SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

CHP’nin yeni vizyonu ABD’ye köle olmak mı?

Bu haber 05 Aralık 2013 - 4:59 'de eklendi ve 15 kez görüntülendi.

Muharrem Bayraktar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD ziyareti hepimizi şaşırttı. Kılıçdaroğlu bu ziyaretinin, bir parti genel başkanının bir ülkeye doğal bir gezisinin ötesinde, bir “icazet gezisi” olarak algılanması için elinden gelen her şeyi yapıyor.
Daha yola çıkmadan, Ankara’da “hem ülkenin hem milletin geleceği için ABD’ye gidiyorum” diyerek meramını ortaya koymuştu zaten.
İyi de Sayın Kılıçdaroğlu’na “ülkenin ve milletin geleceğinin” ABD’de olduğunu kim söyledi?
Ya da “millet adına konuşurken” en azından kendi tabanına “ben halkın yani sizin geleceğinizin ABD’de olduğunu düşünüyorum” diyerek izin mi aldı?
CHP tabanı ona “yürü ey Kılıçdaroğlu! Kim tutar seni!” mi dedi?
ABD ziyaretinde Yahudi lobileriyle görüşmeler, Fethullah cemaatine yakın gruplarla yemek yemeler, “bu kadar dostumuz var Amerika’da, ne iyi ettim de geldim” demeler bize AKP’nin çiçeği burnunda genel başkanını Erdoğan’ın 2000’lerdeki ABD ziyaretlerini hatırlatıyor.
“Milli görüş gömleğini” çıkardım diyen Erdoğan, ABD’de o gömlek yerine Yahudi cemaatinden aldığı “üstün cesaret gömleğini” giyerek iktidar koltuğuna oturmuştu ama bu sürecin ona ve millete nasıl bir zillet getirdiğini hep birlikte gördük.
BOP’a eş başkan bile yapılan Erdoğan’ın sonunda Ortadoğu’yu kana bulayan bir lider olarak Putin’in yanına sığınıp “kurtar beni” diye yalvardığını da hep birlikte gördük.
Kılıçdaroğlu da anlaşılan Erdoğan gibi değiştiğini ABD’ye gösterip, “halkçılık” gömleğini çıkartıp “ben de değiştim, artık halkçı değil liberalim, yeni gömleğim halkçı değil AK’çı gömlektir, iktidar için ben de BOP’çu da olurum, popçu da” mı diyecek?
Bu yol siyasi izzet değil zillet yoludur.
İcazetlerini ABD’den alan partilerden bu ülkeye ve bu millete hayır gelmez.
Siyasi ikbalini Batı ile işbirliğinde gören Kılıçdaroğlu’na koltuğunda oturduğu Atatürk’ün Batı ve ABD ile ilgili görüşlerinden bir demet sunmak istiyorum:
“Meclisçe, ulusça bizi yok etmek isteyen emperyalizme karşı, bizi yutmak isteyen kapitalizme karşı ulusça savaşı uygun gören bir doktrini izleyen insanlarız (Aralık 1921, D. Avcıoğlu, Milli Kurtuluş Tarihi)
Ulusumuz, bağımsızlığımıza vurulan darbeler ve varlığında açılan yaralar karşısında gözyaşı döküyordu. Karar verildi, hareket başladı, artık maskeler atıldı. Türkiye parçalanacak, Türk halkı köle, aşağılık, sefil ve perişan edilecekti. Amaç bu idi.
Bu acımasız amaca ulaşmak için akla ve hayale gelmeyen her türlü yola başvuruldu. Özellikle Batının kimi hükümetleri, kimi politikada adamları bunun böyle olmasında diretiyorlardı. Her türlü yalan dolanı kullandılar. Türkler vahşidir, acımasızdır, uygarlığın gereklerini benimsemeye yatkın değildir, dediler. Asıl vahşi, acımasız ve saldırgan kendileriydi.(Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri. 2, Cilt. sf. 3535)
“Amerika, Avrupa ve bütün Batı dünyası bilmelidir ki, Türkiye halkı kayıtsız ve şartsız özgür yaşamaya kesin karar ermiştir. Bu meşru kararı ihlale yönelik her kuvvet Türkiye’nin ebedi düşmanı kalır. (Atatürk Biyografisi’nin Esasları. N. Hakkı Alp sf: 217)
“Dünya iki gruba ayrılmaktadır: Birincisi Doğu ki, kendi varlığını bağımsızlığını artık kavramıştır. Bu bilinçle el ele vermiştir. Diğer bir grup daha var ki bunlar sırf kendi hırslarını tatmin için çalışmaktadır. Bunların amacı zulüm ve baskı olduğu için onları lanetle anmakta kendimizi haklı görüyoruz. (Atatürk’ün Resmi Yayınlara Girmemiş Söylev, Demeç, Yazışma ve Söyleyişleri, Sadi Borak)
“Batı ile uyuşma Türkiye’nin kaçınılmaz olarak köleleştirilmesi anlamına gelecektir.” (Yakınlarından Hatıralar, M. Esat Bozkurt)
Görüldüğü gibi Atatürk, Batı ile uyuşma politikası güdenlerin sonunun kölelik olacağını söylüyor.
Kılıçdaroğlu’na âcizane tavsiyem:
Köle partisi olmamak için vakit varken rotayı “halka” çevirin.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.