Asikurtlar©

Bursa Ülkü Ocakları – Teröre Lanet Et , Şehide Saygı Duy , Cumhuriyete Sahip Çık Yürüyüşü

Bursa Ülkü Ocakları – Teröre Lanet Et , Şehide Saygı Duy , Cumhuriyete Sahip Çık Yürüyüşü
30 Ekim 2016 - 0:00 'de eklendi ve 4694 kez görüntülendi.

Değerli Dava Arkadaşlarım, Yüreği Memleket Sevdasıyla Dolu Ülkü Erleri, Teşkilatımızın Kıymetli Mensupları, Basınımızın Güzide Temsilcileri, Hanımefendiler, Beyefendiler…

Milli Kurtuluş Savaşı’mızın nihayete erdiği, çekilen çilelerin sonucunda ilan ettiğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlamak, vatanımız için canını feda eden şehitlerimizi anmak için buraya toplandık. Cennet vatanımızın dört bir köşesinden işgal edilmesine karşı mücadeleye girişen yüce Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının liderliğinde düşmanları ülkemizden kovmuş, insanüstü gayretlerin, dünyayı şaşkına çeviren milli mücadelenin sonucunda istiklaline kavuşmuş ve yıkılan imparatorluğun yerine yeni bir Türk devleti kurmuştur. Yok olduğu düşünülen ve ateşten bir imtihandan geçen Türk milletinin bu destansı zaferi, zulüm altında inleyen bütün mazlum milletlere de ilham kaynağı olmuştur. Bu zafer, dünyaya, yüce Türk milletinin kıyamete değin bu topraklarda kalacağının ilanı olmuştur.

bursa-mhp

29 Ekim, dökülen şehit kanlarının, cepheye mermi taşıyan anaların fedakarlıklarının, cihanda eşi benzeri görülmemiş bir inancın bayramıdır. Nasıl ki Milli Mücadeleden Cumhuriyet’e giden yolların taşlarını o günlerin milliyetçileri döşediyse, bugünde Türk Milliyetçileri ve Ülkücü Hareket’in bozkurtları Cumhuriyetimizi koruyacak, devletimizin düşmanlarına asla fırsat vermeycektir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşı olan ülkücüler Cumhuriyeti ve devleti müdaafa etmekte hiçbir tereddüt göstermeyecektir. Bugün burada Ülkücü Hareket’in bu sarsılmaz çelikten iradesini tarih nazarında kayıt altına aldık.

bursa-ulku-ocaklari

Bu duygu ve inançla devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’E, silah arkadaşlarına, cepheye sırtında cephane taşıyan yiğit analarımıza ve aziz şehitlerimize sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyor, ruhlarının şad olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE !

FATİH RÜŞTÜ SÜTCÜ

ÜLKÜ OCAKLARI BURSA İL BAŞKANI

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER