SON DAKİKA

Trump Ve Almanya

Gündem Yazıları

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK

Gündem Yazıları

KADER MAHKÛMLARINA AF

KÖŞE YAZILARI

Bir Türk Akp’ye Oy Vermez

Bu haber 03 Aralık 2013 - 9:39 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi.

Yıldıray Çiçek

AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Prof.Dr. Yasin Aktay’ın Bayburt’ta katıldığı panelde, “Türk dediğin bir sentezdir zaten. Türk diye bir ırk yok” demesi süzme bir AKP zihniyetinin yansımasıdır. AKP’nin yönetim tarzında hakim olan bu zihniyettir.

“İlla başına ‘Türk’ kavramı gelecek veya ‘Türk’ ifadesi gelecek diyorlar. Kardeşim sen ‘illa Türk milleti’ olarak diye dayatırsan, öbürü der ki ‘Hayır Kürt milleti.’ Öbürü çıkar ‘Hayır Laz Milleti’ der. Niye bunu böyle diyorsun?” diyen birinin AKP Genel Başkanı olduğu bir yerde ,onun yönetiminde olan birinin “Türk diye bir ırk yok” demesi Genel Başkanına layık olmanın zirve halidir.Yasin Aktay’ı hangi üniversite Prof.Dr yaptıysa kendi özeleştirini yapmalıdır. Tarihe bu kadar cahil olan birisi o sıfatı nasıl taşır? Böyle birisi acaba kaç tane öğrenciyi zehirledi.

“Türk diye bir ırk yok” diyen Yasin Aktay’ın kendisi hangi ırktan ,hangi soydan şimdi çok merak etmeye başladım.Yasin Aktay gibiler neyin sentezi olarak bu dünyaya geldi acaba?

AKP’nin İslam’a ihanet edip Haçlı Orduları safında yer aldığı yetmiyor gibi, adeta Türklükle mücadele etmek için kurulmuş parti gibi davranması artık en belirgin özelliği olmuştur. Bu partiye “Türk” dediğiniz vakit kimyası bozuluyor.Bu öyle bir düşmanlık ki, büyük tarihçi İbrahim Kafesoğlu’nun “Türk Milleti’nin tarihi insanlık tarihi kadar eskidir. “Türk” sözü tarihin en eski çağlarından beri kullanılıyordu ve belirli bir kavmin yada kavimler birliğinin adı olarak mevcuttu.” şeklinde tarif ettiği koskoca bir milletin tarihini bile inkar edebiliyorlar.

Bunların derdi iktidar gücünü kullanarak Türklüğe olan düşmanlıklarını tatmin etmek ve Türklüğe zarar verebildikleri kadar zarar vermektir.

AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu’nun “AKP ile hepimiz Türk olmaktan kurtulduk! sözü de bu zihniyetin başka bir süzme halidir.

Bunlar için Kürtçülük, Rumculuk ,Ermenicilik,Amerikancılık yapmak doğaldır ama kendi vatanımızda Türklükten bahsetmek ,Türk olduğumuzu söylemek suçtur. Eskiden “Sen Türk milleti dersen ,öbürü de bilmem ne der” diye Türk milletini yok sayıyorlardı , şimdi ise direkt “Türk diye bir ırk yok” noktasına geldiler.

Bunlar Türk Ordusuna düşmandırlar ama ABD askerlerine dua ederler.

Bunlar Atatürk’ün anıt mezarına gitmemek için her türlü bahaneyi bulurlar ama Siyonizmin kurucusunun mezarını ailece tavaf ederler.

Bunlar Türk bayrağını tahrik unsuru görürler, adını değiştirmeyi bile düşünürler ama PKK ve sözde Kürdistan paçavralarına selam çakarlar…

Bunlar Türklük için mücadele vermiş Türk büyüklerine düşmandırlar ama Barzani ile gurur duyarlar, onbinlerce kişinin katili Apo’nun “hidayete erdirdiğini” söylerler.

Bunlar var ya bunlar…(!) Kim bunlar ,kim bunlar olsa olsa AKP’lidir bunlar !

Türk milletini yönetip ,”Türk milleti yoktur,Türk diye bir ırk yoktur.” diyen bir zihniyet en çok oyu Türklerden alıyorsa bu tuhaflığın tarifini yapabilecek var mıdır?

Suç, siyaset sahnesine çıktığı günden bu yana “Türkiye Türklerindir” sözüne ve gerçeğine hakaretlerle karşı çıkan Recep Tayyip Erdoğan’da mı yoksa Türklüğü her aşağıladıklarında ,horladıklarında ve yok saydıklarında AKP’ye oy veren Türk milletinde mi? Ama şimdi zaman suçlu sorgulama zamanı değil. Zaman Türklüğü ve Türk milletini en kısa zamanda bunlardan kurtarma zamanıdır. Türkiye’yi Barzani’ye ve PKK’ya peşkeş çeken bu partinin iktidarda bir saniye bile fazla kalması demek Türklüğün ve İslam’ın ihanete uğraması demektir.

“Türk diye bir ırk yok” diyen AKP zihniyetini bu saatten sonra tamamen yok saymak Türk milletinin görevidir.

“Ben Türküm, benim soyum ,sopum belli” diyen bir Türk evladının, AKP’ye oy vermesi mümkün olmamalıdır.Zihniyet olarak , ABD-İsrail ortak tohumu ile kurulan , Barzani-Talabani gübresi ile yeşeren, PKK’nın suyuyla büyütülmüş bir parti de Türk’ün ne işi vardır. AKP’ye verilen her oy Türklüğü yok saymak ve Barzani’ye,PKK’ya Türklük üzerindeki emelleri için destek vermektir.

Türk artık Türk gibi davranmalı ve dostunu-düşmanını tanımalıdır.

Yıldıray Cicekyildiraycicek@gmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.