SON DAKİKA

Çizgi Film Karakteri Gibiler!

Bu haber 22 Temmuz 2014 - 10:54 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi.

Numan Kurtulmuş, Süleyman Soylu, Yiğit Bulut…

Özellikle bu üç isim çok önemlidir. Önemli oluşları karakterleri noktasında falan değildir. Önemli olan “AKP’nin kucağına nasıl düştüler” sorusunun cevabını bulmaktır.. Türkiye bir dönem AKP’nin hırsızlıklarını, yolsuzluklarını, vatana ihanetlerini bu isimlerden dinliyor ve öğreniyordu.

Birisi Saadet Partisi ve Has Parti’de Genel Başkanlık yaptı, birisi Demokrat Parti Genel Başkanı idi, diğeri de televizyon televizyon gezen gazeteci-yazardı. Hepsinin ortak özelliği AKP’nin politikalarını yerden yere vurmaları, AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’a en ağır eleştirileri yapmalarıydı.

Şimdi nasıl olduysa hepsi AKP çatısı altında buluştular. Dün söylediklerini unuttular, sanki dünyaya yeni gelmişler gibi duruş sergiliyorlar. Şuan dünyanın en büyük Recep Tayyip Erdoğan yalakası ve hizmetkarı oldular.

Numan Kurtulmuş ve Süleyman Soylu AKP Genel Başkan Yardımcısı oldu, Yiğit Bulut ise Recep Tayyip Erdoğan’a başdanışman oldu.

Şimdi siyaset ölçüsü ile siyaset soytarılığını birbirine karıştırıyorlar.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’da kendi tipine -şekline bakmadan Cumhurbaşkanı Adayı Prof. Dr.Ekmeleddin İhsanoğlu’nu “12 yıldır bu ülkede Başbakanlık yapmış, bir adamın karşısına bula bula soysal medya da Bahattin gibi bir tip var, onun gibi bir adam çıkarmışlar yazıklar olsun. ” diyor.

Zavallı Süleyman Soylu sen bu Başbakan’a neler diyordun, siyasi menfaat ve çıkarların için neden unuttun bunları?

“Yolsuzluk, yoksulluk, işsizlik bu milletin kaderi haline getirildi. Türkiye’nin birliği, beraberliği, bölünmez bütünlüğü konusunda ülkenin her köşesinde endişeler var. Hükümet, Türkiye’nin ayarını bozmuştur. Türkiye’nin ayarı bozulmuştur. Türkiye’nin ayarı ancak seçimle düzelir.”

“Bunların boğazlarında üç tane çıngırak var. Birincisi Şaban Dişli. İkincisi ise Deniz Feneri. Üçüncüsü de 8’inci sınıf kitaplarında 1960 yılı darbesinin, Adnan Menderes’in kötü yönetiminin anlatılması oldu. Bunu da biz ortaya çıkarttık. Yuh olsun sana Başbakan yuh..”

“Biz yüzde 47 oy aldık diyerek kimseye zulmedemezsiniz, kimse size zulüm yapma yetkisi vermiyor.”

“Sen Olmert’le görüşüyorsun, ertesi gün bu katliamlar oluyor. Eğer Kırat iktidarda olsaydı, gök kubbe bu katliamı yapanların başına yıkılırdı. Önce çıktın, “arabulucuyum” dedin, şimdi bölgedeki Müslüman ülkelerin kalbini almakla görevlendirildin. Ey Recep Tayyip Erdoğan, boyun eğdin, emir eri oldun, milletin ümitlerini boşa çıkardın. Boyan döküldü Tayip Erdoğan”

Süleyman Soylu şimdi bu ve benzeri sözlerini neresine saklayacaktır?

İnsanda biraz utanma olur, biraz yüzü kızarır.

Numan Kurtulmuş’un Süleyman Soylu’dan geri kalan bir yanı var mı? Aynı karakter ve aynı yolun yolcusu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı olur olmaz başka bir âleme geçen Numan Kurtulmuş’da söylediği “İsrail 1967 savaşlarından beri en büyük diplomatik zaferini Türkiye sayesinde kazandı. Dolayısıyla Sayın Başbakan lisanen bir şey söylüyor, başka bir şey yapıyor. Çok ağır olacak ama şunu söyleyeyim. Sayın Başbakan’ın kalbi Ali diyor, dili Muaviye söylüyor. İsrail en büyük zaferini AKP sayesinde kazandı” sözlerini unutup, şimdi AKP içinde Gazze için timsah gözyaşlı ağıtlar yakması da ayrı bir trajedi olarak yansımaktadır.

Ya ekranlardan söylediği şu sözlerini hatırlıyor mu Numan Kurtulmuş?

– Allah’tan başka kimsenin önünde kul olmayacak, boyun eğmeyeceğiz. Harun gibi gelip, Karun gibi gitmeyeceğiz.

– AKP ile Saadet Partisi’nin önemli farkları var. AKP BOP eşbaşkanlığı yaptı.

131 bin uçak İncirlik’ten kalktı ve Irak’ı vurdu. Biz iktidarda olsaydık, değil iktidardan düşmek, keseceklerini bilsek İncirlik’i kullandırmazdık.

– Türkiye ve İsrail neden ortak savunma tatbikatı yapıyor? Ortak düşmanı olan ülkeler ortak savunma tatbikatı yapar. Bizim İsrail ile ortak düşmanımız kim? Filistin mi? Suriye mi? Ürdün mü?

Süleyman Soylu, Numan Kurtulmuş sizler çocuklarınıza böyle bir siyasi karakteri mi miras bırakacaksınız?

Birde yemekten patlama durumuna gelmiş Yiğit Bulut var.

2009 yılına kadar ekranlardan, gazete köşelerinden “Türkiye’yi yok ediyorlar… “O bunu yaptı, bu bunu yaptı, o parti, bu parti” lüksü çoktan bitti. Türkiye üzerine oyun kuranlar başarılı olursa inanın bu topraklarda “ne Türklük ne de Müslümanlık” kalacak! Bütün “ayrışmışlara” duyurulur! Türkiye’nin “cenaze namazında mı birlikte saf tutacağız”!” diye bağıran Yiğit Bulut idi şimdi ise her yerinden AKP’ye yağ fışkırıyor. Karakterinin, şerefinin cenaze namazı çoktan kılındı dünyadan haberi yok, hala konuşuyor, hala yazıyor.

Bu üçlünün AKP hakkında yazdıklarını, konuştuklarını toplasanız çok büyük bir muhalif alan çıkar. Bunlar bu özelliklerine rağmen AKP’ye hangi tehdit, hangi şantaj yahut hangi menfaat karşılığında katılmışlardır. Yoksa bir insan bu üçü kadar dönüşemez ve karakterini ayaklar altına alamaz.

Bu isimlerin AKP’ye geçmesi normal bir durum değildir. Ya yıllardır karakterli siyasetçi rolü oynamışlar ya da AKP’ye geçer geçmez karakterlerini sıfırlamışlardır. Ne de olsa sıfırlama işleri AKP’de yapılıyor!

Bu üç ismin dönüşümü çok iyi araştırılmalı, muhakkak altından çok pis kokular çıkacaktır. Şuan kokularını AKP odalarında muhafaza ediyorlar.

Bu üçü Türkiye’de ibretlik tiplerdir. Yıllar sonrada siyasetin dönekliğine örnek olarak bunlar gösterilebilir.

Hele çizgi film tipli Süleyman Soylu hiç unutulmamalıdır.

Yıldıray Cicekyildiraycicek@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.