SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

CUMHURİYETİ DE,BAYRAMI DA SİZDEN İYİ BİLİR BAHÇELİ

Bu haber 27 Ekim 2012 - 14:21 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi.

Atatürk’ün kurduğu CHP’sinin bugün kü yöneticileri umdelerinden birisi olan Milliyetçiliği reddeden bir siyaset anlayşı içine girdiklerinden siyasi menfaaleri gereği PKK’nın uzantısı olan BDP’lilerle görüşmeyi içlerine sindirebiliyorlar ama MHP’nin Ülke menfaaleri konusunda yaptığı fedekarlıkları pek akılları basmıyor her ne hikmetse..

Kendisini Ulusalcı,Cumhuriyetçi,Aydınlıkçı olarak lanse eden ne kadar yazar ve aydın varda hepsi de bas bas bağırıyorlar ”MHP bizimle işbirliği yapmıyor” diye..

MHP sizinle neden işbirliği yapsın beyler..MHP’nin kendisine has bir politikası,amacı ve hedefi var.Kimseden icazet alarak politika yapmak adeti değildir.İki de bir ortaya çıkıp ”yaptığımız eylemler de MHP’yi yanımızda göremedik” diye feveran ediyorsunuz.

Eylemleri yapmadan önce MHP Genel Başkanını ziyaret edip”Bizin şöyle bir hareket planmız var.Cmhuriyet yürüyüşü yapmayı tasarlıyoruz” diye fikrini sorup onayını almak ihtiyacını duydunuz mu…

TABİİ Kİ hayır…Öyleyse Siz istediğiniz için,sizin siyaseten nemalanmanız uğruna MHP’yi kendinize stepnelik yapacağını kim söyledi size..

Rahmetli Başbuğumuz Alpasrlan TÜRKEŞ ”En kötü sivil idare,en iyi ihtilalden daha iyidir” demişti.Bunun manası şudur.Sandıkla gelenler sadece sandıkla giderler.MHP bugün ki konjektör de bunun mücadelesini vermektedir.İnsanları Cumhuriyet adını kullanarak tahrik edip sokaklara dökmek Ülke siyasetine ve sosyal kesimlere hiç bir fayda getirmez.

İşte Sayın Devlet BAHÇELİ bunu anlatmaya çalışmıştır.Cumhuriyet törenlerine yasak getiren AKP HÜkümeti toplumsal reaksiyondan çekinerek daha sonra bu törenleri serbest bırakmıştır.Ancak CHP sivil toplum örgütlerini organize ederek halkı sokaklara döküp iç kargaşaya davetiye çıkarmakta ve sosyal sıkıntılara zemin hazırlamaktadır.

Türk Milliyetçileri bu oyuna asla gelmez. Ne MHP ne de Sayın Devlet BAHÇELİ bu oyuna müsade etmez.BHÇELİ’nin açıklamaları gayet tutarlıdır.BAHÇELİ diyor ki,”Bu bir milli meseledir.Ortadoğu Ülkeleri gibi halk yürüyüşleri yapılacak olursa Türkiye kamplaşmalara doğru yol alır.Etnik ve mezhepsel bazı ayrılıklar başlar.Bu meseleleri milletimiz ve Ülkemiz için en hayırlı olabilecek bir şekilde çözümlemeliyiz.”

CHP’nin işbirliğine HAYIR diyen BAHÇELİ’yi hedef tahtası yapanlar sağduyu ile hareket ederek bir kez daha düşünmelidir kanaatimce..

Türk Milliyetçilerinin Ulusalcılardan,Aydınlıkçılardan ve devrimcilerden ayrı yönleri vardır.Onların dolmuşuna binip mesafe almak fıtratımızda yoktur.

Sayın Devlet BAHÇELi’yi algılayamamak ve sözlerinden anlam çıkarmamak için direniş gösteren bazı artniyetli odaklara karşı uyanık olmamız gerekiyor.

Sayın BAHÇELİ ” Son dönemlerde karşıladığımız Ramazan ve Kurban bayramları acılarla hüzünlerle dolu. Birçok millet evladının hakka yürüdüğü şehit olduğu bir döneme rastlamaktadır. Milletimiz üzgündür, acılıdır ve özellikle de 2 bayram arasında çok sayıda eve, baba ocağına ateş düşmüştür.Bütün siyasi partiler sorumluluklarını ortaya koyup mileltimizin huzur ve refaı için çalışmalıdır” diyor..

iÇ VE DIŞ oyunlara karşı uyanık olmamız gerektiğini söyleyen Sayın Devlet BAHÇELİ daha ne desin.

İşaret parmağını gözümüze mi soksun…..

Ertugrul Kalafatertugrul@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.