Asikurtlar©

Demirtaş’tan alçak tehdit!

Demirtaş’tan alçak tehdit!
06 Eylül 2016 - 11:10 'de eklendi ve 5550 kez görüntülendi.

Bölücü terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş alçakça tehditler savurdu. Demirtaş “İmralı’dan haber alamazsak gerginlik daha da tırmanacak. Biz bunu önlemeye çalışıyoruz” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı SelahattinDemirtaş alçakça tehditlerde bulundu.

Demirtaş İmralı Cezaevi’nde bulunan terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’dan haber alınamadığı iddiasıyla Diyarbakır’da başlatılan açlık grevine ilişkin, “Bu hassas meseleyi çözemezsek, İmralı’dan haber alamazsak gerginlik daha da tırmanacak. Biz bunu önlemeye çalışıyoruz.” dedi.

Abdullah Öcalan’dan haber alamadıklarını ileri süren Demirtaş, darbe gecesi İmralı’da bir çatışma yaşandığını duyduklarını öne sürdü.

Demirtaş, “Adalet Bakanlığı, bunu istismar ettiğimizi söylüyor. İstismar ediyorsak, bir avukat gönderin durumu öğrensin gelsin ve mesele bitsin. Eğer kötü niyetliysek buyurun kötü niyetimizin önüne geçin. Diyarbakır’da bugün bu konu için bir açlık grevi başladı. Bu hassas meseleyi çözemezsek, İmralı’dan haber alamazsak gerginlik daha da tırmanacak. Biz bunu önlemeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Demirtaş, ardından Bulanık ilçesinde bazı ziyaretlerde bulundu.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER