SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

BU VATANI KORUMAK İÇİN ÖLEN YİĞİTLERE AĞLAMAK !

Bu haber 13 Ekim 2012 - 9:42 'de eklendi ve 49 kez görüntülendi.

Cevat Nas
‘Teröriste ağlamayan insan değildir.”demekle ne yapılmak isteniyor. Zaten Türk’e düşman ne kadar zevat varsa bu sıralar baştacı yapılıyor. Bu emniyet müdürünü böyle konuşturanlar kimlerdir? Bu cümleye tepki gösteren Türk Milliyetçileri, şimdi herşeyi sözde bilen ne idüğü belirsizler tarafından günah keçisi ilan edileceklerdir.O zaman teröriste ağlayın beyler… Bu teröristler Türk Milletinin evlatlarını öldürdükleri için demek haklılar, öyle mi? Bizler haksızız demek. Şehitler ölmez vatan bölünmez dediğimiz için zaten suçluyuz. Şu hale bak! Hergün şehitler geliyor,analar ağlıyor,tarih ağlıyor ,toprak ağlıyor,bayrak ağlıyor ,gökteki ay ve yıldızlar ağlıyor,melekler ağlıyor! Böyle tipler demek ki şehitlerimize ağlamıyor da, bu çok bilmiş beyefendiler,teröriste ağlıyorlar. İfadelerinde resmen teröristlere ağlamayanı insan saymıyor, sayın müdür bey !
Yine bunun gibi bir açıklama düştü basına; Diyarbakır eski emniyet müdür yardımcısı da bir pkk lının cenaze taziyesine gitmiş,bu emniyet müdürünün açıklamalarına benzer açıklamalar yapmış. Allah aşkına neler oluyor? Bu milleti kimler idare ediyor? Bu millet ne zaman akıllanacak ,bu hususta çok ümitsiziz. Diyarbakır Emniyet müdürü gibiler bu sıralar görev başında çok olabilir. Ancak biz askerimize ve polisimize güveniyoruz. Tunceli -Erzincan yolunu kesen pkk lılar kendi denetlemelerini yapıp ,sivil insanlara göz dağı verirken ,bir otomobil içinde bulunan polislerimizden biri pkk lılarla çatışmış,birini öldürmüş,birini de yaralamıştır. Bu kahraman polisimizi tanımak ,elini öpmek isteriz.Bu gibi vatan evlatları var oldukça gelecekten ümidimiz var demektir.Ancak üzücü olan ise , bu kahraman polisimiz hakkında soruşturma açıldığını haberlerden öğrendik.Ne üzücü değil mi? Bu durumu duyan insanlar, Allah aşkına çocuğunu askere gönderirken veya polis okuluna gönderirken ne düşünürler,acaba?

Bu yazıyı yazarken Dr. Devlet Bahçeli’nin basın açıklaması yapılıyordu . Devlet Bey,Diyarbakır Emniyet Müdürünün acilen görevden alınması ve soruşturmaya tabi tutulmasını ifade ediyordu. Evet doğrusu da budur. Bunun gibi hareket eden hangi yetkililer varsa görevden men edilmelidir. Devlet Bey ‘in bütün söylemleri doğrudur ve hayatidir. Milliyetçi Hareketin başında kim olursa olsun ,bu söylemler hep aynıdır,aynı olacaktır,olmalıdır. Türk Milletinin eğilimi de budur. Peki sorarlar adama ,madem eğilim budur da neden MHP yüzde 13 lerde seyrediyor? Bunun çok sebebepleri var. Bu milletin çoğu geçim derdine düşmüştür,Türkiyenin ne hale geldiğini,nasıl idare edildiğini görememektedir. Milletin çoğu liberal kapitalist sistemin gereği aldatılmakta ,bazı çıkarlarla kandırılmaktadır. Bu sistemde fakir daha fakir ,zengin daha zengin olmaktadır. Bunu aydın olan herkes biliyor,ancak çok insanda bilmiyor. İnatla insanlar arasındaki mesafe açılıp gidiyor…Dini kullananlar bu ülkede hep iktidar oldular ,ama sorunları hiçbir zaman çözemediler,çok projeler hala lafda kalmaktadır.. Halkımızın çoğunluğu dini söylemlere kanmaktadır.Bu halkı yoksul bırakanlar Peygamber Efendimizi,ashabını çekinmeden propaganda aracı olarak kullanmaktadır.Bugün gazetelerde haber olarak geçti;akp Kırklareli il başkanlığı Peygamber Efendimize bir kimlik (Nüfus cüzdanı) hazırlamış,utanmadan sıkılmadan altına da akp nin ablemini koymuştur. Tamamen propagandaya yönelik bu çıkışları bu millet anlamalıdır artık…Bu gibi ucuz söylemlere bu millet cevabını vermelidir ,vermekten çekinmemelidir. İnsanlar milli ve manevi değerlerini uyanıklara sömürtmemelidirler,şeref ve haysiyetlerini ayaklar altına aldırtmamalıdırlar, diye düşünmekten edemiyoruz.
MHP ‘nin kendisinden kaynaklanan sorunları var ki, bu sebepler önemli . Türk Milliyetçileri çok dağınık, birbirlerini sevmede ,saygı duymada çok eksileri var.Son yıllarda camia için de ve camia dışında kalmış tüm milliyetçiler, vatanseverler ,Türkiyenin şu kötü gidişatını anlayarak acilen bir araya gelmelidirler. BBP liler ve MHPlilerin bu kötüye giden şartlarda ,(yok birbirimizden farkımız) diyerek biraraya gelme erdemliğini göstermelidirler. Eğer MHP kendini çekip toparlayamaz ise çok kötü durumlara düşer,buda milli bilincimize ,Türk Milletinin geleceğine ,Türk Devleti’nin bölünmez bütünlüğüne zarar verir. Özellikle bu kongre aşamasında ortaya çıkan adaylar,yazarlar ,çizerler,konuşan herkes dikkatli olmalıdır. Sonradan yüzlerin kızaracağı laflar edilmemelidir. Savaşın eşiğindeki Türkiye, mukaddes dava ,birlik ve beraberliğimiz ,şahsi mefaatlere kurban edilmemelidir. Suriye krizi ile Türkiye bir oyunun içine çekildi. Şimdi oluşan uçak krizi ile işin içine ,aslında eskiden beri var olan fakat görünmeyen Rusya da karışmış oldu. Maliki denen adam dahi , Rusyada verdiği demeçle Türkiye’ye karşı aslan kesildi.Başbakanımızın kardeşim dediği Esed artık tamamen Suriyedeki pkk ve diğer örgütleri Türkiyeye karşı kullanmaya başlamış durumdadır. Türkiye her taraftan kuşatılmıştır. ABD ve AB ülkelerinin Türkiyeye verdiği gaza karşı temkinli olmak zorundadır Türkiye. Suriye gittikçe iç sorundan sıyrılıp Türkiye ile savaş sorununa yönelmiş gibi. Çünkü arkasındaki ülkeler öyle dizayn ediyor. Türkiye bu zor şartlardan geçerken, Türk Milliyetçilerini, bu vatanı ,bayrağı ve milleti seven herkesi ,birbirini sevmeye, ben varım demek yerine BİZ VARIZ VE BİZ BİR BÜTÜNÜZ ,BİZ TÜRK MİLLETİYİZ demeye davet etmemiz doğru bir davranış olacaktır,görüşündeyiz.

TÜrk Milleti Bir Bütündür Parçalanamaz !

Saygılarımla …

cevat Nascevay@asikurtlar.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.