SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Cemaat Hükümet Restleşmesi

Bu haber 11 Aralık 2013 - 0:30 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi.

Cevat Nas

Yönetim erginin başı diyorlar ki: Dersaneler iyi öğrencileri seçip alıyor,bu öğrencilerde iyi okullar kazanıyor.Cemaat dersaneleri kastedilerek ,şöyle başarılıyız ,böyle başarılıyız diye halkı kandırıyorlar ve çıkar teşkil ediyorlar. Peki bu durumu herkes biliyor da yönetim ergimiz yeni mi bu durumu anladı? Kusura bakmayın,ABD’nin Irak’ı işgali yarım saat bile sürmedi .Siz onbir yıldır iktidarsınız.İktidar olalıdan beri karşılıklı çıkarlar uğruna maalesef ki Milli Eğitim dibe vurduruldu,Milli Eğitim politikaları maalesef iflas etti.Çünkü bu hükümetin ilk halkası Milli gömleklerini çıkardıklarını zaten ifade etmişlerdi, bunlardan millilik beklemek elbetteki yersiz bir beklentidir. Milli Eğitim politikaları gibi,İç işlerinde de ülkenin bir bölümü ve birçok mahalle kontrol altında olmayan bir konumda.Dış işleri ortada ,sınırlarımız içler acısı. Kuzey Irakla (Barzani ile) yapılan petrol anlaşmasını dahi Irak resmi devleti ve ABD engelledi. Bu durum dahi Türkiye’nin durumunu iyi anlatıyor.

Kısaca bu hükümetin politikaları iflas etmiştir. Ancak ele geçirilen Tv ler ve yayın organları ile ortam güllük gülistanlık gösterilmeye çalışılıyor.Bu kötü gidişatı bozmada bana göre en önemli güç Saadet Partisi ve MHP nin halkla bütünleşmesi olacaktır.Özellikle Saadetin seçimlerde son dakikalarda oylarını elinde tutamaması ,çıkar çevrelerini hep iktidar yapıyor .MHP lilerin ise ‘Ben Ben ‘ diyenlerinin nefis yapmaması ve tüm birimlerinin halkla bütünleşmesi lazımdır.

Kominizmin çatlaması ve Rusya’nın dağılmasından sonra İzmit Türk Ocaklarında konferans veren Moskova Ünüversitesi Azeri Proflarından birine şu soruyu sormuştum: Siz Azarbaycanda hür Azarbaycan Devletini kurmaktasınız, Türkiye’deki Milli Eğitim sistemini mi uygulayacaksınız?
Cevap şu oldu:Türkiye’de bir Milli Eğitim sistemi yok ki,sizin yüzünüz ÖZÜNÜZE değil,ABD ve AB ne yöneliktir. Türkiye’deki sistemi uygularsak,bizim BALALARIN hali nicolur?Evet ,beş tane Milli Eğitim Bakanı değiştiren bu hükümet , gerçektende Milli Eğitimi düzeltememiştir.Allah bizim balaları da korusun inş…Milli Eğitimi dersanelere bırakanlar şimdi ne oldu da birbirlerine şamar atmaktalar? Halkın uyanmasıda uzak bir ihtimal konumunda !!!

Hükümetin dershaneleri kapatma planını açıklaması sonucu
Cemaat şunu mu demek istiyor: “Her icraatı yap ama bana ait hiçbir şeye dokunma. Dokunursan, kasetten başlar, gizli MGK belgelerinden çıkarım.”
Hükümet, ise bildiği ne tekniği varsa elindeki devlet imkânlarını kullanarak devreye sokacaktır.Bu meyanda savaş hızlanacağa benzemektedir…

Diyor ki:
“Bazıları rahatı görünce farklı bir duruma büründüler.”
Erdoğan birçok sözü ile cemaati hedef alıyor.
Yani olay dershane olayı olmaktan çıkmış vaziyette.
Bundan sonra ne olabilir?
Devletin değişik birimlerine yerleştirilmiş cemaat kadrolarının tasfiyesi yapılır,ancak hükümet seçimide eminim düşünüyordur!Cemaat medyasının reklâm musluklarının kesilmesi, cemaate bağlı işadamlarına yönelik mali operasyonlar zıtlaşma devam ederse yapılabilir…Ancak bu durumlar sannederim ki;seçim arefesinden sonra başlayabilir.

Sorun sadece dersane olayı değildir,küresel bir savaşın da izleri var gibi…
Kılıçtaroğlunun ABD ile kontak kurmasının kabulü neyin nesi?

Sıfır sorun edebiyatı tamamen tökezlemiştir. Türkiye bu hükümetle çevresinde sadece pkk tandaslı Barzani ile iyi ilişkileri vardır. Onun sebebide oy yatırımıdır.Çıkar meseleleridir. Türkiye çevresindeki ülkelerle sorunların zirvesindedir.
Ve ABD artık bu gergin, öfkeli ve kontrol dışına çıkmaya başlayan başbakan’ı istemiyor,sannediyorum.
Erdoğan’ı istemeyenler arasına Amerika’da ki Fethullah Gülen de dâhil oluyor artık.
Böylece, bir ABD projesi olan AKP, bir başka proje olan cemaatle karşı karşıya geliyor.

Bu savaşın diğer tarafı olan “cemaati” ise çok ama çok zor günler bekliyor. Devlet içinde devletçikler (pkk,azınlıklar,zararlı cemaatler) üstlendikleri rol gereği,TC Devletini içten içe kemiriyor. Birileri ise kendi keselerini doldurma adına bu kötü gidişata seyirci mi kalıyorlar acaba ,ne dersiniz?
Saygılarımla…

cevat Nascevay@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.