SON DAKİKA

GAZOZ KAPAĞI!

KÖŞE YAZILARI

BİR BEN KALSAM…

KÖŞE YAZILARI

CHP-HDP VE AKP’NİN İHANET YARIŞI

Bu haber 06 Ağustos 2015 - 18:07 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi.

7 Haziran seçimleri sonrasında CHP’nin MHP’yi HDP ile bir kaba sokma çabalarının altında neyin yattığı, şimdi çok daha net biçimde ortaya çıkıyor. O zaman bir oyun oynandığını ve sayın Bahçeli’nin büyük bir öngörüyle bu oyunu bozduğunu yazmış söylemiş ve yazmıştık. Gelişmeler planlanan oyunun nasıl dehşet verici olduğunu, bir defa daha ispatlamıştır.
TÜRK MİLLETİ İZİN VERMEDİ

Oyunu daha iyi anlayabilmek için biraz geriden almak gerekiyor. Adına çözüm denilen ihanet süreci, BOP’un Türkiye bölümünün hayata geçirilmesinin alt yapısını hazırlamak içindir. Nitekim, çözüm sürecinin sahiplerinin BOP’un da Eşbaşkanı oldukları unutulmamalıdır.

HDP bu sürecin ürünü olarak ortaya çıkmış, AKP’nin evladı olarak siyaset sahnesine sürülmüştür. AKP eliyle bu kirli süreç belli bir noktaya getirilmiş, İmralı’daki caninin ellerine verdiği yol haritası hayata geçirilmiş, Kan dillilerden icazet alınmış ve Dolmabahçe’de bir anlaşmaya bağlanmıştır. Ancak, Türk milleti bu rezalete daha fazla izin vermedi ve 7 Haziran’da BOP yolcularını alaşağı etti.

AKP’NİN ROLÜNÜ CHP ÜSTLENDİ

Bu kirli planının sahipleri her duruma hazırlıklı oldukları için, 7 Haziran’da ortaya çıkan tabloya uygun olarak, hemen vaziyet aldılar. AKP’nin tek başına iktidarı kaybetmenin hesabını milletten sormak için ihanet sürecindeki rolünü askıya almak istemesi, HDP ve PKK ile kurduğu ortaklıkta geri çekilmesi üzerine, (b) planını devreye soktular. İbretle ve hayretle gördük ki AKP’nin rolünü bu defa CHP üstlenmektedir.

Hem de öyle bir iştahla ve sevinçle bu rolü üstlendiler ki, MHP’yi bile aralarına katacaklarını zannettiler. Kılıçdaroğlu’nun, “yüzde 60’lık blok” diyerek ortaya çıkması, Sayın Bahçeli’ye başbakanlık teklif etmesi, Meclis Başkanlığı seçiminde kurulan tezgah, MHP’yi bu kirli oyunun için alma gayretinin ibret veren yansımaları olarak tarihe geçmiştir. Ancak, MHP bu tezgahı da yıktı ve bu saldırıyı püskürttü.
BU OYUNU DAHA ÖNCE GÖRMÜŞTÜK

AKP’nin yalpalaması, CHP’nin kurduğu tezgahların işe yaramaması ve MHP’nin kararlı duruşu sonucunda çözülmenin sekteye uğrayacağının anlaşılması üzerine, yeniden oluk oluk kan akmaya başladı. Terörü ve kanı yeniden devreye sokarak, siyaseti hizaya sokmaya çabalıyorlar. Daha öncede bu kalleşliğin örneklerini görmüştük.
Çözülme süreci ne zaman yavaşlasa veya sekteye uğrasa, dağdaki katiller hemen devreye girdi, önce tehditlerle, sonra da 6-7 Ekim olaylarında olduğu gibi kalleşliklerle hükümeti hizaya getirdi. Yine aynı şeyi yaptılar. Ancak bu defa iş değişti. AKP milletin gazabının daha da artacağından korkarak, kendi ürünü olan HDP’ye rest çekip, azdırdığı PKK ile karşı karşıya geldi.
BEBEK KATİLİNDEN BARIŞ MELEĞİ

