Asikurtlar©

Çanakkale Ülkü Ocakları: HDP Binasına Saldıranlar Ülkücüler Değil

Çanakkale Ülkü Ocakları: HDP Binasına Saldıranlar Ülkücüler Değil
09 Eylül 2015 - 10:23 'de eklendi ve 4286 kez görüntülendi.

Çanakkale Ülkü Ocakları, dün HDP il binasını taşlayanların ülkücüler olmadığını belirterek, AK Parti Gençlik Teşkilatı olduğunu ve olaydan sonra bozkurt işareti yaptıklarını iddia etti.

Dağlıca’da şehit olan 16 askerden biri Çanakkaleli. Cenaze, dün akşama doğru şehre getirildi. Cenaze törenine binlerce kişi katıldı. Geçilen güzergah üzerinde bulunan HDP binasına ise bir grup, taş atarak camlarını kırdı ve tabelasını indirdi. Gece boyunca devam eden olaylar üzerine Çanakkale Ülkü Ocakları Başkanı Selçuk Birer açıklama yaptı.

ÜLKÜCÜLER BİR YÜRÜYÜŞÜN İÇERİSİNE KATILMAMIŞTIR

Birer, dünkü açıklamasında şunları kaydetti: “Milletçe tarifsiz acıları yaşamaya devam ettiğimiz bu sıkıntılı günlerde, şehidimizin cenazesinin Çanakkale ye getirilmesi nedeniyle Çanakkale Ülkü ocakları İl Başkanlığı olarak bugün düzenleyeceğimiz ‘Şehitlere Saygı, Teröre Lanet’ yürüyüşünü, 9 Eylül 2015 Çarşamba, saat 19.00’a erteledik. Şehidimizin aziz hatırasına saygımızdan yürüyüşümüzü erteleme hassasiyetine sahip olan Ülkü Ocakları, bu akşam Çanakkale’de olan hiçbir olayın ve yürüyüşün içerisinde olmamış ve tarafımızdan düzenlenmeyen hiçbir organizasyona katılmamıştır.

BOZKURT İŞARETİ YAPAN SÖZDE ÜLKÜCÜ HAYSİYET ŞEREFSİZLERİN İFTİRASI

Bu akşam öğreniyoruz ki sözde ülkücü, bozkurt işareti yapan bir grup, şehidimizin cenazesi gelirken olaylar çıkarmış ve şerefsizce, alçakça Ülkü Ocaklarımız’ın üzerine iftira atmışlardır. Bu kişiler, AKP Gençlik Teşkilatı ve yan uzantılarında bulunan, duruma göre her türlü el hareketlerini yapan kişilerdir. Görüntüleri de elimizde mevcuttur. Hiçbir Ülkü Ocakları mensubu, olaylara alet olmamış ve şehit cenazesini provoke etmemiştir. Ülkü Ocakları’na yakışır şekilde yarın 19.00’da, ‘Şehide Saygı, Teröre Lanet’ yürüyüşü ile tüm Çanakkale’ye tekrar yaşatacağız.”

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER