Asikurtlar©

Bilal Erdoğan ‘itibar’ şirketiyle anlaştı

Bilal Erdoğan ‘itibar’ şirketiyle anlaştı
08 Kasım 2016 - 17:00 'de eklendi ve 4222 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, bir şirketle anlaşarak hakkındaki haberleri sildirmek istedi.

Odatv Haberine Göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan bir ‘itibar’ şirketiyle, hakkında internette yer alan haberleri sildirmek için anlaştı. Erdoğan’ın anlaştığı şirket merkezi Karaköy’de bulunan “Clean Sheet” isimli hukuk firması.

AVRUPA’DA YAYIN ORGANLARINA GÖNDERDİLER

Şirket, Erdoğan hakkında geçmişte çıkan haberleri arşivlerden sildirmeye çalışıyor. Söz konusu şirket, Bilal Erdoğan’ın avukatının Türkiye’de yayın yapan haber sitelerine dair aldığı yayından kaldırma kararını, Avrupa’da Türkçe yayın yapan kuruluşlara da göndererek, haberleri kaldırtmaya çalıştı. Şirketin yayından kaldırtmaya çalıştığı haberin, Bilal Erdoğan’a İtalya’da yapılan protesto haberi olduğu öğrenildi.

KARDEŞİ DE AYNI ŞİRKETLE ANLAŞMIŞTI

Söz konusu firma, ilgili internet sitelerine “Clean Sheet olarak Bilal Erdoğan’a online itibar konusunda hizmet vermekteyiz” diyerek kendisini tanıtıyor. Firmanın “online itibar” diyerek kastettiği, bir kişinin ya da firmanın geçmişte hakkında çıkan ve bugün yaşamını olumsuz etkilediğini iddia ettiği haber ile yorumlar. Clean Sheet firması kendi çalışma alanını “İnternet ortamında eskilerinizden kurtulun. Clean Sheet sizin yerinize dijital ortamlarda istemediğiniz tüm içerikleri kaynağından temizler” ifadeleriyle anlatıyor.

Bilal Erdoğan’ın kardeşi Sümeyye Erdoğan da evlenmeden önce aynı şirketle anlaşarak, daha önce özel hayatıyla ilgili yapılan haberlerin yayından kaldırtılmasını istemişti.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER