SON DAKİKA

Evet, Yine Bahçeli…

Gündem Yazıları

Yenikapı Ruhu….

Gündem Yazıları

Deniz Baykal Celladına Koşan Aşık Gibi

Bu haber 25 Haziran 2015 - 11:41 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya milletvekili Deniz Baykal, 7 Haziran seçimlerinden 3 gün sonra Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine bir görüştürme gerçekleştirdi. Normalde herkes herkesle görüşür ve kimse “Niye görüşüyorsunuz?” deme hakkına sahip değildir. Görüşenlerden birisi Cumhurbaşkanı, diğeri de CHP’nin eski Genel Başkanı ve hâlihazırda milletvekili ise kimse şaşırmaz. Ama görüşen bu kişilerin yaşadıkları ve birbirine yaşattıkları açısından bu görüşme doğal bir görüşme olmaktan çıkarmaktadır.
Deniz Baykal kaset tuzağı ile CHP Genel Başkanlığından ayrılmak zorunda bırakılan, Recep Tayyip Erdoğan’da ona kurulan kaset tuzağını miting meydanlarında belaltı vurmak için açık açık kullanan birisidir.
Recep Tayyip Erdoğan Deniz Baykal’ın kaseti sonrası neler söylemedi ki, gelin tekrar onları bir kez daha hatırlayalım.
* “Eşini aldatanları mağdur olarak göremeyiz”
* “Eee zaten Sayın Genel Başkanın Parlamentoya gelip gittiği yok. Biz orada Anayasayla uğraşırken, Sayın Başkan başka yerlerdeydi.”
* “Bu tür ahlaki olmayan konulara, gayri meşru olaylara, ‘Özelidir’, ‘Özel hayata müdahaledir’ demeyi, halkının yüzde 99’u Müslüman olan toplumun ahlaki değerlerine ters yaklaşım olarak görüyorum. Bunu doğru bulmuyorum ve bunlarla da bizim ortak mücadele etmemizin gereğini iddia ediyorum. Çünkü, bunlar siyasetin içinde, eğer temsil noktasında olurlarsa, bizim Türk siyasetinin geleceği sıkıntıda, demektir. Çünkü siyasetin içinde yer alanların, her alanda örnek insanlar olması lazım”
* “(Baykal’ı kastederek) Kendisinden önceki beline hakim olamadı. Hala bu medya, bu siyasiler ‘İnsanın özeline karışıyor’ diyorlar. Yahu kendi eşiyle mi bir şey oluyor da özel oluyor. Bu özel değil, bu genel genel. Bu genel bir ahlaksızlıktır…”
* “Yahu senin hayatın bu işlerle geçti. Bir kasetle duman oldun. Söylemeyecektim en sonunda konuşturdun.”
* “Komplo komplo dedi… Böyle birşey yapmadığını söylemiyor. İsmi geçen diğer kişi de bunu söylemiyor.
Bu sözlere muhatap olmuş Deniz Baykal, seçimden 3 gün sonra koştura koştura adeta miting meydanlarında kendi celladı olmuş Recep Tayyip Erdoğan’ın ayağına gidiyor. Hadi Deniz Baykal bunu yapıyor da, ona bu sözleri reva görmüş Recep Tayyip Erdoğan onu nasıl davet edebiliyor? Bunu bizden çok AKP ve CHP’ye gönül vermiş insanlar sorgulamalıdır.
Deniz Baykal’ın yaşadığı en acı şeyde bence Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi yasağını kaldırıp ve bu yasağı kaldırmakla “Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi yasağını kaldırmaya destek vermekle kendimle iftihar ediyorum” şeklinde övündüğü halde Recep Tayyip Erdoğan onu miting meydanlarında bu şekilde küçük düşürmüş ve aşağılamış olmasıdır. Deniz Baykal olmasa Recep Tayyip Erdoğan bırak muhtar olmayı, muhtar azası bile olamıyordu. Ama Deniz Baykal’daki siyasi hırs bunları bile bunu unutmasını sağlamış ve Recep Tayyip Erdoğan’ın ayağına kadar gidip, siyasi tabloyu ve koalisyon konusunu görüşmüştür. Deniz Baykal görüşme sonrası “Koalisyon görüşmedik” dese de, aynı konuşmada “Cumhurbaşkanı her türlü koalisyon seçeneklerine açık” ifadesiyle de aslında görüşülenin ne olduğunu da kendisi itiraf etmişti.
Deniz Baykal’ın görüşme sonrası kendisiyle yapılan bir röportajda, kendisine kurulan kaset tuzağı hakkında “Kaset tezgâhında parmağı olduğunu Erdoğan’ın yüzüne de söyledim” sözü de ne kadar ilginç değil mi?
Peki, yüzüne bunu söylediğinde Recep Tayyip Erdoğan’ın tepkisi ne olmuştur?
Recep Tayyip Erdoğan’ın bir parmağı olmasa bile, bunu miting meydanlarında kullanan tek kişi Recep Tayyip Erdoğan olmuştur.
Ama tüm bunlara rağmen Recep Tayyip Erdoğan ne zaman bir köşeye sıkışsa, Deniz Baykal kurtarıcı olarak ortaya çıkmaktadır. Ama bu sefer kaset tuzağı gibi bir durumu yaşadığı halde rol kapmaya çalışmaktadır.
Tarih, Deniz Baykal’ı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi yolunu açan, Recep Tayyip Erdoğan’ı da Deniz Baykal’ın siyasi yolunu kapatan olarak yazacaktır. Ama son görüşmede tüm bu yaşananlara rağmen siyasi yeni bir anlaşma yaptılarsa bilemiyoruz. Yakında onunda kokusu ortaya çıkar.

Yıldıray Çiçek

Yıldıray Cicekyildiraycicek@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.