SON DAKİKA

GAZOZ KAPAĞI!

KÖŞE YAZILARI

Bir taziye de Anzaklar için yayınlayın!

Bu haber 27 Nisan 2014 - 13:54 'de eklendi ve 40 kez görüntülendi.

Bu da nerde çıktı demeyin sakın!

Anzaklar kim?
Çanakkale’de ne işleri vardı?
Niye burada yatıyorlar?
* * *
Öyle bu adamlar pikniğe gelirlerken burada kaza geçirip ölmediler ya…
Anzak, İngiliz ordusunda savaşan, Avustralyalı ve Yeni Zelandalı askerlerden oluşan kolordudur. Türkler tarafından, bu ordunun askerlerine Anzaklar denmiş.
* * *
İngilizlerin Türklerle savaşsın diye getirdiği haçlı askerleri yani… İngiliz askerinden farkı, sadece buraya ne için getirildiklerini bilmemeleri olabilir. Ancak bu bizim açımızdan önemli bir şey değil ki… İngiliz bilerek öldürüyor, bunlar bilmeyerek. Çok mu önemli yani?
* * *
Verdiğimiz 250 bin şehidin sorumluları olması gerçeğini değiştiriyor mu? Kaldı ki, bu şehitlerin içerisinde liseli çocuklar olduğunu da unutmayalım. Trabzon ve Kayseri liselerinin o yıl mezun vermediklerini unutmayalım.
Bir Anzak muhabbetidir, gidiyor. Ya Anzak dediğin bir haçlı gâvurudur da, ötesi var mı? Sanki buraya turistik gezi amacıyla gelmişlerde, bir grup hoşgörüsüz Türk onları katletmiş!
* * *
Şu saçmalığa bakarmısınız. Üstelik Anzaklar öyle büyük vahşetlere imza atmışlar ki haddi hesabı yok. Çünkü bunlar büyük ölçüde adam yiyen yamyamlar. Ancak konumuz değil. İşin bir başka boyutu da, Türklerin Çanakkale’de verdiği destanın küçültülmek istenmesidir.Haçlının Çanakkale’de Türklere yenildi gerçeğini unutturmak. Türkler, sanki İngiltere öncülüğünde oluşan haçlı koalisyonuyla değilde, Çanakkale’ye ne için geldiğini bilmeyen, bir yamyam sürüsüyle savaşmış imajı verilmeye çalışılıyor. Yakın zamanda batırılan gemilerini bile inkar ederlerse hiç şaşmayın.

* * *
Anzak’la yatıp Anzak’la kalkıyoruz!
Bu Anzak muhabbeti yarın birgün yeni bir soykırım suçlamasını doğurabilir!
“Türkler Çanakkale’de Anzaklara karşı soykırım yaptı” denir ve birkaç batı ülkesi, meclislerinde karar alırlarsa alın size tapu gibi ‘Sözde Anzak Soykırım’ı…
Sözde Ermeni soykırımı bu şekilde doğmadı mı?
Dünyanın bağımsız Tarihçileri Ermenilerin Türklere karşı soykırım suçu işlediklerini ifade ederler. Bırakın dünyanın tarihçilerini, dün Ermeniler tarafından katledilenlerin bugün torunlarını konuşturalım, bakın neler anlatılıyor.
* * *
Bakıyorum Davutoğlu Ahmet, yayınladıkları taziye için ülkelerin nasıl şoklar geçirdiğinden, ezber bozduklarından filan bahsedip duruyor. Kulakları ağzında… ABD başta olmak üzere tüm Avrupa’nın kendilerine hayranlık duyuyormuş!
Madem öyle, bir taziye’de Çanakkale’de ölen Anzaklar için yayınlayın!
Hatta bugüne kadar ülkemizi işgal ederken ölmüş cümle gavurlar için şöyle kapsama alanı geniş bir taziye yayınlayın. İngilizleri, Fransızları, İtalyanları, Yunanlıları da içine alsın. Onlar değil, biz özür dileyelim!

* * *
Ülkemizi işgale gelirken onlara karşı koyan dedelerimiz adına özür dileyelim bugünkü torunlarına. Fransızlar nereleri elde etmek istemişse torunlarına o bölgede vatandaş olma hakkı verelim. Yunanlar nereleri istemişlerse, torunlarına yerleşme hakkı verelim!
Anzaklar’a Çanakkale’de toprak verdik ama belli ki yetmiyor. Sığmıyorlar ayin yaparken, şehitlerimizi çiğniyorlar. Daha geniş araziler verelim. İstedikleri kadar kilise yapsınlar!

* * *
Kıymetli okurlar!
Zihinlerimize doğru, bir algı çıkarması söz konusu…
Kafa ve gönüllerimizde bilindik Çanakkale olgusu siliniyor. Düşman sevimlileştiriliyor. Haçlı ruhu görmezden gelinerek, iş magazinleştiriliyor. Millet suçlanıyor. İşlemediğimiz suçları kabul etmemiz isteniyor. Hem de sinsice…
Bizden memnun olsunlar diye siayset yemediğimiz nane kalmayacak yakında…

Yusuf Karaca

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.