Asikurtlar©

ÇAKIR, MHP’DEN ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI

ÇAKIR, MHP’DEN ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI
03 Eylül 2015 - 12:58 'de eklendi ve 4300 kez görüntülendi.

“1 Kasım erken seçimleri öncesi siyasi partilerde adaylık başvuruları devam ederken, 7 Haziran seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) 8. sıra milletvekili adayı olan eğitimci Kenan Çakır’ın yeniden adaylık başvurusu yaptığı öğrenildi. ”

 

 

1 Kasım erken seçimleri öncesi siyasi partilerde adaylık başvuruları devam ederken, 7 Haziran seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) 8. sıra milletvekili adayı olan eğitimci Kenan Çakır’ın yeniden adaylık başvurusu yaptığı öğrenildi.

 
Gaziantep’in tanınmış eğitimlcilerinden olan Çakır, ülkü ocaklarından yetişmiş, partide il yönetim kurulu üyeliği ve aynı zamanda Türk Eğitim Sen kurucu başkanlığı görevini de yapmıştı. Kenan Çakır, son olarak Gençlik Spor İl Müdürlüğü yapmıştı. Herkesi kucaklayan eğitimci bir anlayış ile siyaset yapmak istediğini belirten Kenan Çakır, “Her şeyin temeli eğitimdir ve eğitimli insanların siyasette olması gerekir.

 

 
Ahlaklı, ülkesine ve bayrağına bağlı birisi olarak halkımıza ve ülkemize hizmet etmek istiyorum. Partilim ve halkım eğer bana layık görür de görev verirse bunu büyük bir onur kabul eder, gururla, hiçbir leke ve şaibeye izin vermeden yapacağıma da söz veriyorum. Bu ülkede artık temiz şaibesiz insanların, üretken insanların siyaset yapması gerek” şeklinde konuştu.

 
KENAN ÇAKIR KİMDİR?

1955’te Gaziantep’in Karkamış ilçesine bağlı Karacurun köyünde doğan Çakır, ilk ve ortaöğrenimini Karkamış’tatamamlamış, lise öğrenimini Gaziantep Atatürk Lisesi’nde başlayıp öğrenciolaylarından dolayı Konya Atatürk Kız Lisesi’nde tamamlamıştır.

 

 
Gaziantepeğitim enstitüsü Fen bilgisi Öğretmenliği okuyan Çakır, 12 Eylül dönemindegözaltına alınıp yeniden serbest bırakılmıştır. 1982’de Kilis’te öğretmenliğebaşlayan, çeşitli okullarda müdürlük görevi de yürüten Çakır, Gençlik veSpor İl Müdürlüğü görevinde de bulunmuştur. 2003 yılında emekliye ayrılmış veözel okullarda idarecilik yapmıştır.

 
Çakır, son olarak kendi adını taşıyan akşamlisesi ve Anadolu lisesi bulunmaktadır. Bu okullarda kuruculuk ve idarecilikyaparken milletvekili aday adaylığı için görevlerinden istifa etmiştir. Çakır, MHP’ninçeşitli kademelerinde görevler yapmıştır.

Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER