Asikurtlar©

Cemaat Operasyonu Galatasaray’a Mı Sıçradı ? Hamzaoğlu Kovuldu

Cemaat Operasyonu Galatasaray’a Mı Sıçradı ?  Hamzaoğlu Kovuldu
18 Kasım 2015 - 20:14 'de eklendi ve 5943 kez görüntülendi.

Sarı-Kırmızılı kulüp, beklenmedik bir şekilde Hamza Hamzaoğlu ile yolların ayrıldığını açıkladı.

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Galatasaray Futbol Takımı Teknik Direktörü Sayın Hamza Hamzaoğlu’nun sözleşmesi, varılan karşılıklı mutabakat çerçevesinde sona erdirilmiştir. Hocamıza bugüne kadar kulübümüze verdiği hizmetler için teşekkür ediyor, kendisine bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyoruz.”

Galatasaray Spor Kulübü

CEMAATÇİLİK İDDİALARI
2009 yılında bir gazeteye konuşan Hamzaoğlu, Türkiye’nin büyük futbol kulüplerinden Galatasaray’da futbol oynarken yaşadığı cemaatçilik ile ilgili iddiaları şu şekilde anlatmıştı:
 
“Elhamdülillah Müslümanım. dinimi Allah’la kendi aramda yaşamayı tercih ediyorum. Araya da kimseleri sokmak gibi bir niyetim yok. İnşallah Allah da bu yolda beni yanlız bırakmaz ve utandırmaz. 
 
Ayrılmamın sebeplerinden biri de o. Yönetimin bu tür bir oluşum olduğunu düşünmesi Galatasaray’da ve takımın da beni kaptan olarak seçmesi bu konuda etkili olmuş diye daha sonra öğreniyorum. Bundan dolayı beni gönderdilerse ben çıkıp da hayır benim böyle bir oluşumla alakam yok demek gibi bir şeyim olamaz çünkü o inanca sahip, o davranışlara gönül vermiş insanlara karşı da sorumluluğum var. Onlara da saygı duymak gerekir. Bundan dolayı yaptılrsa da kendilerinin bileceği iş. Bundan da pişmanlık duymuyorum.”
Galasaray’da namaz kılan futbolcuların kovulması ilk değil. Daha önce Hakan Ünsal da namaz kıldığı için Fatih Altaylı tarafından kovulduğunu açıklamıştı.
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER