SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

BU KURULTAY “O GİTSİN BEN GELEYİM” KURULTAYI OLMAMALIDIR

Bu haber 15 Ekim 2012 - 6:15 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi.

Müjdat ÖZTÜRK
Milliyetçi Hareket Partisi’nde Kurultay yaklaştıkça heyecan artıyor.

Adaylar bütün Türkiye’yi gezerek Milliyetçi Hareket Partisi adına yapacaklarını teşkilatlarla paylaşıyor.

Bu kurultay sürecinde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Bahçeli’nin izlediği demokratik tutum Türk siyasetinde dikkate değer bir durumdur.

Türkiye’yi demokratikleştirdiğini iddia eden ve İleri Demokrasi sloganını bir bayrak gibi sallayan AKP’nin il ve ilçe kongrelerinde ikinci bir adaya izin verilmemesi göz önüne alındığında Sayın Bahçeli’nin İl ve İlçe kongrelerinde takındığı tavır daha iyi anlaşılacaktır.

**

71 ilde kongre yapan Milliyetçi Hareket Partisi 25 il de tek aday, 46 ilde bir ve birden çok adayla İl kongresini yapmış 36 İl Başkanı bu kongreler de ortaya çıkan irade ile yerini bir başka arkadaşına devretmek zorunda kalmıştır.

1241 üst kurul delegesi böyle bir sürecin sonunda sekilenmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi kurultay delegelerini asker delege ile belirlememiş aksine çıkan iradeye saygı göstermiştir.

Buradan hareketle Milliyetçi Hareket Partisi 10.Olağan Kurultayından çıkacak netice “Ülkücü İrade”nin tescillenmesi olacaktır.

**

Bu kurultay iktidarının ilk 10 yılında Cumhuriyetin stratejik kurumlarını ele geçiren AKP’nin önlenmesi adına tarihi bir önem taşımaktadır.

Kendi kongresinde 63 maddelik bir yol haritası açıklayan AKP Türkiye Cumhuriyeti’ne öldürücü darbeyi önümüzdeki dönem vurmak isteyecektir.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hizaya getirilmesi, Kürt Açılımı, Sağlık sisteminin değiştirilmesi, yargının ele geçirilmesi gibi önemli evreleri başarı ile tamamlayan AKP bu dönem de Kürtçeyi savunma ve hizmet alma dili haline getirmek isteyecek yani Kürtçeyi ikinci ana dil hükmüne taşıyacak, federalleşmenin alt yapısını tamamlayacak, Türk siyasi sistemini değiştirerek Başkanlık Sistemini hayata geçirmeyi deneyecektir.

Dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi Kurultayı o gitsin ben geleyim gibi sıradanlaşan bir niyetin hayat bulacağı bir kurultay değil bu tarihsel sürece dur diyecek ehliyetli, liyakatli kadroların seçileceği bir Türk Kurultayıdır.

Bu kurultaya böyle bir pencereden bakılmak zorundadır.

**

Milliyetçi Hareket Partisi 10.Olağan Kurultayı ayrılıkların, kin ve nefretin Ülkücüler arasında maya tutacağı bir kurultay olmamalıdır.

Bu kurultay Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye beklentileri karşılanmamış olanların kin kustuğu ya da Genel Başkanlığa aday olanların hain ilan edildiği bir kurultay olmamalıdır.

Aksine kurulduğu günden bu yanan her türlü saldırıya, komploya, fitneye rağmen siyasal varlığını sürdürmeyi başaran Milliyetçi Hareket bu kurultay da birliğini, bütünlüğünü muhafaza etmeli, Cumhuriyeti tasfiye etmeye çalışanların karşısına en güçlü haliyle çıkmalıdır.

Bu kurultay Türk Milliyetçilerinin birbirini boğazladığı değil el ele tutuşarak silkineceği, ayağa kalkacağı bir kurultaydır.

Milliyetçi Hareket Partisi 10.Olağan Kurultayı sadece Ülkücülerin değil Türk Milletinin tamamının gözünü diktiği tarihi bir kurultaydır ve herkes bu sorumlulukla hareket etmek zorundadır…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.