değerlerden beslenmiş ve dik duruşuyla hareketi temsil noktasında tavrından asla ödün vermemiştir. Bahçeli, MHP’yi marjinalleştirip, BDP karşıtı bir etnik parti konumuna indirgemek isteyenlere fırsat vermemiştir. ABD’li CIA ajanı Graham Füller’in Yeni Türkiye teziyle uygulanan programda görüldüğü gibi AKP’nin ve küresel sermaye sisteminin kontrolünde bir MHP’ye de müsaade etmemiştir. Öte yandan Devlet Bahçeli, Cumhuriyetin temel değerlerini benimseme ve temsil noktasında da bir beyefendi tavrıyla daima kendini ifade etmiştir. Ulus Devlet Türkiye Cumhuriyeti ve bütün tarihi müktesebatıyla Türk milletini savunan ve her türlü yıpratma kampanyasına karşı durup geri adım atmayan Devlet Bahçeli, AKP’nin “çözüm” projesi karşısında son engel olarak görülmektedir.

Devlet kurumlarının adında bile Türk’e tahammül edemeyip TC’yi kaldıran AKP zihniyeti, çözüm süreci adı altında Türk milletinin altını oymaktadır. Dolayısıyla bu değerlerin siyasetteki son sözcüsü konumundaki Devlet Bahçeli’ye yapılan eleştiri, kişisel olmaktan öte bir anlam taşımaktadır. Yaşanan son seçim süreciyle ilgili partinin yetkili kurumları tarafından elbette seçim sonuçları analiz edilecek ve gerekli stratejik değerlendirmelerde bulunacaklardır; ancak parti dışı kaynaklı yapılan eleştiriler ve yönlendirilmiş sorularla Genel Başkana yapılan manipülasyonların hangi niyetleri içinde barındırdığının farkında olunmalıdır.

Öte yandan seçim sonrası yapılan AKP myk toplantısındaki ilgili myk üyesinin sunumunda Devlet Bahçeli’nin son on günde yaptığı saha çalışmasıyla Erdoğan’a gidecek oyların önünün kesildiği ifade edilmiş ve bu basına sızmıştır. CHP içerisindeki parti içi tartışmalarda da sürecin MHP ve Devlet Bahçeli adına bir başarı olduğu ifade edilmiştir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.