SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Deveye Sormuşlar,”Neren Eğri?” Deve Cevap Vermiş;”Nerem Doğru Ki!..”

Bu haber 18 Kasım 2014 - 17:57 'de eklendi ve 52 kez görüntülendi.

Bir yanda Aksaraylarda yaşayan ülke yöneticileri,öte yanda açlık sınırının altında bir asgari ücretle yaşamaya çalışan halk..

”Çözüm Süreci”palavrası ile ülkemiz bölünmeye gidiyor.
Eşkiya şehre indi kamu düzeni bozuldu.
Kuralsızlık yüzünde işçilerimiz ölüyor.
On binlerce ağaç kesiliyor,yeşil yok ediliyor.
Ekonomi perişan halk yoksul hale düşürüldü.
Buna karşın fildişi kulelerini kendilerine mesken tutan ülke yöneticileri halkın feryadını duymuyor.
Öte yandan,Atatürk Orman Çiftliğine kaçak ve kanunsuz bir saray yaptırılıyor ve bunun için 1 Katrilyon 370 milyon para harcanıyor.Yetmiyor 179 milyon dolara,yani yaklaşık 400 trilyona bir uçak satın alınıyor.Bu da yetmiyor,kağıt üstünde dünya devi olarak görünen başbakan için İstanbul Çengelköy’de,50 dönümlük koruya yerleşik Vahdettin Köşkü çalışma ofisi olarak hazırlanıyor ve 15 tirilyon adeta sokağa atılıyor.
Gelin Türkiye’nin ekonomik durumuna kısaca bir göz atalım.

YOKSULLUK VE AÇLIK SINIRI

:Araştırma verilerine göre Türkiye’de yoksulluk sınırı 2.02923 TL,açlık sınırı 1.190 TL’dir.4 kişilik bir ailenin asgari geçim haddi 4 bin112,82 TL’dir.Buna karşın Türkiye’de asgari ücret 1.168 TL(Bürüt),846 TL(Net)dir.

ENFLASYON:

TÜİK’in açıklamasına göre tüketici enflasyonu yüzde 1.90 artarak zirveye fırlamış ve yüzde 9’lara ulaşmıştır.Gıda maddeleri ve diğer kalemler eklendiğinde ortaya çıkan gerçek enflasyon rakamı yüzde 12.56’dır.Bu yüzden yaşanan fiyat artışları vatandaşın canını yakmaktadır.
İŞSİZLİK:
İşsizlik hızla büyümekte,işsiz sayısı her gün büyüyerek artmaktadır.Bugün artık işsizlik oranı çift haneleri rakamlara(yüzde 10’un üzerine)ulaşmıştır.

CARİ AÇIK:

Savurgan ekonomik politikalar yüzünden Cari açık büyümüş, Türkiye’nin geleceği kararmıştır.Ağustos ayında belirlenen açık 48.8 milyar dolardır.

KARANLIK TABLO

Bu ekonomik tablo karanlık bir tablodur.Bu tablonun ortaya çıkarttığı gerçeklere göre ülkemizde yoksulluk(Ve hatta açlık vardır) vardır.Bu ülkenin özellikle gençleri işsizdir ve geleceğine güvenle bakamamaktadır.Ülkeyi yönetenler ekonomide de başarısızdır.Enflasyon yüzde 10’un üzerinde ,ama mesela memur maaş artışı yüzde 5 civarındadır.Yani memur yaşamını artık kazanarak değil,borçlanarak sürdürmektedir.İşçininin açlık sınırının altındaki 846 TL ile nasıl yaşadığını izah etmek ise mümkün değildir.

DEVEYE SORMUŞLAR,”NEREN EĞRİ?”

Buna rağmen ülkeyi yönetenler hala halkın huzuruna çıkıp ”Ekonomi iyi yolda” açıklamaları yapabiliyorlar.Çünki Aksaraylardan halkın çilesini göremiyorlar.
Peki Türkiye hangi alanda başarılı?
Gerçekler şu halk deyişinde gizli:
Deveye sormuşlar:”Neren eğri?”
Deve cevap vermiş:”Nerem doğru ki!..”
İşte Türkiye’nin hali budur..

Sıtkı ŞEREMETLİ

Sıtkı Şeremetlisitki@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.