SON DAKİKA

GAZOZ KAPAĞI!

KÖŞE YAZILARI

Destici’den Akşam’ın Haberine Sert Tepki

Bu haber 17 Nisan 2014 - 6:56 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi.

BBP lideri Destici, “Alperenler’i cemaatler ele geçirdi” haberine sert tepki gösterdi. Destici, “Namussuzca kurgulanmış bir kumpas ve iftira” dedi

Mustafa Destici’den Akşam’ın haberine sert tepki
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Akşam’ın Balyoz davası hükümlüsü emekli Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok’u kullanarak sayfalarına taşıdığı “Alperenler’i cemaatler ele geçirdi” başlıklı habere sert tepki gösterdi. Destici, “Hizmet Hareketi ve Alperen Ocakları hedef alınıyor. Bu alçakça, namussuzca kurgulanmış bir kumpas ve iftira” dedi.

Destici, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında haberi yazan muhabirin uzun zamandır işsiz olduğunu haberin talimatla yaptırıldığını söyledi. Destici, “Her şey hazırlanmış, ‘Sen gidip bunları söyleyeceksin oda bunları söyleyecek‘ şeklinde hazırlanmış bir kumpas. Bunları biliyoruz” ifadelerini kullandı.

YARGIYA TAŞIYACAĞIZ

Basın ve medya organlarında muhabirlerin işsiz bırakılma korkusuyla baskı altına alındığını vurgulayan Destici, hiçbir dönem bu kadar ağır bir baskının olmadığının altını çizdi. Destici konuyu yargıya taşıyacaklarını açıkladı.

Destici, 40 yıldır Türkiye’de eğitim faaliyeti yürüten Hizmet Hareketi’ne sahip çıkarak, “40 yıldır milyonlarca öğrenci bu evlerde ve yurtlarda kaldı. Kız veya erkek öğrencilerle ilgili tek bir tane bile olumsuz hadise yaşanmadı” dedi. Destici, AK Parti, CHP, MHP, SP veya başka parti ve cemaatlerin mensuplarının bile çocuklarını Hizmet Hareketi’nin okul ve yurtlarına gönderdiğini belirtti. Destici, “İmanı, ahlakı ve vicdanı olan insanlar bir gün bunların hesabının sorulacağını bilir” ifadelerini kullandı.

PARA VE ALTIN DAĞITILDI

Destici, seçim gecesi yapılan hileler ile ilgili ellerinde bilgi ve belgelerin olduğunu açıkladı. Destici, “Seçim gecesi paralar dağıtılıp, altınlar verildi. Tüm sandıklara itirazlar yapıldı. Bunlar hep belgeli şeyler” şeklinde konuştu.

Yazıcıoğlu dosyasında gizlilik kararı kalktı

BBP Ge­nel Baş­kan Yar­dım­cı­sı Se­la­mi Eki­ci, Muh­sin Ya­zı­cı­oğ­lu­’nun ha­ya­tı­nı kay­bet­ti­ği he­li­kop­ter ka­za­sıy­la il­gi­li önem­li açık­la­ma­lar­da bu­lun­du. Ya­zı­cı­oğ­lu ai­le­si­nin avu­ka­tı Eki­ci, “Son ya­pı­lan de­ği­şik­lik­le özel yet­ki­li mah­ke­me­ler ka­pa­tı­lın­ca olay ye­ri­nin Kah­ra­man­ma­raş ol­ma­sın­dan do­la­yı dos­ya bu­ra­ya git­ti. Giz­li­lik ka­ra­rı da CMK’­nın 153. mad­de­sin­de ya­pı­lan de­ği­şik­lik ge­re­ği kal­dı­rıl­dı. Dos­ya Kah­ra­man­ma­ra­ş’­ta ye­ni bir sav­cı­ya ve­ril­di. Sav­cı dos­ya­yı baş­tan in­ce­le­me­ye baş­la­dı­” de­di.

Eki­ci, da­ha çok 5 yıl son­ra Er­zu­ru­m’­da bu­lu­nan ra­dar ka­yıt­la­rı üze­rin­de dur­duk­la­rı­nı söy­le­di. Ka­za­nın ol­du­ğu da­ki­ka­lar­da, Ge­nel­kur­may ra­dar­la­rın­da arı­za ne­de­niy­le 4 da­ki­ka 37 sa­ni­ye­lik bir gö­rün­tü kay­bı ol­du­ğu id­di­a edil­miş­ti. Eki­ci, ka­za son­ra­sı ya­şa­nan­la­rı ‘bir sui­kas­tın de­lil ka­rart­ma ça­ba­la­rı­’ ola­rak de­ğer­len­dir­di.

YAŞADIĞINI KANITLAYAN TANIKLAR

Eki­ci, ga­ze­te­ci İs­ma­il Gü­ne­ş’­in otop­si ra­po­run­da yer alan çe­ne­si­nin kı­rık ol­du­ğu bil­gi­si­nin giz­len­di­ği­ni de ile­ri sür­dü. Gü­neş, ka­za son­ra­sı sa­at­ler­ce te­le­fon­la ko­nuş­muş­tu. Eki­ci, Ya­zı­cı­oğ­lu­’nun ka­za­dan son­ra ya­şa­dı­ğı­nı gös­te­ren bir gö­rün­tü­nün ol­du­ğu­na da­ir çev­re­de­ki köy­lü­ler­den ta­nık be­yan­la­rı ol­du­ğu­nu söz­le­ri­ne ek­le­di.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.