SON DAKİKA

Evet, Yine Bahçeli…

Gündem Yazıları

Yenikapı Ruhu….

Gündem Yazıları

CHP’NİN ALİ CENGİZ OYUNU VE MHP’NİN DURUŞU..

Bu haber 21 Haziran 2015 - 13:02 'de eklendi ve 59 kez görüntülendi.

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’’ Sayın Devlet BAHÇELİ Başbakan olsun.Koalisyon Hükümetini birlikte kuralım’’ şeklinde sanki MHP ye büyük bir nimet sunuyormuş gibi teklifte bulunuyor.

CHP’nin vekil sayısı 132,MHP’nin vekil sayısı 80..yani Meclis te yasa çıkaracak bir güçbirliği ortada yok.İkisinin toplamı 211 yapıyor.AKP nin tek başına çıkardığı milletvekili sayısı 258..

Şimdi kalkmış,Sayın Kılıçdaroğlu ve partisi’’HDP bizi destekler’’ diye hayal kuruyor.Oysa HDP kendi menfaatine uygun olmayacak hiçbir yasanın ve tasarının altına imza atmaz.Onlar için öncelikli tek mesele ,sözde Kürt sorununun çözülmesi,Apo nun sokağa salıverilmesi,Yerel yönetimlerin özerkliğe kavuşturulmasıdır.

Öyleyse bu zayıf hükümet modelinde Sayın Kılıçdaroğlu MHP konusunda ısrarcı olacağına öncelikle kendi partisinin neden oy kaybettğinin muhasebesini yapmalı ve partisinin en az yüzde 3 oyunu neden HDP ye kaptırdığının hesabını yapmalıdır.Şayet CHP partisine hakim olabilseydi ve Sayın Kılıçdaroğlu adam gibi bir politika yapmış olsaydı HDP ye giden yüzde 3 oylar CHP de kalacak ve milletvekili sayısı 200 olacak bir CHP ile pekala MHP Hükümet kurabilecekti.Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı.Ne CHP,ne de MHP kendisinden beklenen oyu alamadı.

Sayın Devlet BAHÇELİ’nin de dediği gibi güçlü bir Hükümet modeli olarak AKP-CHP Hükümeti aslında en iyi formül olarak karşımıza çıkıyor.Nitekim bu hükümet modelini HDP de destekleyeceğini deklare etmiştir.Çözüm sürecini desteklediğini defalarca açıklayan bu üç parti her nedense koalisyon hükümeti kurmak için bir araya gelemiyor ve özellikle AKP’’Ben HDP ile hükümet kurmam’’ diyerek gözlerimizi yaşartmaktadır.

İktidar olduğu dönemde HDP yi muhatap alarak çözüm sürecini birlikte yürüten AKP ve HDP nin birden bire birbirlerine karşı ters davranmaları ve birbirlerini istemelerinin temel sebebi acaba,AKP-MHP hükümet modelinin kurdurularak CIA Şefinin dediği gibi Tük Milliyetçilerini siyasi çözüme hazırlama ve hazmettirme statejisi mi taşıyor.Şayet turuncu rüzgarlarının BALGAT’I İSTİLA etmesi durumunda AKP-MHP Hükümetinin milli menfaatleri savunmada ve Türkiye’nin meselelerini çözmede kifayet etmeyeceği de açıkça ortadadır.
MHP AKP ile koalisyon yapacaksa bile Bakanlıklar konusunda çok iyi pazarlıklar yaparak olmazsa olmazlarını mutlaka kabul ettirmelidir.İçişleri ve Milli Eğitim BAKANLIĞI’nın MHP de olması için gayret sarfedilmelidir.Adalet ve İçişleri Bakanlıklarından bir tanesi mutlaka MHP de olmalıdır.Suya sabuna dokunmayan ,hiç kimseye faydası olmayan bazı bakanlıkları alarak kurulacak bir hükümet modeline Türk Milliyetçilerinin her platformda mutlaka itirazları olacaktır.

Bir de önemli hatırlatma..Kongreler ve seçim de bittiğine göre eskiyen yüzler yenilenmeli,yorulanlar geri plana çekilmeli ve MHP üst yönetimi Sayın Devlet BAHÇELİ’nin yönetiminde yeni takviyelerle güçlendirilmeldir.Özellikle sosyal politikalar ve medya konusuna hassasiyet gösterecek yeni genel başkan yardımcılarının görevlendirilmesinde büyük bir fayda vardır.
Ertuğrul KALAFAT

EK BİLGİ 🙂  Montaj Filan Demeyin Chp’nin Kendi Resmi İnternet Sitesinden Alıntı … 2 Ay Önce Ne Diyordun

Mustafa KARAALİOĞLU– Efendim bunu biraz daha somutlaştırabilir miyiz? Mesela CHP, MHP, HDP koalisyonu sizin için bir koalisyon markası mıdır? Yani böyle bir ittifaka yakın mısınız?

Kemal KILIÇDAROĞLU– Böyle bir koalisyonun gerçekleşebileceğine inanmıyorum.

Oğuz HAKSEVER– HDP – MHP ikilisini?

Kemal KILIÇDAROĞLU– Gerçekçi olmamız lazım. Böyle bir koalisyon olur mu olmaz mı yani tabi ben iki sayın lider adına konuşmak doğru değil. Benim açımdan doğru değil. Ama bugüne kadar ortaya çıkan tablonun böyle bir koalisyona izin veremeyebileceğini ifade ediyorum.

http://www.chp.org.tr/Haberler/2/kilicdaroglu-liderler-konusuyor-canli-yayininda-5200.aspx

kilic

Ertugrul Kalafatertugrul@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.