SON DAKİKA

Evet, Yine Bahçeli…

Gündem Yazıları

Yenikapı Ruhu….

Gündem Yazıları

Bizans Oyunları

Bu haber 15 Mayıs 2016 - 9:20 'de eklendi ve 32 kez görüntülendi.

 

 

Bugün yine şehit var. Hem de PKK tarafından 6 şehit var. Yeni CHP genel başkan yardımcıları PKK’yla görüşürüz diyor. Bir arada oturduklarında PKK’lıların kan bulaşmış salyalı ağızlarından sıçrayan tükürük Yeni CHP’lilerin üstlerine başlarına bulaşacak. Bunda hiç sakınca görmeyen Yeni CHP’liler, bugün HDP’nin sözcülüğüne soyunuyorlar.

Son günler bize göstermektedir ki Türkiye, çok olumsuz günlerin içinden geçmektedir. Acı olan insanlar, bu şehit haberlerine duyarsız kalmaktalar, Türkiye’nin HDP’nin oyunlarına ve PKK terörüne teslim edildiğini göz göre göre kabullenmek ne anlama geliyor? Anlamak, kabullenmek zor… Ama Türkiye bu terör batağına mahkum edilirken sorumlu olanlardan hesap sormayan, üstüne destek sağlayanlara bir şeyi hatırlatmamız gerekirse bu ülke batarsa hepimiz birlikte batacağız. Onun için herkes tavrını, saflarını belirlemeli. Ülke yangın yerine dönmüşken hala AKP diyenler, tek adam hakimiyeti altına girmeye ses çıkarmayanlar, seçimle gelen Davutoğlu’nu görevden edebilen bir kişiye itiat edenler, kurucu başkanın, onursal başkanın, Davutoğlu’nun yapmış olduğu “Zaruret” açıklamasıyla yerinden etmiştir..

Bir başka önemli olayda MHP’nin siyasi ayak oyunlarına getirilmesi idi… Bunun için epey uğraştılar. Solcusu, sağcısı, siyasi İslamcısı, bölücüsü, paraleli bu oyunun içindeydiler. Çeşitli entrikalar çevrilmesine rağmen Allah’ın izniyle MHP direkten döndü. Onu paralele teslim etmek isteyen eller ne yazık ki boş kaldı. Önümüzde ilçe seçim kongreleri var, eğer bu arkadaşlar samimi iseler bu kongrelere hazırlansınlar. Tavşan partide siyasete devam edecek olanları havuç sevgisini anlarız ve onları da saygıyla karşılarız.

Dava adamlığı davasına sadakatle olur. Bu çok önemlidir. Bunca olaydan sonra, Bizans entrikalarından, ayak oyunlarından sonra, Ülkücü Hareket’in kuşatmayı yarması Lider’in tavrı ve ona inanan Ülkücülerin yanında durmaları ve her şeyden önce Allah’ın izniyle, şehitlerimizin desteğiyle gerçekleşmiştir. Her zaman, hep dedik ya bu Hareketin temelinde can var, kan var, dua var, gözyaşı var dolayısıyla bu Hareketin başına Ülkücü olmayan birinin geçmesi imkansız dedik. Her ne kadar Ülkücü bilinenlerin, Ülkücü olmayanların peşlerine takıldıklarını görsek de, sonuçta beklenen oldu ve Milliyetçi Ülkücü Hareket Ülkücü olmayan bir iradeye teslim edilmedi. Aynen Lider Devlet Bahçeli’nin, “Bizim Milliyetçi Hareketimizi Ülkücülüğü bilmeyenlere teslim edecek bayrağımız yoktur.” dediği gerçek olmuştur.
Ne yazı ki, açıktan açığa rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in koyduğu teşhisin ne kadar doğru olduğunu hepimiz gördük. Ne diyordu Başbuğ: “Türk Milletine Bizans’dan geçme bir Hastalık vardır. Gevşeklik, lâubalilik, dedikodu, fitne, fesat, terbiyesizlik, birbirini beğenmemek, sır saklayamamak, rastgele lâf söylemek…
Bu hastalık sizde de var. Bu hastalığı tedavi etmeniz lâzımdır. Bu hastalığı tedavi etmezseniz, kendinize yol seçiniz. Milliyetçi Hareket’te bir saniye daha fazla kalmayınız. Benimle dava arkadaşlığı edecekseniz, her şeyden önce vasıflı Türk olmaya mecbursunuz.

Türk Milletini batıran, Osmanlı İmparatorluğunu batıran hastalık budur.”
Evet, sevgili Ülküdaşlarım bu yaşadığımız süreç inşallah bize ve MHP’yi ele geçirmek isteyenlere ders olur. Hepimiz bu kısa dönemde, “Gevşeklik, lâubalilik, dedikodu, fitne, fesat, terbiyesizlik, birbirini beğenmemek, sır saklayamamak, rastgele lâf söylemek…” bunların bizim partimizde de boy atmış olduğunu gördük. En kısa zamanda bu hatalıktan kurtulmamız dileğiyle, Allaha emanet olun!
Şimdi her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç vardır. Art niyet beslemeyen herkesi bu kutsal çatı altına bekliyoruz. Hiçbir şey olmazsa kalan sağlar bizimdir diyerek Hüseyin Nihal Atsıza kulak veriyoruz:

“Zafer ülkü kaynağının çeşmesidir,
Zafer gönüllerin birleşmesidir.
Gönülleri birleşenler, selam sizlere,
Uzaktan dertleşenler, selam sizlere.”
Sağlıcakla kalın!

 

Fikri Atılbaz

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.