Bu kanlı oyunun, bu kirli plan, bu ihanet tezgahı, CHP’nin kendine verilen rolü büyük bir iştahla kabul edip hayata geçirmeye gayret etmesiyle birlikte, yeni bir şekil almıştır. İmralı canisi ve özellikle Selahattin Demirtaş’a özel bir misyon verilmektedir. Dağdan inen katiller her gün birkaç can alırken, Demirtaş ve İmralı canisi de “barış meleği” rolüne soyunuyor.
CHP bu süreçte Demirtaş ve HDP’nin yanında durup, onlara hak vererek, bu rolü oynamalarını kolaylaştırıp üzerine düşeni yapıyor. Şu tesadüfe bakınız ki, tam bunlar olurken BOP’un sahibi Obama’dan da Demirtaş benzeri bir çağrı geliyor.
CHP-HDP İTTİFAK YAPABİLİR

Olacaklar bellidir. Zaten parlatılan ve bir yerlere hazırlanan Demirtaş’ı daha da parlatmak için kan üzerinden bir takım hesaplar yapılıyor. CHP’nin çağırısı, İmralı’daki bebek katilinin devreye girmesi ve Selahattin Demirtaş’ın sözde çabaları ile bu kanın bir süre durdurulması kuvvetle muhtemeldir.

Böylece Demirtaş ve bebek katili “barış meleği” olarak lanse edilecek ve Türk milletinin de bu oyuna inanması beklenecektir. Kılıçdaroğlu’nun Demirtaş’la yaptığı görüşme ve sonrasındaki karşılıklı açıklamalar bu tespitimizin doğruluğunu bir defa daha ispatlamıştır. Birbirlerini öve öve bitirememişlerdir.
Bu kirli tezgahın duruma göre çok daha ileri götürülmesi kuvvetle muhtemeldir. Bir erken seçim durumunda CHP’nin HDP ile ittifak oluşturması dahi gündeme gelebilir. Yüzde 25 CHP’nin oyu, yüzde 13 HDP’nin oyu var. İkisinin toplamı yüzde 38 ediyor ve AKP’ye yaklaşıyor. Hesabı bunun üzerinden yapıyorlar.
KOALİSYON MU, SEÇİM Mİ?

Bu gelişmeler, AKP’nin HDP’ye ve PKK’ya niçin rest çektiği ve neden CHP ile koalisyon kurmak istemediği sorularının da cevabını oluşturuyor. Dehşet dengesinin diğer tarafındaki AKP, terörü tırmandırıp, milliyetçiliğe oynayarak karşı hamlede bulunuyor. Ancak, bütün bu rezilliklerin bizzat sebebi olduğu için bir türlü inandırıcı olamıyor.
Koalisyon mu seçim mi sorusunun cevabını, bu dehşet dengesinin gidişatı belirleyecektir. AKP yaptığı planının tutmayacağını anlarsa, kısa zamanda CHP ile ortaklığı gerçekleştirir. Kan üzerinden yaptığı hesapların tutacağını anlarsa, Türkiye bir seçime gider. Görüldüğü gibi ülkenin hali, milletin beklentileri kimsenin umurunda değildir. AKP’de, CHP’de bu kan üzerinden nasıl karşı çıkacaklarının, bunu nasıl oya devşireceklerinin hesabını yaparken, HDP ihaneti daha nereye kadar götürebileceğini tasarlıyor.
MHP OYUNLARI BOZUYOR

CHP ve HDP blokunun da, AKP’nin de bu kirli hesaplarının gelip takıldığı yer, MHP’nin kararlı duruşu oluyor. MHP her defasında oynanan oyunları ifşa edip, kan üzerinden yapılan hesapları bozuyor. Bunun için MHP’ye bu kadar kızgınlar, Bunun için her iki taraf da MHP’ye saldırıyor ve bir takım yalan ve iftiralarla milletin gözünden düşürmeye çabalıyor.

Her zaman söylediğimiz gibi, herkes varlık sebebinin gereğini yerine getiriyor. Kimilerinin varlık sebebi BOP yolunda ülkeyi lime lime etmek, kiminin varlık sebebi bu kalleşliği ne pahasına olursa olsun durdurmak, ülkesine ve milletine sahip çıkmaktır. Ne yaparlarsa yapsınlar Türk milletinin çelik çekirdeği olan MHP var oldukça, fazla ileri gidemeyeceklerdir.

Orhan Karatasorhan@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.