Asikurtlar©

CHP’den skandal rapor: Asker yargılansın

CHP’den skandal rapor: Asker yargılansın
02 Mayıs 2016 - 14:22 'de eklendi ve 5791 kez görüntülendi.

Terör örgütü PKK’ya yapılan başarılı operasyonları hazmedemeyen CHP, teröristleri kurtarmak için Şırnak’ın Cizre ilçesine bir heyet gönderdi. CHP’li heyet doğuda görev yapan kahraman güvenlik güçlerinin yargılanmasını öngören bir rapor hazırlayarak yine PKK’nın safında yer aldı.
CHP Merkez Yönetim Kurulu tarafından görevlendirilen heyette, Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok başkanlığında, İstanbul Milletvekilleri İlhan Cihaner, Sezgin Tanrıkulu ve Ali Şeker, Mersin Milletvekili Fikri Sağlar ve Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan yer aldı.

ASKERLER HUKUK DIŞINA ÇIKTI, YARGILANSIN

Cizre heyeti tarafından Cudi, Sur, Nur ve Yafes mahallelerindeki yapılan incelemeler sonucu hazırlanan raporda terörle mücadele sırasında hukuk dışına hiçbir biçimde çıkılmayacağı yönünde halka güvence verilmesi gerektiği savunularak, “Bölgede terörle mücadele gerekçesiyle insan hakları ihlallerinde bulunan, hukuk dışına çıkan güvenlik görevlileri varsa bu konuda gerekli idari ve hukuki soruşturmalar derhal açılmalı, gerekli işlemler yapılmalıdır. Cizre’de yaşananlarla ilgili olarak kamuoyuna bilgi aktarılırken iç politikaya yönelik propaganda anlayışı terk edilmelidir” denildi.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER