Asikurtlar©

Can Dündar 5 yıl 10 ay hapis cezası

Can Dündar 5 yıl 10 ay hapis cezası
06 Mayıs 2016 - 21:19 'de eklendi ve 4620 kez görüntülendi.

Can Dündar ve Erdem Gül darbeye teşebbüs suçundan beraat etti. MİT TIR’ları davasında ise Can Dündar’a 5 yıl 10 ay hapis cezası verildi.

Can Dündar, gizli belgeleri açıklamaktan 5 yıl 10 ay, Erdem Gül, 5 yıl hapis cezası aldı.

MİT TIR’ları haberi nedeniyle haklarında 35.5 yıl hapis cezası istenen Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül hakim karşısına çıktı. Duruşmada, “Bugün 6 Mayıs, 44 yıl önce bu ülkede bir hukuk yarası yaşandı. Umarım bugün yeni bir yara açılmaz” diyen Dündar’a, Mahkeme Başkanı “Davayı 6 Mayıs’a ertelemek özel bir tercih değil” diyerek yanıt verdi.

– Can Dündar “devletin gizli kalması gereken bilgilerini açıklamak” tan suçlu bulundu. 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme Erdem Gül’ü de “devletin gizli kalması gereken bilgilerini açıklamak” tan suçlu buldu ve 5 yıl hapis cezasına çarptırdı.

– Can Dündar ve Erdem Gül’ün yargılandığı “MİT TIR’ları haberi” davasında mahkeme “darbeye teşebbüs” ten beraat kararı verdi.

– Mahkeme Can Dündar ve Erdem Gül hakkındaki yurtdışı çıkış yasaklarını kaldırdı.

– Mahkeme, Dündar ve Gül hakkındaki “FETÖ / PDY Silahlı Terör Örgütüne yardım” suçlamasıyla ilgili dosyanın ayrılmasını kararlaştırdı.

– 14′ üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Can Dündar ve Erdem Gül hakkındaki kararların tümünü “oy birliğiyle” aldı.

ŞU ANDA TUTUKLAMA OLMAYACAK

– Dündar ve Gül’ün tutuksuzluğu devam edecek.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER