SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Cemaat-Akp Savaşı Ve Ülkücüler…

Bu haber 27 Kasım 2013 - 22:00 'de eklendi ve 23 kez görüntülendi.

Ertuğrul KALAFAT

Cemaati canından bezdirecek kadar kahır ve öfke sahibi yapan Recep Tayyip ERDOĞAN’ı dersaneleri kapatma noktasına kadar götüren duygu ve düşünce nedir acaba?

Bu dersaneler Fethullah GÜLEN’in etki alanında olmasaydı Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN yine kapattırmak için mücadele edermiydi dersaneleri..
Hiç zannetmem.Recep Tayyip ERDOĞAN’ın rahatsız olduğu Cemaatin etki gücünün çok yüksek olmasıdır.Siyasi arena da Recep Tayyip ERDOĞAN’dan daha fazla tesiri bulunan Fethullah GÜLEN Cemaati özellikle Dış politika da birbirleriyle ters düştükten sonra restleşmeye ve tersleşmeye başlamışlardır.

Elbette Dersanelerin Cemaate bir gelir kapısı olduğu gerçektir.Ancak özel teşebbüs hakkı kapsamında konuyu ele alınacak olursa hangi fikir ve ideoloji olursa olsun herkesin kar ve hizmet amaçlı işletme kurması kadar doğal bir şey sözkonusu olamaz.

Türk Milliyetçileri olarak her zaman ve zeminde hakkı ve hukuku savunan, doğrudan ve mazlumdan yana tavırlarımız olmuştur.Türk Eğitim sisteminde ”Milli ahlak ve terbiyeyi dışlayan,Türklüğü yerin dibine sokacak politikalar üreten ,Atatürk ilke ve inkilaplarına hasmane duygular besleyen AKP Hükümetine karşı pratik te ve eylem de tavır alacak kim olursa olsun desteğimizi esirgemeyeceğiz.

Yüreği Allah ve vatan sevdası taşıyanlara karşı hiç bir önyargımız ve artniyetimiz olamaz.Geçmiş te AKP ye destek verdiği zaman eleştirdiğimiz Cemaate karşı peşin hükümlü değiliz.Çünkü Ülkücü hareketin şerefli mensupları hiç bir zaman Allah yolundan ayrılmamış ve ”Sözkonusu vatansa gerisi teferruattır”diyebilecek kadar asaletli ve yiğitçe duruş sergilemişlerdir.

Ülkücü hareketin fıtratında AKP lilerde olduğu gibi nankörlük yoktur ve olmayacaktır.Bakınız AKP li bir milletvekili ”Dersaneler KCK’ya benzemeye başladı” demektedir. Oysa KCK yı kurduran kişinin MİT müsteşarı HAKAN fidan olduğuna dair kamuoyunda spekülasyonlar vardır.Hatırlanacak olursa KCK denilen PKK nın şehir yapılanması AKP iktidarı ile sokaklara inmiş ve büyük eylemlere imza atmışlardır.

Sormak lazım, Oslo’da yapılan gizli görüşmeler de ”Milli eğitimin Belediyelere devredileceği,şehir emniyetinin KCK lılar tarafından sağlanacağı sözünün verilmesi öZERKLİĞE davetiye çıkarmak değil de nedir.?

Güneydoğu da dersaneler eğitim seviyesini yükseltip dağa çıkmaların önüne geçiyorsa, Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın dağa çıkmalardan nasıl bir memnuniyet duyabilir.Türkiye Cumhuriyetini yöneten bir Başbakan Türklüğe ve Cumhuriyeti kuran umdelere nasıl meydan okuyabilir.”Ne mutlu Türküm diyene” sözünün Recep Tayyip ERDOĞAN’a ne zararı vardı.

HANGİ SALTANAT bir ömür boyu sürmüştür tarihte.

Hangi hükümdar dünya ya kazık çakmıştır…

Ertugrul Kalafatertugrul@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.