SON DAKİKA

Evet, Yine Bahçeli…

Gündem Yazıları

Yenikapı Ruhu….

Gündem Yazıları

Bugün Davutoğlu’na Roket Düştü

Bu haber 06 Mayıs 2016 - 9:13 'de eklendi ve 13 kez görüntülendi.

 

 

Ülkemizde çok acayip şeyler oluyor. Bazen inanması zor, bazen komik… Niye böyle oluyor? Çünkü biri ne yaparsa yapsın sineye çeken, ‘hoca yapıyorsa vardır bir bildiği’ diyen anlayışa sahip bir oy veren kitle var. Bunlar için ne her gün verdiğimiz şehitlerin, ne patlayan bombaların, ne Kilis’in roketatarlarla delik deşik edilmesinin, ne okulların yakılmasının, ne camilerin önünde patlayan bombaların, ne de hastanelere saldırılmasının. Memleket deyince bunların aklına, bölünmüş otobanlar, yapılan yollar, hava limanları gelir ve Türkiye nasılda gelişti derler.

Çözüm belası sürecinde ülkeyi nasıl böldüklerini söylemezler. Yüzde 49 oy almış bir partiyi demokrasinin zaferi olarak sunanlar, MKYK’nın genel başkanın elinden yetkileri almasına yetki devri, demokrasi diye bakanlar, bu yetkiyi tam manasıyla alacak olan MKYK olduğunu kabul etmez, bir sulta uygulaması olan yetkiyi bir şahıs alır ya da bıraktırır. Evet bu yaşanan olay. Tıpkı Kilise düştüğü iddia edilen roketlerin sayın Davutoğlu’na üstü tarafından düşürülmüşe benziyor.

Mete Han Demircinin 2-3 ay önce yazdığı, “Mayıs ayında büyük bir partinin kongresi var” diyerek duyurduğu kongre haberini zikirleri ve fikirleri gereği MHP diye anlayan, olayı MHP’ye yorumlayanlar bir kez daha çuvalladıklarını yaşayarak öğrendiler. Bu gidişle daha öğrenecekleri çok şey olduğunu onlarda görecekler.

Bir parti teşkilatının tek adam hegemonyası altında yönetildiğinin ve seçimle göreve gelmiş birinin iki dudağının arasından çıkan iki cümleyle alınmasını demokratik diye sunan ve o adam hakkında tek kelime etmeyen teşkilatın demokrasi anlayışı Türkiye’yi yönetmektedir. Yalanların, yalancıların ön planda yer aldığı, aldatanların, kandıranların, aldatılanların, kandırılanların, diyalogcuların, ittifakçıların, masacıların, bayraksızların, vatansızların, BOP’çuların baş tacı edildikleri bir dönemden geçiyoruz. İhanetin ahtapot olup 8 kolla saldırdığını görüyoruz.

Evet 4 Mayıs Türk demokrasi tarihine havada uçuşan sulta roketlerinin Davutoğlu’nu isabet aldığı gün olarak tarihe geçecek. Bu nasıl bir ayıptır ve hala AKP diyenler bu ayıplı yaşamayı kabul edecekler mi? Burada yazdıklarım, Davutoğlu çok mükemmel de, Erdoğan onun hakkını yiyor olarak algılanmasın. Burada demokrasi, sultalık, tek adamlık, seçim yüzünden konuşuyorum.

Yoksa ne yarlarsa yapsınlar beni ilgilendirmez. Ancak mevzu başkanlık meselesi, padişahlık meselesi… Bu açıdan beni ilgilendiriyor. Dün bilinçsizce Davutoğlu diyenler, bugün “Kral öldü yaşasın yeni kal” mı diyecekler? Onlara oy verenler, kimlerle dans ettiklerinin farkında mıdırlar?

Ülkede ahlak yerlerde… Hemen her tarafta böyle… AKP’nin başlattığı bu politik çekişmeler, belden aşağı siyaset hemen her yere bulaşmış vaziyette. Dün bir köşeye sinenler bugün şakıyorlar diyemeyeceğim karga gibi ötüyorlar. MHP kongresinin durdurulma kararından sonra Kılıç efendinin açıklamasına bakınca olayın ne kadar paralel boyutuna indiğine şahit oluyoruz.

Yapılan hatalar elbette olacak bunları mazur görebiliriz. Ancak MHP Kongresini durdurma kararı veren Gemerek ve Tosya Asliye Ceza Hukuk Mahkemelerinin Gemerek hakimini olmayacak kongrenin adayı olan hanım abla tarafından HSYK’ya şikayet edilmiş. Şikayet gerekçesi Hakim’in geçmişinde MHP İl teşkilatında görev almasından ötürü olsa gerek, “2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu’nun 68. maddesinde düzenlenen, ‘b- Yaptıkları işler ve davranışlarıyla görevini doğru ve tarafsız yapamayacağı kanısını uyandırmak’, ‘c- hatır ve gönüle bakarak veya kişisel duygulara kapılarak görev yaptığı kanısını uyandırmak’ kapsamında kalmaktadır.” Gerekçesiyle şikayet etmiş. İyi de hanım abla 11 ilçede dava açılmış, açıklanmayan diğer 9 ilçede de hakimler aynı kararı vermiş. Ne yani onlarında mı MHP sempatizanı? Boşuna demiyoruz Milliyetçi Ülkücü Harekete Lider Ailenin içinden olur diye. Anlayın artık!

Kilis’e düşen roketatarlar için broşür düzenleyen AFAD, AKP’ye düşen roketatar için de, korunma yollarını gösterecek broşür dağıtırsa iyi olur!
Sağlıcakla kalın!
Fikri Atılbaz

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.